2022 maaşı alanların dikkatine!

septik

Editör
Editör
http://engelliler.gen.tr/f7/2022-maaslarin-da-yeni-yonetmelik-25743/

Arkadaşlar 2015 yılı itibari ile engellilere yönelik mevcut hakların yeni çıkan yasalardan dolayı geçmişe yönelik uygulanamayacığı anayasada mevcut iken --

Hükümet yasalar için bir değişilik yapamamış fakat başka bir formülle yasanın uygulanmasına dair yönetmeliğinde değişiklik yapmıştır.

Bizleri yani engellileri korumakla mükellif onca derneğin kılı bile kıpardamamıştır bakınız biz kendi çabalarmızla haklarımızı korumak zorundayız 2015 yılı bakım maaşı alanların , büyük bir çoğunluğu 2022 maaşı alamıyacaktır

Lütfen Aile ve sosyal politikalar bakanalığı dahil başbakanlk ve Cumhur başkanlığının tüm sitelerine hakkımızı aramak adına şikayetlerimizi bildriniz

remzi01

Üye
Üye
ben 15yıldır diyaliz hastasıyım hem bakıcı,hemde özürlü maaşı alıyorum acaba benimkide kesilirmi,evim kira,üzerime hiç bir mal varlığı yok

septik

Editör
Editör
Yeni yönetmelik uygulanmaya başlandığında, sizin bir mal varlığınızın olmaması avantaj da olsa bakım maaşı ve yaşadığınız hanedeki kişilerin tüm gelirleri ayrıca mal varlıklarının getirileri ve rayiç bedellerinin bir kısmı hep gelir kabul edilecek, sadece ev kira ise o düşülmesi gerekir gider olarak,

Anlayacağınız tüm 2022 alan arkadaşlarımız diken üstünde beklemede ancak 2015 yılında uygulama başladıktan sonra kim neyle karşılacağı belli olacak.

sinandeniz

Üye
Üye
Bu hükümetin miyadı doldu günden güne engellilere daha fazla engel çıkartmaya başladı seçim yakındır elbet allah büyük uyanmanın zamanı geldi ey engelli yoldaşlar daha dün ülkemize sığınan sığınmacılara bile daha fazla hak tanımakta ve korumakta ya biz engellilere ne yapmakta gün ve gün hayatı dahada zorlaştırmakta her türlü engellinin önüne bir bariyel koyuyor bakım maaşında da illa birilerinin bakma şartı ve hane kişi başı gelir miktarı yani engelli tek başına yaşadığını var sayalım bir ay bile yaşayamaz engelli tek başına alacağı 2022 engelli maaşı neye yeter aylık 290 felan düşüyor daha evi olmayıp kirada olmasınıda düşünmek bile istemiyorum engellinin

burak1978

Üye
Üye
ne diyelim septik abi umarız 2022 sayılı maaşı almaya devam ederiz

yalnız Septik abi bişey dikkatimi çekti ben 8. aralık ta maaşımı postacı eve getirdi aldım e-devlet kapısında maaşınız hazırdır henüz çekilmemiş yazıyor ben o nu dün bizzat kendim eşimle gittik sordum bi sorun mu var diye adam baktı kimliğimle girip ve dedi ki 2022 maaşınız da bi problem yok yardımın Durumu devam ediyor mart 2015 te maaşını almaya devam edersin dedi yalnız dedi paranın çekilmediği almadığın görüntülemekteyim dedi o bişey değil dedi sisteme yıl son u işlemler çok olduğu için geç düşebilir dedi bu tamamen sosyal daire nin değil sosyal daire nin muhasebe bölümünün sorunu dedi o nun için kendine sorun etme dedi isterse sisteme düşmesin dedi senin bakacağin yer yardımın durumu onda da şuan yardımın devam devam ettiği yönünde dedi

sence memurun dediği mantıklı mı???

Saygılarımla septik abi

AZAD21

Üye
Üye
burak kardeşim mart maaşını alabilecekmiyiz?

burak1978

Üye
Üye
burak kardeşim mart maaşını alabilecekmiyiz?

DEĞERLİ AZAD 21 KARDEŞİM yani vallaha sosyal daire nin müdürü diyor ki alacaksın dedi bana

akabinde ben hemen yeni yönetmeliği sorduğum da evet bilgimiz var dedi

ama şöyle olacak dedi evet kontroller yönetmeliğe göre yapılacak ama bir çok kişinin kafası şuan karışık dedi

şöyle olacak dedi tüm gelirler toplanıp hesap muhtaçlık sınırını aşar ise sadece 2022 maaşınız kesinti olup tüm iptal olmayacak dedi benim kini hesapladı evde bakım parası dahil şimdi ki durum da sadece 2022 sayılı maaşımdan bi 80 tl 90 tl çivarı kesintin olur dedi çünki benim kişi o kadar aşıyormuş bakım ücreti 2022 maaşı kesinti ile devam eder dedi öyle yani inşallah ta öyle olur da maaşlarımız devam eder

hayırlı aksamlar değerli kardesim

septik

Editör
Editör
Burak kardeşim o memur arkadaşın, e devlette 2022 aylığın devam ediyor yazdığı sürece sorun gerçekten yok ve yıl sonu dolaysıyla yoğunluk olduğu için güncellenemedi dediğide doğrudur, 2015 mart maaşınızıda alırsınız kısmı yanlış hiç garantisi yok bu durumun, hükümetin evet yeni yönetmelik uygulanmaya başlansın dediği an, ki tarihi belli değil, bir çok kişinin o devam ediyor kısmındaki ibare değişecektir.

alfa1

Üye
Üye
Burak bu dediğin doğru çıkarsa hiç kimsenin maaşı kesilmeyecek demektir inşaallah öyle olur.

şöyle olacak dedi tüm gelirler toplanıp hesap muhtaçlık sınırını aşar ise sadece 2022 maaşınız kesinti olup tüm iptal olmayacak dedi benim kini hesapladı evde bakım parası dahil şimdi ki durum da sadece 2022 sayılı maaşımdan bi 80 tl 90 tl çivarı kesintin olur dedi çünki benim kişi o kadar aşıyormuş bakım ücreti 2022 maaşı kesinti ile devam eder dedi öyle yani inşallah ta öyle olur da maaşlarımız devam eder

septik

Editör
Editör
O cümleleri bende fark ettim ama moreller bozulmasın diye es geçmiştim.

Yönetmelikte bu konuya yani kesinti aşan aşmayan gibi kavramlar yok malesef... sizin konuştuğunuz memur arkadaş deyim yerindeyse işkembeden sallamış,

Konu şudur arkadaşlar,muhtaçlık sınrı, kısacası bu sınırı aşmayan alır aşan alamaz bitti.

mt_44

Üye
Üye
Hiç merak etmeyin dahada güzel olacak bundan hiç şüpheniz olmasın hatta zam bile olur nasılmı? haketmeyenden kesinti yapılacak hakedene eklenecek zaten olması gerekende bu değilmi dürüstlük bunu gerektirir. Herkes eşit miktarda gelire sahip olacak eşitlik sağlanmış olacak...

septik

Editör
Editör
mt44

Arkadaşım, kişi engelli geliri yok devlet olarak bu kişi için ne gibi bir desteğin var diye sormazlarmı insana.

Devletimiz nerde yaşıyorsan onlar baksın diyor doğrumudur bu sencede?

mt_44

Üye
Üye
ben onu diyorum zaten geliri olmayan almaya devam edecek

septik

Editör
Editör
Sen karıştırdın konuyu birbirine, kişi engelli ve çalışamıyor,hiç mal varlığı geliri yok bu engelliye devlet, babası çalışan veya emekli diye yardım yapmıyor,yanlız yaşasa dahi sen ne yer içersin şu kadar elektiriğin bu kadar ısınmam, şu kadar yiyecek masrafın var diyor, olmayan bir gider yaratıyor ve bu gideri senin gelirin sayıyor,dünyanın neresinde bölye bir saçmalık uydurulmuş ülkemiz dışında, bazı şeyleri savunurken körü körüne değil konuyu bilmek gerekiyor.

Son düzenleme:
Tekerlekli Sandalye