2022 maaşı alıyorum %92 raporla ÖTV muaf araç alırsak maaş kesilir mi?

denizvmavi

Üye
Üye
%92 raporumla kardeşim benim adıma ÖTV den muaf araba almak istiyor. bu durumda 2022 maaşım kesilir mi?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hiç bulaşma derim. 2022 maaşlarıı kesmek için bahaneye bakıyorlar zaten. Birde araç alırsan şansını fazlasıyla zorlamış olursun.

denizvmavi

Üye
Üye
Hiç bulaşma derim. 2022 maaşlarıı kesmek için bahaneye bakıyorlar zaten. Birde araç alırsan şansını fazlasıyla zorlamış olursun.
halil kardeşim zaten yenin çıkan yönetmeliğe göre hanede kişi başına düşen gelir 243 ün üstünde..Muhtarlıktan verilen Hane gelir beyan formunu doldurup teslim etsek direk kesilecek..bugün babam sydv 1 görevliye sormuş,O alabilir ama aracın rahiç bedelinin 120/1 i gelir yazılır demiş.o zaman yönetmeliğe göre zaten maaşın kesilmesine bir sebeptir..
yani yetkilisi bile doğru düzgün bilmiyor...
Halil kardeşim AİLE GELİR BEYAN FORMU nu teslim etmediğimizde herhangi bir hukuki yaptırımı var mıdır, bilgin var mı bu konuda?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
2022 maaşları için yeni yönetmelik yayınlanacak yakın zamanda. Onu bekleyip öyle hareket etmenizi salık veriririm.

denizvmavi

Üye
Üye
Az önce sydv Avukatı ile görüştüm..Avukat,2022 özürlü maaşı alanların ÖTV siz araç aldıklarında maaşların kesin kesileceğini söyledi....Bakım aylığı alanların maaşı kesilmez dedi...

denizvmavi

Üye
Üye
Az önce sydv Avukatı ile görüştüm..Avukat,2022 özürlü maaşı alanların ÖTV siz araç aldıklarında maaşların kesin kesileceğini söyledi....Bakım aylığı alanların maaşı kesilmez dedi...
Ayrıca yeni yönetmelik yayınlanmayacak dedi... zaten yakınlarda yeni yönetmelik yayınlanıp 119 tl olan muhtaçlık sınırı 243 tl ye çıkarıldı dedi.

Tekerlekli Sandalye