2022 maaşı alıyorum sigortalı işe girmem halinde maaş ve yeşil kart iptal olurmu?

KeKem

Üye
Üye
Merhaba, hocam ben 2022 den maaş alıyorum ve bir yemek fabrikasından ssk+500 tl maaş iş teklifi aldım işi kabul edersem 2022 den aldığım maaş ve yeşilkartım iptal olurmu tşk

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
İşe başladıktan 90 gün sonra maaşı kestirmekle yükümlüsünüz maaşınız ve yeşil kartınız 91.gün kesilecektir yeşil kart otomatik kesiliyor ancak maaşı kestirmekle sorumlusunuz kuruma dilekçe göndererek kestireceksiniz bu konuda sitemizde gerekli dilekçe örnegi mevcuttur. Konuyla ilgili yönetmelik maddesi aşağıdadır;

5.4. Bir takvim yılı içinde Kuruma bir ödeme döneminden (90 günden) fazla uzun vadeli sigorta kollarından prim ödediği veya adına prim ödendiği tespit edilenlerin aylıkları 91 inci günü izleyen dönem başından itibaren kesilecektir.

KeKem

Üye
Üye
ustadım universiteyi bu sene bitiridm ve şu anda yuksek lisans ypmaktayım 2022 den aldığım maaş bana yetmemekte bunun için ne yapabilirim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Belediyeye ve sosyal yardımlaşma fonuna müracat edip burs yada yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye