2022 Maaşı Alabilirmiyim Yardım

yoki_72

Üye
Üye
Merhaba Arkadaşlar

Ben %80 Ağır Engelliyim Evde Bakım Maaşı Alıyorum

2022 Maaş Başvurusu Yaptım
Evde 5 kişiyiz
600 TL Kiradadayım
Bir Evim Var ordan 550 TL kira Alıyorum

100 metre kare Babadan Kalma Hisseli Ev Var Bu Evde Annem ve kardeşlerim Oturuyor Mahkeme Hisseleri Bana kardeşlerime ve Anneme bölüştürdü burdan gelir elde etmiyorum

Vakıf Görevlisi Gelir olarak 550 kira 1.089 TL Evde Bakım ve Babadan kalma Hisseli ev Gelir Olarak Gösterilecek Dedi

Bende Gider olarak 600 kira 600 gıda vb Toplam 1200 TL Dedim

Vakıf Görevlisi Babadan Kalma Ev Kaç Metre Kare Diye Sordu Evin Hissesini Nasıl Hesapladılar Acaba

Vakıf Görevlisi İşlemler Bittikten Sonra Yeşil kart için Sgk'ya yolladı beni Sgk Başvurdum Gelirime Göre
Sgk dan yeşil kart 60c1 çıktı şu anda yeşil kartlıyım
Arkadaşlar Sizce 2022 Maaşı bana çıkar mı

Yardımcı olursanız Çok Sevinirim Saygılar

septik

Editör
Editör
[MENTION=16056]yoki_72[/MENTION]

Merhaba, 60c1 demek gelirinizin brüt asgari ücretin 3/1 den düşük olduğunu gösteriyor ve ( gss ) genel sağlık sigortanızın devlet tarafından karşılandığını gösterir yalnız burada 2022 maaş ıçın bir krıter var 2022 engelli maaşında net asgari ücretin asgari geçim indirimi düşüldükten sonra ( agi ) kalan miktarın 3/1 den az geliri 2018 yılı sonuna kadar 483 tl ( muhtaçlık sınırı ) olanlara 2022 engelli maaşı bağlanıyor, siz sydv na müracattınızı yaptığınıza göre ordan gelecek cevabı bekleyin derim gereken hesap yapılır ve size bildirilir.

60-(c)/1-Harcamaları, taşınır ve taşınmazları ile bunlardan doğan hakları da dikkate alınarak, Kurumca belirlenecek test yöntemleri ve veriler kullanılarak tespit edilecek aile içindeki geliri kişi başına düşen aylık tutarı asgari ücretin üçte birinden az olan vatandaşlar genel sağlık sigortalısı sayılır.

yoki_72

Üye
Üye
Sayın Septik Öncelikle Soruma Cevap Verdiğiniz İçin Çok Teşekkür Ederim 2022 Maaşı Bağlanmama İhtimali Var mı Acaba

Gelirim 1089 TL Evde bakım 550 Kira ve Babadan Kalma 100 Metre Kare Hisseli Ev Var

Gider 600 TL kirada oturduğum ev 600 TL diğer Harcamalar

Evde 5 kişiyiz

septik

Editör
Editör

Rica ederim.

Normal şartlarda 2022 yönetmeliğine göre 5 kişi x 483 tl muhtaçlık sınırı = 2415 TLl altında bir geliriniz olduğu için 2022 engelli maaşından yararlanmanız gerekir.

Yalnız sizin durumunuz biraz karışık, 2022 maaşında gelirlerden giderler düşülmüyor, sadece ikamet edilen ev kira ise kira bedeli düşülüyor, fakat eviniz var kira alıyorsunuz fakat kiradasınız dolayısı ile kira gideri düşülmeyebilir. Ayrıca hisseli evden dolayı bir geliriniz söz konusu yönetmelikteki açıklama şu şekilde.

Muhtaçlık hesaplaması

3) Hanenin ikamet ettiği konut haricinde diğer konutları için (takdir edilen/beyan edilen) rayiç bedelinin 240’ta biri ve (takdir edilen/beyan edilen) kira getirisinin toplamı,

4) İkamet edilen konut haricindeki konut için kira geliri elde edilmiyorsa veya kira geliri beyan edilmiyorsa konutun rayiç bedelinin 120’de biri,

Ayrıca yönetmelikteki bu madde için sydv mütevelli heyeti nasıl bir karar verir tahmin etmek zor.

MADDE 11

Aylıkların durdurulması ve kesilmesi

h) (Değişik:RG-25/3/2014-28952) Nafaka alabilecek olması ya da muhtaçlık sınırına eşit veya üzerinde hane içinde kişi başına düşen gelir elde edebilecek olması ya da başka sebeplerle muhtaçlık halinin ortadan kalktığının tespit edilmesi.

Bu maddeye göre engelli kişinin şahsına ait kişisel gelirinin muhtaçlık sınırı veya üzerinde olması durumunda 2022 maaşı verilmeyebilir.

E devlet üzerinden, sosyal güvenlik ve sigorta bölümünden, aile ve sosyal politikalar bakanlığı kısmında sosyal yardım bilgileri sorgulamadan takip halinde olun 2022 engelli aylığı konusunda gerekli açıklamalar yazar, yada ara sıra bağlı bulunduğunuz sydv na arayabilirsiniz bir diğer seçenekte hafta içi mesai saatlerinde 144 nolu ücretsiz hattan durumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

yoki_72

Üye
Üye
Evet Sayın Septik Durumum Karışık Olduğu İçin Sizin Gibi Değerli İnsanlardan Bilgi Almak İstiyorum

100 Metre Kare Babadan Kalma Hisseli Evin Raiç Bedeli Nasıl Hesaplanıyor ve Ne Kadardır Acaba

Herkesten 2022 Maaşı Alabilirmiyim Diye Bilgi Almak İstiyorum Saygılar

yoki_72

Üye
Üye
Lütfen Siz Değerli Yöneticilerden ve Diğer Arkadaşlardan

Konu İle İlgili Bilgi Verin

yoki_72

Üye
Üye
Merhaba Arkadaşlar

Ben %80 Ağır Engelliyim Evde Bakım Maaşı Alıyorum

2022 Maaş Başvurusu Yaptım
Evde 5 kişiyiz
600 TL Kiradadayım
Bir Evim Var ordan 550 TL kira Alıyorum

100 metre kare Babadan Kalma Hisseli Ev Var Bu Evde Annem ve kardeşlerim Oturuyor Mahkeme Hisseleri Bana kardeşlerime ve Anneme bölüştürdü burdan gelir elde etmiyorum

Vakıf Görevlisi Gelir olarak 550 kira 1.089 TL Evde Bakım ve Babadan kalma Hisseli ev Gelir Olarak Gösterilecek Dedi

Bende Gider olarak 600 kira 600 gıda vb Toplam 1200 TL Dedim

Vakıf Görevlisi Babadan Kalma Ev Kaç Metre Kare Diye Sordu Evin Hissesini Nasıl Hesapladılar Acaba

Vakıf Görevlisi İşlemler Bittikten Sonra Yeşil kart için Sgk'ya yolladı beni Sgk Başvurdum Gelirime Göre
Sgk dan yeşil kart 60c1 çıktı şu anda yeşil kartlıyım
Arkadaşlar Sizce 2022 Maaşı bana çıkar mı

Kendi Evimin Metre Karesi 54 Kendi Evimin Raiç Bedeli 2522.75

Hisseli Evin 100 Metre Kare
Raiç Bedeli 6500

Hesaplama Nasıl Yapılıyor Acaba Geliri Geçermi

Herkesten Bilgi İstiyorum

septik

Editör
Editör
Yukarıda verdiğim cevabı dikkate almıyorsunuz, kişisel geliriniz toplamı muhtaçlık sınırı üzerinde olduğu için 2022 maaşı verilmeyebilir demiştim. Diğer durumda hane bazı gelir krıteri olarak 5 kişilik bir aile 2450 tl altında bir geliriniz olduğu için normal şartlarda maaş bağlanır.

3) Hanenin ikamet ettiği konut haricinde diğer konutları için (takdir edilen/beyan edilen) rayiç bedelinin 240’ta biri ve (takdir edilen/beyan edilen) kira getirisinin toplamı,

Kendi evinizden dolayı kira gelirinin tamamı 550 tl + 2522 tl rayiç değer 240/1 + 10,50 tl = 560,50 tl

4) İkamet edilen konut haricindeki konut için kira geliri elde edilmiyorsa veya kira geliri beyan edilmiyorsa konutun rayiç bedelinin 120’de biri,

Hisseli evden 120/ 1 = 54 tl sizin kişisel gelirinize ek ise 5 hisse / 54 tl = yaklaşık 11 tl düşüyor fakat hane gelirine 54 tl olarak eklenir.

Toplam geliriniz 1703, 50 tl

Ağustostan itibaren bakım maaşı 1179,40 tl olacak dolayısı ile toplam geliriniz 1794 tl olacak.

yoki_72

Üye
Üye
Merhaba
Gelir Olarak Evde Bakım ve 550 TL Kira Alıyorum Oturduğum Eve 600 TL Kira Ödüyorum

Evimin ve Hisseli Evin Raiç Bedeli üzerinden Hesaplamaları
Bize 2022 Maaşı Mağlanması İçin Geliri Aşarak Zorluyacak Galiba

Ben Şu An 60 c1 Sigortalıyım
%80 Ağır Engelliyim

■Müteveli Heyeti Evimin ve Hisseli Evin Raiç Bedelini Gelire Eklemeden insiyatifini kullanarak

Bana 2022 Maaşı Bağlanma Olasılığı Olur mu

Siz Değerli Yönetici ve Üyelerden Bilgi İstorum Yorumunuzu Bekliyorum.

yoki_72

Üye
Üye
Arkadaşlar Merhaba
04.07.2018 Tarihinde Başvurduğum 2022 Maaş Durumu Öğrennek İçin
E-Devlete Baktım
Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama

YARDIMIN DURUMU Bölümünde

Devam Ediyor
Yazıyor

Bana 2022 Maaşı Bağlandımı

septik

Editör
Editör

Evet 2022 maaşınız bağlanmış görünüyor, hayırlı olsun, Siz yinede teyit etmek için hafta içi mesai saatlerinde 144 nolu ücretsiz hattı arayarak net bilgi almaya çalışın.

Tekerlekli Sandalye