2022 maas özürlü kimlik kartı alma

tek66

Üye
Üye
slm arkadaslar %80 özürlü raporum var raporda özüre ilişkin bulgular kısmında HASTA HALEN RELAPS HONDGKİN LENFOMA TANISI İLE TEDAVİ ALMAKTADIR yazıyor

özür durumuna göre vücut fonksiyon kaybı oranı %80

rapor sürekli

özürlü kısmında hayır hayır yazıyor

diger kısmında 2022 sayılı yasadan yararlanıyor yazıyor

ayrıca raporun bende sadece fotokobisi var aslının aynı gibidir kasaeide yok aslı sgk gönderilmiş

ben özürlü kimlik kartı almak istiyorun ne gibi yol izleme lazım yardımcı olursanız sevinirim simdiden teşekkürler

gülümse_hayata

Üye
Üye
ÖZÜRLÜ KİMLİK KARTI NASIL ALINIR?

İzlenecek Yol;

1. 18/Mart/1998 tarih ve 23290 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmeliğe uygun düzenlenmiş Sağlık Kurulu Raporu alınacaktır.

2. Özürlü Kimliği Bilgi Raporu veren hastanede ya da Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri'nde doldurulacaktır.

3. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü formların aslını, Sağlık Kurulu Raporunu, tasdikli nüfus cüzdanı fotokopisini ve iki fotoğrafla birlikte Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı'na gönderecektir.

Formların ikinci nüshası Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde saklanacaktır.

4. Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri'nden Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı'na ulaşan formlar ve ekler incelenerek bilgisayar ortamında değerlendirilecektir. Son şeklini almış olan kart postayla özürlü vatandaşın adresine gönderilecektir.

http://engelliler.gen.tr/f43/engelli-kimlik-karti-nasil-alinir-4790/

tek66

Üye
Üye
simdi bendeki raporla alabilirmiyim sadece bende raporun fotokobisi var aslının ayni gibidir kasesi yok sadece fotokobi

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bildiğim kadarıyla Saglık kurulu raporu için aslı, aslı yoksa hastaneden aslı gibidir tasdikli olması gerekiyor.

tek66

Üye
Üye
aslı sgk gönderilmiş bende ankara numune hastanesinden almıstım raporu yozgatta oturuyorum ankara numune hastanesi saglık kurulunr gittim aslının aynısı gibidir onaylatmıya ama onaylamadılar tekrar rapor cıkarmam gerekiyor dediler başlarından saldılar yozgatta onaylatamam mı yada baska bir yöntemi yokmu yeni rapor almadan

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Raporu aldığınız hastanenin arşivinden "aslı gibidir" ibareli nüshasını almak dışında bildiğim başka bir yöntem yok.

tek66

Üye
Üye
orasıda ugrasmak istremiyor halil bey söyle yapsam olurmu onkoloji bölümününsorumlu klınık doktoru benim doktorum onunla konusup onlarla konussa olurmu aca yada ankara numunenini bashekimide daha önce benim doktorumdu ona söylesem yardı olurmu acaba yoksa ugrastıracaklar altı üstü aslı gibidir onayı vuracaklar hersey yazıyor raporda kimligimdede niye ugrastırıyorlar insanları anlamıyorum artı itp( trambosit düşüklügü) hastalıgımda

sinandeniz

Üye
Üye
raporu aldığınız hastahanenin başhekiminin yanına gidin sana en uygun yolu gösterrecektir uğraşacağını sanmıyorum işini çabucak hallederler ya bismillah de sen hastahaneye git karamsar olma korkma uğraşmazsın güzel arkadasım :)

tek66

Üye
Üye
tesekkür ederim hocam bashekim yardımcısına gitmiştim saglık kuruluna gönderdi bashekimede hiç cıkmadım bu gittigimde bir gideyim iyi seneler bu arada

cilginpalet

Üye
Üye
birçok arkadaş aynı sorundan bahsediyor başka bir konuyada aynı yorumu yapmıştım 15 yılda 5 rapor aldım ve tümünün asıl raporları bende herkes burda aslını vermiyorlar diyor bunu anlamıyorum aceba banamı torpil geçiyor bu hastaneler ki her bri farklı illerden alınmış raporlar mesela izmir aydın kastamonu hepsindende orjinal raporları aldım ama bence olay şu siz müracatlarda felan iş için istiyorum diyorsunuz onlarda drek o kurum adına çıkarıyor heralde ben ise RAPORA İHTİYACIM VAR DİYORUM VE FALAN FİLAN KURUM İSTİYOR YADA ŞU BU İŞ İÇİN DEMİYORUM VE ASLINI ALIYORUM ve bu raporlarımı şuana kadar kabul etmeyen hiç bir kurum kuruluşta yok aceba ağır özürlüyüm diyemi bu ayrıcalık onuda bilmiyorum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Aslında rapor ilk alındığında raporun 5-6 nüshası istenilse alınır. Bende bu şekilde bir çok nüsha aldım. Sanırım arkadaşlar ilk rapor aldıklarında istemiyorlar daha sonra istediklerinde ise hastane baştan savma cevaplar veriyor. Sıcağı sıcağına istenirse alınır.

tek66

Üye
Üye
bana aslı lazım degil fotokobisi var aslının aynıdır damgası vurulsun yeter aslını vermiyorlar hastahane öyle diyor ugrasmamak icin tekara dilekce verin yenisini cıkarın diyorlar raporu cıkarmıyorki ben ilk aldıgımda 2022 maaş icin aldım bişey demedim iş icin felan kendileri verdi

tek66

Üye
Üye
halil bey ben raporu 2009 almıstım ozamanlar bişey bilmiyordum şimdi ögrendim şimdide alamıyorum yada onaylatamıyorum aslı gibidir

tek66

Üye
Üye
yeni rapor cıkarıncada rapor oranı düşecek mehmet bey silbastan tekrar ugrasacagım ugrasacak halım yok zaten eskı raporda ıptal olacak sanırım aldıgım 2022 maasda dusecek maddı durumumda ıyı degıl zaten bırde ıtp hastasıyım trambosıtlerım dusuyor ufak bır carpmada kanama rıskı var oncekı raporu lenfoma hastalıgından almıstım

tek66

Üye
Üye
bugun ankara numune hastanesinin saglık kuruluna gittim elimde raporumun aslı olmadıgı sadece fotokobisi oldugunu sizde raporum aslı oldunu elimdeki raporun fotokobisini aslı gibidir onaylamarını istedim onlarda bizdeki sadece sureti resmi bile olmadı gını söylediler ve onaylımazlarmış yeniden kimlik icin rapor almaın gerektigini ve daha önce aldıgım raporun iptal olmayacagını söylediler ben suan lenf kanseri hastalıgımı atlattım 3 aydan 3 aya kontrole gidiyorum ama tekrar nüks etme riski var acaba kurula girsem rapor veririlermi birde 1 ay önce trambositlerim düşmeye basladı itp hastsalıgı bas gösterdi trambositler 50 binin altına düşünce ic organda kanama ve beyin kanaması olma riski var ama suan 70 binde bu durumuda anlatsam yardımı olurmubirde maddi durumumda iyi degil kararsız kaldım 2022maaşda kesilirse zaten ankara dısındanda geliyorum hiç degilse 2022 maaşla yol parası otel felan karsılıyordu sizce ne yapmalıyım birde raporumun aslını 2009 da sgk göndermişler 2022 maas icin ordan alabilirmiyim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
2022 maaşının kesilip kesilmeyeceğini, rapor oranının %40'ın altına düşüp düşmeyeceği konusunda net bir şey söyleyemem. Hastalığının durumuna bağlı bu. SGK raporun aslını vermez size.

Tekerlekli Sandalye