2022 maaşı cezası (acil yardım lütfen)

izzet04

Üye
Üye
İyi günler saygıdeğer arkadaşlar
Ben 1 şubatta özelde sigortalı bir işe başladım ve halen çalışıyorum. Benim Mart ayı engelli maaşım yatmıştı ben üç ay bekledim. ayrıca bir ay önce de kesildi zaten ve bu para hesabımdan hiç geri çekilmedi. ben de 144 arayıp sordum iki kişi de bana çekebileceğimi ve caza çıkmayacağını söyledi. Çünkü maaş kesim tarihim bir haziran olduğunu ifade ettiler.tabi bende ses kaydı aldım ne olur ne olmaz diye.fakat çevredekilerin dedikleri yüzünden Kaç gündür stresten uykum kaçıyor. Bu para geri istenir mi istenmez diye? Lütfen aydınlatın beni.zaten aldığım asgari ne yapacam bilmiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum....[emoji17] [emoji17] [emoji17] [emoji17]

Mi Note 3 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
144 ün beyanını esas almak lazım. Bence telaşlanacak birşey yok.

izzet04

Üye
Üye
Halil bey cevap verdiğiniz için teşekkür. Benim bir Şubattan itibaren sigortalı olmam ilerde bir sıkıntı çıkarmaz di mi ? Geriye yönelik ceza çıkmaz inşallah.

septik

Editör
Editör
[MENTION=21466]izzet04[/MENTION]

Siz aslında sgk lı işe girdiğinizi sydv na bildirip 2022 maaşınızı kestirmeniz gerekirdi ve şubatta işe girip hak etmemiş olduğunuz mart ayındaki yatan maaşıda çekmişsiniz, normal şartlarda mart ayındaki ödenen dönem maaşı sizden geri alınması gerekirdi çünkü 2022 maaşları peşin yatar dolayısı ile mart ayında aldığınız maaş mart, nisan, ve mayıs aylarına ait bir paradır.
Fakat 144 nolu hat 2022 engelli maaşları ile ilgili tüm bilgilerinize sahip ve maaşınızı çekmenizde bir sakınca olmadığını, maaşınızın haziranda kesildiğini söylemişse bir sıkıntı çıkmayacağını düşünüyorum, ceza veya geri ödeme söz konusu olsaydı 144 teki bilgilerinizde bu belirtilirdi.

izzet04

Üye
Üye
[MENTION=21466]izzet04[/MENTION]

Siz aslında sgk lı işe girdiğinizi sydv na bildirip 2022 maaşınızı kestirmeniz gerekirdi ve şubatta işe girip hak etmemiş olduğunuz mart ayındaki yatan maaşıda çekmişsiniz, normal şartlarda mart ayındaki ödenen dönem maaşı sizden geri alınması gerekirdi çünkü 2022 maaşları peşin yatar dolayısı ile mart ayında aldığınız maaş mart, nisan, ve mayıs aylarına ait bir paradır.
Fakat 144 nolu hat 2022 engelli maaşları ile ilgili tüm bilgilerinize sahip ve maaşınızı çekmenizde bir sakınca olmadığını, maaşınızın haziranda kesildiğini söylemişse bir sıkıntı çıkmayacağını düşünüyorum, ceza veya geri ödeme söz konusu olsaydı 144 teki bilgilerinizde bu belirtilirdi.
Hocam emin misiniz acaba ? bana çek dediler çektim yoksa derdim ne ceza alcağım bir parayı çekeyim ki? Mantıklı olan da çekmemekti. Hatta üç defa aradım en sonunda ikinci temsilci kadın beni tanıdı [emoji23] ve aynı şeyleri söyledi. Ama çevredeki kişiler beni korkuttu. Bu arada böyle detaylı cevaplar verdiğiniz için çok teşekkürler.

septik

Editör
Editör
Rica ederim. Eminmisiniz derken konuyu detaylıca anlattım size, 144 maaşı çekin bir sıkıntı çıkmaz diyorsa büyük ihtimalle sorun çıkmaz rahat olun.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
sosyal yardımlaşma vakfına gidin onlar sizin işe başlama tarihini kestirme tarihini ve paranın hesaba yattıgı tarihi inceleyip net bilgi verebilirler, neticede bu maaşın birinci dereceden muhatabı vakıftır eminim ki aklınızdaki bütün soruları bertaraf edeceklerdir.

Tekerlekli Sandalye