2022 Maaşı alıyorum işe başlayacağım ne yapmalıyım?

bilhan

Üye
Üye
Kolay gelsin... 31.01.2012 tarihide işe başliyacam...özürlü maaşim aliyorum. 90 gün iş içersinde iptal etme şanşim varmiş. Dogru mudur??o zaman subat ayinda 29 gün çekiyo mart da maas alacam maaş aldiktan sonra iptal etme şanşim olabilir mi? Saygilar kolay gelsin...

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
90 gün sonra maaşı kestirmeniz gerekiyor, yani bu duruma göre mart maaşını aldıktan sonra maaşı kestirin önerim şu şekilde olur, mart ayında maaşı çekin sonra işe başlama tarihini gösteren sigorta giriş evrakına birde dilekçe ekleyip 31.01.2012 yılında işe başladığınızı ancak maaşı yönetmelikte 90 gün sınırı olduğundan dolayı maaşı kestirmediğinizi ve martta maaş aldığınızı belirtin sonra maaşınızın durdurulmasını ve tarafınıza yazılı yanıt verilmesini isteyin son olarak dilekçeye işe başladıktan sonra 1 dönem maaşı aldığınızı ve bu maaştan dolayı ilerde sıkıntı çıkıp çıkmayacağınıda sorun bu yolu izleyin.

bilhan

Üye
Üye
31.01.2012 yılında işe başladığınızı ancak maaşı yönetmelikte 90 gün sınırı olduğundan dolayı maaşı kestirmediğinizi ve martta maaş aldığınızı belirtin sonra maaşınızın durdurulmasını ve tarafınıza yazılı yanıt verilmesini isteyin son olarak dilekçeye işe başladıktan sonra 1 dönem maaşı aldığınızı ve bu maaştan dolayı ilerde sıkıntı çıkıp çıkmayacağınıda sorun bu yolu izleyin. şu konuyu nasıl yapacam??

ben dilekçeyi nerden yazdırcam martda maaş aldıgım gün hemen dilekçe yazıp gönderirm öyle mi yapıyım???

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Şimdide yazılabilir yani işe başlayınca maaşı kestirmekle ilgili dilekçe yazılabilir ve mart ayında maaşı alıp almaycağınızı yazılı cevap olarak isteyin böylece mart maaşını alabilirsiniz yazısı gönderince maaşı alınca cezalı duruma düşmezsiniz. Dilekçe için yrdımcı olayım ben genel olarak bir dilekçe yazayım ondan yardım alın isterseniz.

bilhan

Üye
Üye
mehmet bey vallahi çok yardımcı olursu yaz bakalım dilekçeyi bekliyorum sizden haber..

bilhan

Üye
Üye
dilekçeyi ne zaman göndersin bana ?? iş görüşmeye gidicem ben??

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sosyal Güvenlik Kurumu
Primsiz Ödemler Genel Müdürlüğü
Yaşlılar Sosyal Güvenlik Dairesi Başkanlığı'na​

.../..../....​

.....Sicil numarası ile halen 2022 maaşı almaktayım. 31.01.2012 tarihinde işe başlamış olmamdan dolayı maaşımın durdurulması gerektiğini ayrıca mart dönemine ait maaşı alıp almamam konusunda tarafıma yazılı yanıt verilmesi gerektiğini bilgilerinize arz ederim.

Adres
isim soyisim​
tc numarası
imza​

Dilekçenin gönderileceği adres: Sosyal Güvenlik Kurumu, Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğü, Tuna Cad. No:7 Kızılay - Ankara

Böyle bir dilekçe işinizi görür burda netice size yazılı olarak gönderilir ve ona göre maaşı alırsınız yada almazsınız kurum büyük ihtimalle maaşı alabilirsiniz diye yazıp gönderecektir maaşı alınca o evrakı atmayın o sizde kalsın ilerde yersiz yanlış ödendi denirse kurumun evrakını gösterirsiniz.

bilhan

Üye
Üye
teşekkürler mehmet bey çok yardımcı oldusunuz allah razı olsun... şimdi bunu gönderdim cevap gelirse bi daha göndermem gerek yok dimi???

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Gönderin gelen cevabı alınca yine bize bi ulaşın evrak takip sitesinden de kontrol yaparız gelen neticeye göre bakarız duruma.

bilhan

Üye
Üye
evyallah sagol
son bi sorum olacak :D
.... sicil numarası ne yazacam numarası benim sicil numaram yok ki

bilhan

Üye
Üye
dilekçeyi gönderdim.. normal olarak gönderdim barkod yapmadım sence iyi etmiş miyim__???

bilhan

Üye
Üye
slm ben dilekçeyi gönderdim...

ben dilekçeyi gönderdim cevap gelmedi yaa..
işe giriş 31,01,2012 başladım çalışıyom daha bi problem olmaz mı dimi...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Dilekce yolladıysan üstüne düşeni yapmışsın demek. Yinede sen ara ara 2022 evrak takip sitesinden durumunu sorgula...

bilhan

Üye
Üye
Adı : BİLHAN Soyadı : KOÇ
T.C.Kimlik No : Emekli Sicili : 892170259
Vasi Adı : Vasi Soyadı :
Emekli Nevi : SAKAT Durumu : AKTİF
Aylık Durdurulma Tarihi : Aylık Durdurulma Nedeni : TANIMSIZ
Değişiklik Tarihi : Durumu :
Yazışma Tarihi : Yazışma Durumu :
Belge Açıklama Tarihi : Durumu :
Rapor Tarihi : Rapor Açıklama :
İşlem Tarihi : İşlem Açıklama :
Ödeme Tarihi : 20/9./17.0 Ödeme Durumu : KESİNLEŞTİ
Online Ödeme Tarihi : Online Ödeme Tutarı : 2554.96
Online Ödeme Açıklama : İLK AYLIK BAĞLAMA Son Maaşı(1 Aylık) : 219.28

hiç bişey değişmemiş bu ay maaş alabilecek miyim??

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Siz dilekçeyi yollamışsanız bekleyin bakalım mart ayının ilk haftasına kadar bekleyelim tahminim o tarihe kadar maaş durdurulacaktır bekleyip görelim maaşı alıp almama konusunu sanıyorum dilekçede sorduk ona göre davranırız.

bilhan

Üye
Üye
ŞÖYLE BİŞEY YAZIYO HERHALDE POSTA İLETMİŞ DİMİ SAYGILARRR..

VARİDE NO : 2,876,712 VARİDE TARİHİ : 14.02.2012
GELDİĞİ YER AYDIN T.C. KİMLİK NO ---------------------
SİCİL NO : TAHSİS NO :
ADI : BİLHAN SOYADI : KOÇ
EVRAK NO : EVRAK TARİHİ : 30.01.2012
EK SAYISI : 0 GİZLİ : Hayır
GELİŞ ŞEKLİ : TAAHHÜTSÜZ POSTA GELİŞ NUMARASI :
KONUSU : DİĞER
Sıra No Tarih Birim İşlem
1 14.02.2012 SOSYAL YARDIMLAR D.B. EVRAK İNCELEME VE KAYIT SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
2 14.02.2012 SOSYAL YARDIMLAR D.B. EVRAK İNCELEME VE KAYIT SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI

Tekerlekli Sandalye