2022 maaş artırım fark parasının ödenmesi ve artışı shçek'e bildirme konusu hakkında

cansel atak

Üye
Üye
fark parası alacak arkadaşların dikkatine..fark parasını almak için ziraat bankasına gittim.memur ödeme emri belgesine baktıktan sonra hesapta para görünmüyor dedi.bende merkezi ödemelere bakmasını söyledim ve baktı evet orda görünüyor dedi..demek istediğim ben merkezi ödemelere bakarmısınız demesem geri dönüp gidecektim..
şunu sormak istiyorum.biz evde bakım aylığıda alıyoruz.bize gelen bu ödeme emri kağıdında artan maaşı yazmıyor.sadece alacağımız fark parası görünüyor..tabi maaş artırımının olduğu yazıyor.fakat maaş 328,92 yazılı değil.........sosyal hizmetler bu kağıda bakarak maaşı nereden görecek.daha doğrusu nasıl bir yol izlemeliyim.tşkler

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Aylığınız artışa ugramışsa 219 liralık aylıklarınız 328 liraya yükselmiştir, shçek'e gidip 2022 maaşı alırken özür oranım yükseldi 3 aylık maaşım 657 lirayken 984 liraya yükselmiştir derseniz yeterli olacaktır.

PARAPLEJİ 27

Üye
Üye
benim kanaatim ailede kişi başına düşen gelir bu günün şartlarında aylık 400 tl'yi geçmiyorsa, bildirmenize gerek yok.. ama ailede kişi başına düşen gelir 400 tl yi aşıyorsa muhakkak bildirin..

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Zaten bildirildiğinde onlar hemen tekrar bir hesaplama yapıyorlar 400 lira aşılıyorsa maaşı kesiyorlar ama aşmıyorsa yeni geliride dosyaya işleyip kapatıyorlar bu şekilde oluyor işleyiş...

cansel atak

Üye
Üye
kişi başına düşen gelir 325 oluyor..bildirmekte bir zarar olmaz sanırım......mehmet bey maaş artırımı olmadan önce üç aylık alınan paranın miktarı 313 tlydi.siz 657 demişiniz yoksa senelerdir dedem eksik maaşmı alıyodu..65 yaşlılık maaşı?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Pardon tamam ben sandım rapor oranı yükseltildi anladım yani 3 aylık ortalama 670 liralık bir artış olmuş kişi başına 325 lira oluyorsa sorun yok ama bence bildirin maaş zaten kesilmeyecek sorun yok ama bildirme yükümlülüğünüz var onu belirteyim bildirip bildirmemek size kalmış ama benim tavsiyem bilrmeniz yönünde...

Tekerlekli Sandalye