2022 Maaşı alıyordum. Memur oldum. Dönem maaşını alabilir miyim?

ZaZa

Üye
Üye
Şu ana Kadar 2022 Maaşı Alıyordum.Ama 30.10.2012 yılından (20 gün önce ) ÖMSS ile memur oldum.ayın 15 ınde memur maaşı aldım.Yanlız bu önumuzdeki haftada yani aralık ayına ait 2022 maaşını alabılırmıyım.Aldıktan sonra iptal dilekçesi versem olurmu acaba.Eğer parayı çeksem Bana geri ödemeli faiziyle birlikte geri alabılırmıyım sonucta burda 2 ay 10 hakketmiş gibi görünuorum.Bu konuda benı bilgilrndirseniz sevinirim.Tşklr.

ZaZa

Üye
Üye
orda bi yazım eksiği olmuş.Eğer parayı çekersem onlar faiziyle geri alırlarmı demek istedim.Sadece Bu aralık ayını çekecem ondan sonra iptal veya durdurma dilekçesi verecem.Demek istediğim Bu aralık ayını çekebilirmiyim.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Sigortalı çalışmaya başladıktan sonra 90 gün içinde maaşınızı kestirmek zorundasınız. Siz daha işe başlayalı çok az bir zaman olmuş maaşınızı alın bir dilekçeyle kuruma bildiriniz. Şayet 90 günü geçirip bildirmezseniz faiziyle geri ödeme talebinde bulunabilirler bu yasal haklarıdır.

Ekte gerekli olan dilekçe örneğini bulabilirsiniz.

http://engelliler.gen.tr/f7/2022-maasini-kestirmek-icin-gerekli-olan-dilekce-ornegi-1401/

Selçuk Mumcu

Üye
Üye
Artık kuruma bildirme gibi bir mecburiyet yok. Zaten kurum dediğiniz mal müdürlüğü sanıyorum. Sistem SYDV'de tam anlamıyla 20 Aralıktan itibaren aktif olacakmış. O tarihten SOsyal yardımlar genel müdürlüğü otomatik olarak kesecek zaten 2022 maaşınızı. ama siz içim rahat olsun diyorsanız bağlı bulunduğunuz yerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na başvurun.

paradoks79

Üye
Üye
iptal ettirebılırseniz lütfen nasıl oldugunu banada bildirın. çünkü ben 2 buçuk aydır uğrasıyorum halen iptal ettıremedım. kurumlar el değiştirmiş galiba kımse birsey yapamıyor. şimdi yeni maaşlarımızda yatar gerı bizede %5o faizıyle borç çıkar. bunuda çok iyi biliyorum. ondan sonra anlat derdini anlatabilirsen

Tekerlekli Sandalye