2022 Maaşı başvurum red edildi?

bigboss

Üye
Üye
Ocak ayında basvuruda bulunduğum 2022 maaş için bugün gittim 3 ay geçti üzerinden ve ret kararı verdiklerini söylediler bunun sebebi de babamın üzerine araba kayıtlı olduğu içinmiş benim üzerime kayıtlı değil ya dedim bi cevap veremediler. Şimdi itirazda buluncam sonuç yine aynı olur mu sizce ?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Babanızın adına kayıtlı olan araç ne kadarlık bir araç ayrıca hususi araç mı ticari araç mı maddi bedeli nedir?

bigboss

Üye
Üye
Araba şuan da yok zaten renaul europa markka 10 bin liralık bi araç başvuru yaparken emniyette cıkmışdı ama arabayı satmıştık sadece devir işlemi kalmıştı

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Araba çok fahiş miktarda degilmiş aslında ama sanırım malmüdürlüğü sorun etmiş arabayı devredip yeniden başvurun resmi olarak arabayı devredip yeni başvuru yapın demekki kurum o aracı sorun olark görmüş inisiyatif kullanmış maalesef.

bigboss

Üye
Üye
Birde babamın emekli olduğunu söyledi buda ret kararı içindemidir ? Tekrar başvuru yapim dedim neden yapıyorsun zaten basvurun var burda itiraz et dediler bu hafta içinde itirazda buluncam.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sizin yaşınız kaç şuan hangi sosyal sağlık hakkından yararlanıyorsunuz?

bigboss

Üye
Üye
18 yaşındayım abi açıköğretim okuyorum gelir testipine gittiğim zaman okuduğuma dair belge istediler verdim ve 20 yaşına kadar mı ne babamdan yararlanıyorum bu yüzden de olabilir mi ?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Kurum bu yüzden sorun çıkartmış olabilir arabayı devrettikten sonra kuruma babanızın sadece sağlık haklarından yararlandığınızı ve 2022 maaşı almanız için sakınca olmadığını belirtin ısrarcı olun maaşı alabilirsiniz, babanızın sağlık haklarından yararlanıp 2022 maaşı almanız yönetmelik geregi mümkündür.

bigboss

Üye
Üye
Peki nereye başvuru yapim vakıfa mı ?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yok yok kaymakamlık içerisindeki defterdarlık yada ildeki malmüdürlüğüne ilde malmüdürlüğü ilçede defterdarlık nereye baglıysanız oraya başvuru yapacaksınızç

bigboss

Üye
Üye
Bulunduğum yer ilçe burda ki kaymakamlığa itiraz da mı bulunim yada direk kaymakam ile iletişime geçip yardım mı istim ?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yani varsa kaymakamla iletişime geçme görüşme şansınız derdinizi ona anlatmanız daha yaptırımcı olacaktır, babam üstünden sadece sağlıktan yararlanıyorum bu yüzden 2022 maaşı vermiyorlar derseniz daha anlaşılır olur ayrıca kaymakamlıga itiraz edeceksiniz ama varsa kaymakama itiraz yada görüşme ihtimaliniz onunla iletişim kurun derim.

bigboss

Üye
Üye
Çok sağol mehmet abi itiraz ile bi yere varacağımı sanmıyorum direk kaymakam ile daha iyi olur diye düşünüyorum bu hafta içinde hallederim inşallah

Tekerlekli Sandalye