2022 Maaşı bağlanma işlemleri ne kadar zaman alıyor?

serbetcimehmet

Üye
Üye
selam
1---%99 özürlü raporu olan oğlum (1993 doğumlu) için 2022 maaşı alabilmesi için gerekli evrak ve prosüdürleri 21/11/2011 tarihinde İL VAALİLİK ilgili büroya teslim etmiş bulunmaktayım 4 ay geçmesine rağmen 2022 evrak takibinden baktığımda henüz her hangi bir değişiklik göremiyorum 2007yılında kendim ssk olduğum için ozamn ki muhtaçlık red yazısı görünmek de,
işlemlerin ne kadar zaman aldığını yada işlemlerin hangi aşamada evrağımın durumunun ne olduğu hakkında nasıl bilgilenebilirim 2007 deki müracatım tam 11 ay sonra evrak takibinde görebilmiş sonrasından gecen 1 ay sonra ilamet adresime ptt ile red resmi yazısı gelmişdi bu konuda bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim
2-- Arkadaşlar şuan benim yeşil kart ım var işsizim herhangi bir gelirim yok oğlumun evde bakım ücreti olan 634.65 ile gecinmeye çalışıyorum bir oğlum askerde liseyi bitiren kızım üni için dersaneye giderek hazırlanmk ta valiliğimiz vakıf bürosuna engelli oğlum için akülü sandayle tarzında tekerlekli sandayle dilekçem ile müracat ettim aylar önce uğradığımda ancak bir yerden bağaş geldiğinde işleme alınarak değerlendirmeye gireceksiniz denilmek te uygulana hakkında bilgi sahibi olan var mı? bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim saygılarımla

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
1: 2022 Maaşı bağlanma süreci değişiklik gösteriyor. Kimilerinin 5-6 ayda bağlanırken kimilerinin 10-11 ay sürebiliyor. Sürekli evrak takip sitesini kontrol ediniz.

2: O konuda size gerekli bilgi verilmiş zaten...

serbetcimehmet

Üye
Üye
tşk ediyorum fakat net bir tarih yok kesin 3/5/9 ayda net sonuçlanır diye, peki mesai saati içinde telefondan direk bilgi alabileceğimiz bir hizmet numarsı var mı acaba başka bağlanma gereksinimi, duymadan
tşk edrm SAYGI VE SEVGİLERİMLE

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Telefonla ulaşmak çok çok zor. Ve telefonla ulaşıncada değişen bir şey olmuyor zaten. Yani siz telefon açtığınızda işlemleriniz hızlanacak diye bişey yok. Beklemekten başka çıkar yok yok malasef.

serbetcimehmet

Üye
Üye
yok tabiki telefon ederek işlemler hızlanacak diye bir anlayış yok elbette biz de doğal olarak işlemlere yada durum hakkın da bilgi sahibi olabilmenin başka yolları var mı bunun arayışı malum yan yana 2 kurum bir evrağı ptt ile 1/2 hafta da yazışmalarını sürdürdüğü teknoloji çağının verimli ve olanakların kullanılabildiği bir TÜRKİYE' de malesef acı gerceklerimiz hep ne olursa vatandaşa ve engelli kardeşlerimize sorun üretmekden başka bir anlayış yok
tsk edrm
saygı ve sevgilerimle
frumlarınızı devmlı takip ediyorum çok verimli bilgileri paylaşmktsınız ayrıca özverileriniz için tşk ediyorum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ben teşekkür ederim. Ve evet söylediklerinizde çok haklısınız. Kurumlar arası iletişim malasef kağnı hızında ilerliyor. Güya bürakrasi azaltıldı deniyor ama ben eskiye nazaran gözle görünür bir farkın olduğuna inanmıyorum.

serbetcimehmet

Üye
Üye
evrak takibii iletişim haberleşme kaynakları internet ortamında online sistemler bir sms bir mail kadar çok pratik ve basitleşmiş iken astronomi çağında teknolojinin meziyetlerinin en üst düzeyde bilgi ve paylaşım ki okadar gelişmesine rağmen arayış içinde ki son sistem donanım ve haber kaynakları vs vs vs fakat iş alt tabakaya geldin mi konu vatandaş oldun mu tıkanıyor 11 ay demek bir yıl demek demekki halen daha bazı sorunları aşamamışız yazık diyorum utansınlar daha fazla söze gerek yok herşeyin hayırlısı olsun efendim SAYGILARIMLA

Tekerlekli Sandalye