2022 Maaşı alıyoruz üzerimize araç olması maaşın kesilmesine neden olabilir mi?

imq

Üye
Üye
arkadaşlar ben aynı ilçede başka bir mahleye taşınıyorum seyedeye gittim sorun olmaz dediler eylül maaşını alırsın baktılar adim adına pejo partler 2006 model var syde de dediler yeni sisteme göre kesile bilir eyde iki kişiyiz daha önce araba varken alıyordum maaşı araba ticari diye geçiyor ama tekerlekli sandaye sığsın diye biz onu aldık arabanın fiyatı 12 bin tl....

sinandeniz

Üye
Üye
çok ta lüks değil arabanız yani maaşınızın kesilmesine sebep olacak kadar değil ama tabi burası türkiye türlü türlü uygulamalar olabiliyor aslı kesilmemesi lazım araba gelir getirmiyorsa kurum yetkililerine söyleyin bu aracı aldık hastahaneye gidip gelmem için bu modeli aldık araca rahatlıkla binip inmem için sandalyeyle diye eyer insan gibi adam gibi görevlerini yapan memurlarsa durumu anlayıp sorun yapmayacaklardır allah yardımcınız olsun

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bende sinan'la aynı fikirdeyim, aracı tekerlekli sandalyeyi taşımak için aldığınızı belirtirsiniz ayrıca önceki yönetmelikte 120/1 hesaba dahil ediyordu buda 100 lira eder neticede 243 lira geçilmiyorsa sıkıntı olmayacaktır

mevlan13

Üye
Üye
Mrb benim annem yüzde 93 özürlü araba almak istiyorum evde 6 kişi yaşıyor özürlü maaşı ve bakım parası alıyor ayrıca babamın üzerine iki ev gözüküyor başka gelir yok 60000 tl lik araba almayı düşünüyorum araç alırsam yeşilkart bürosu büyük ihtimalle kesileceğini söyledi yeşil kart kesilir se otomatik olarak 2022 de kesiliyor Muş bilgisi olan varmı tşk ederim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Engelli kişinin üzerine araç alması 2022 maaşı için riskli bir durum. Kesilirde kesilmeyebilirde. Ama bana kalırsa riske girmeyin derim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
2022 maaşı alıpta sıfır araç alan var. Bunlardan bir kısmının 2022 engelli maaşı kesildi, bir kısmının ise kesilmedi. Yani net bir uygulama yok.

uygarçağdaş

Üye
Üye
evet belli olmuyor ..zaten babanın üzerinde iki ev olması ,sosyal hizmetlere göre pek de mağdur sayılmazsınız .işe yaramasa bile ..çok ama çoook mağdur ,eşi diabet ve diyalize giriyor ,kendisi de ,yüksek diabet bir aile ,hiç bir mal varlığı da yok .diyaliz merkezininin sağladığı bir konaklama merkezinde kalıyorlar .Emekli maaşı asgariden 20 tl fazla olduğu için bakım parası bile alamıyorlar ..

başka bir örnek de ,adamın yüksek emekli maaşı ,bir kaç dükkanı ,meyve bahçeleri ve imara açık kent içinde arsaları say say bitmez .adam o şehir senin bu köy benim gezer ,eşi yanında olması gerekir ama asla yanında değildir .adam inanılmaz cimri ,eşi de bakım parasını alıp umrelere bile gider ..adam da evine 1000km uzaklıkta diyaliz merkezinin yemekli-yataklı otelinde ücretsiz kalır .sonuç da bakımsızlıktan mevtayı çeker ...eşi de aaahhh aaahhh bakım parası kesildi !! bu yılda aldıklarımla hacca gidecektim diye dövünür evinde (canlı şahit olduğum için söylüyorum)

Tekerlekli Sandalye