2022 Maaş başvurusu yaptım ancak kurum devredilince toplu param kayboldu ne yapmlıyız

melis63

Üye
Üye
bişey öğrenmrk istiyorum ben 2o22 maaşıma baş vurduğumda sgk primsiz ödemelerdeydi henüz bağlanmamıştı dosyam işlemdeydi bayağıda olmuştu en son yine primsiz ödemelerden kağıt geldi yeni rapor diye o arada bakanlık devretti ben yeni raporumu vakıfa verdim ama yeni rapor için bana gelen resmi evrağı vakıfa verdim beni sevk ettiler hastaneye fakat maaşım bağlandı ama başvurduğum tarihten bağlanana kadarki sürecteki biriken para yok.sordum vakıfa yok öyle bişe siz bize yeni rapor verdiniz ilk başvuru sayıldı diyorlar.anlamadığım konu bir kurum dosya devredince resmi dosya sayılmıyormu yada dosya zaman aşımı denilip geciliyor.bende dedimki benim dosyam evrak takibinde işlemde görülüyordu eksikevrak bekleniyor diye yazılmış.nasıl oluyor bu dosya sayılmıyor.üstüne üstlükte ben yeni rapor için resmi gelen evrak vererek vakıfa sevk yaptırdım.bu ne oluyor yani benim dosyam işlemde sadece raporum yenilenecek raporumda süresizdi zaten.acıklama yetersiz görülmüş ondandı.bunda beni aydınlatırmısın.kafama takıldı neden ben kaç yıl bekledim bekleetiler evrak evrak diye biriken paramı neden alamıyım .böyle kanun olamaz bence kurum yada bakanlık devir olacak dosyalar hiçe sayılacak öylemii

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bu sorun maalesef kurum devredilme işinde herkesçe yaşandı evraklar dosyalar kayboldu, önceki kurum biz devrettik dedi, sonraki kurum biz yeni aldık öncekilerden haberimiz yok dedi ve sonuçta engelli magdur oldu o bakımdan yapılacak pek birşey yok yani hangi kuruma itiraz etseniz topu öbür kısma atacaktır, ama bu konuda bence durumu detaylıca anlatan bir yazıyı bimere gönderin bırakın onlar ugraşsın bakalım ne diyecekler.

melis63

Üye
Üye
bimere yazdım bimer bulunduğunuz sosyal yardımlaşmaya yönlendirmiş eve kağıt geldi..orayada gittim memura durumu izah ettim bana diyorki yok öyle bişe biz bakıyoruz artık siz ilk başvuru sayıldınız.benim bimere yazdığım yazıda bana sosyal politikalardan geliyor düşünün yani bir bakanlık buna el atmıyor bu şikayeti sorunu cözmüyor vakıfa bu şahısın başvuru tarihi dosyası belli demiyor beni vakıfa yönlendiriyor nasıl bir durum bu bakanlık yapması lazım bu tür konulara el atması lazım vakıflar bakanlığa bağlı bakanlık vakıfa değilki son karar ordan cıkıyor...

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bimer ilgili kuruma yazı yazıp şikayetinizi iletip ilgilenilmesini istiyor bir nevi o bakımdan iş yine vakıfta bitiyor

Tekerlekli Sandalye