2022 Maaşı alanlar GSS için gelir testi yaptıracak mı?

tek66

Üye
Üye
[video]http://video.haberturk.com/haber/video/faruk-celik-basin-kulubunde/57993[/video]
dün calışma bakanı bir acıklama yaptı yukarıdaki videoda 2022 maas alanlar gss kapsamında diye simdi gelir testi yaptırmayacagız degilmi

gülümse_hayata

Üye
Üye
tek66 2022 maaşı alanlar gelir testinden muaftır, yani otamatik olarak genel sağlık kapsamına girmişlerdir. Bu bakımdan gelir testi yaptırmanıza gerek yoktur.

tek66

Üye
Üye
zaten bakanda bu yönde acıklama yaptı birde suan yesil kartın vizesi bitince herhangibir işlemlem yaptırmayacagız degilmi direk tc no ile muayene olabilecegiz

gülümse_hayata

Üye
Üye
Halen yeşil kartlı olan ve vizesi bitmeyen vatandaşlar yeşil kart vizeleri doluncaya kadar yeşil kartlarını kullanmaya devam edecekler. Vize dolunca yapılacak herhangi bir işlem yok. 2022 maaşı alanlar zaten tüm işlemlerden muaf durumunda dolayısıyla aynı şekilde muayene olmaya devam edebileceksiniz.

tek66

Üye
Üye
oldu cok tesekkür ederim hayırlı günler

cansel atak

Üye
Üye
bizim yeşilkartın vizesi dolmadı fakat kimlik ile işlem yapılıyor., ayrıcada ilaçları yeşil karta deil normal reçeteye yazıyorlar uygulama başlamış, yani yeşilkartlar kalkmış durumda

surgungibi

Üye
Üye
selam ben raporum var ben 2011 den once kaymakamlıkdan aldıgım bir kagit ile gss yaptırdım ilk başlarda 25 tl veriyordum şimdi 35 tl veriyorum normalde benım bu parayi vermemem mi lazımdı yani bu paralari geriye dönük alabilir miyim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Raporunuz olması yani engelli olmanız demek gss den ücretsiz yararlanacağınız anlama gelmez siz daha önce hangi sosyal güvenceden yararlanıyordunuz yani yeşil kartınız neden yoktu başvurdunuz mu şuan bütün gelir ve giderleriniz neler evde kaç kişi yaşıyorsunuz?

surgungibi

Üye
Üye
eskiden yeşil kartım vardı vizesi geçti yaptırmadim evimiz var diye çoğu yerde geçmiyordu zaten sosyal yardımlaşma ya gittim kağıt verdi ssk ya gittim gss yapıldı 25 tl idi o zaman şimdi 33 35 tl ödüyorum bu sitede de var 2022 maaş bağlananlar otomatik gss den de faydalanıyor ücretsiz yani gelir testi yaptırmaya gerek yok sitede yoksa 2022 maaşı alanlara gss diye aratın çıkar google de raporum 3 senedir var gss 2 senedir ücret ödeyerek

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evi olanlar evet yeşil kart alamıyorlardı bu sebepten 33 lira ödeyip sgk'dan yararlanmışsınız, şuanda e-devlet şifresinde giriş yapanlar kontrol yaptıklarında otomatik geçiş yaptıklarını gördüler ayrıca yayınlanan yönetmelikte dogrudur otomatik geçiş yaptılar, siz sosyal yardımlaşmaya giderek 2022 maaşı aldığınızı muhtaç durumda oldugunuzu daha önce sgk'dan 33 lira ödediğinizi bunun içinde ev olmasından yeşil kart verilmeme olayını anlatın, evden gelir sağlamadıgınızı ve gss den ücretsiz yararlanmak istediğinizi ve gelir testi yaptırmak istediğinizi belirtin büyük ihtimalle gelir testi yapıp artık ücretsiz yararlanacaksınız, son oalrak geriye dönük size para vereceklerini sanmıyorum ev araba gibi durumlarda evet yeşil kart verilmiyor ve kişiler 33 lira ödeyip yararlanıyorlardır.

Tekerlekli Sandalye