2022 Maaşı hakkında bilgi almak istiyorum

garipkuş

Üye
Üye
iyi günler 2022maaşı icin baş vurduk 8 aydır sonuc alamadık oglum yüzde 64 engelli bakım aylıgı alıyorum babadan ayrıyız önceden nafaka alıyorduk 18 yaş olunca nafaka kesildi2022 aylıgındanda bi sonuc gelmedi ben ikin ci evliliğimi yaptım şimdiki eşim sigortalı askeri ücretle calışıyor mal müdürlügünden memurlardan bi sonuc alamıyorum bazıları alırsın diyor bazıları alamazsın diyor gelir tesbitide yapıldı saglık güvencesi babasının üzerinden kaldırıldı beni bu konuda bilgilendirirseniz cok sevinirim iyi akşamlar

septik

Editör
Editör
Sayın edit in verdiği link tüm sorularınıza cevaptır.
Yienede açıklama ihtiyacı duydum.
Sizin hane yani aynı evde yaşadığınız kişilerce gelir tespitine bakılıyor buda eşinizin geliri anladığım kadarı ile 3 kişisiniz gelir üçe bölündüğü zaman 120 tl yi aşıyor ve 2022 maaşını hak etmemenize sebeb oluyor.
En doğru yol oğlunuz 18 yaşını geçmiş rahmetli emekli idiyse babasının gelirinden yararlanmak açısından tek bir rahatsızlığından dolayı %60 ve üzeri rapor alarak yetim maaşına müzracat etmeniz.

reconx

Üye
Üye
8 aydır sonuç alamıyorum diyorsunuz bende öyle 12 aydır sonuc alamıyorum devrediltikten sonra bir türlü biziim maaşlarımız baglanmadı bu nereye kadara boyle gıtcek anlamadım cok sansssız insanlarız yanı ama bıldıgım kadarıyla yenı yonetmelık onceden basvurup muhtaclık cıkanları kapsamıyor

gülümse_hayata

Üye
Üye
Yapılan açıklamalarda önceden başvuru yapanlarında değerlendirileceği hiç kimsenin mağdur edilmeyeceği beyan ediliyor fakat bu süreç nekadar sürer işte o bilinmez. Sistemin oturması için sanırım beklemekten başka yapacak birşey yok. Şu bir gerçekki yeni yönetmelikte önceden olduğu gibi muhtaçlık kararı kolay çıkmayacak, bu durumda müracatların belkide bir çoğu red cevabı alacak.

reconx

Üye
Üye
benım anlamadıgım bu 12 subatta cıkan yeni genelge eskı basvuranları ılgılendırıyor ama sydv bu genelgeyı dıkkate almıyor bız napcaz anlamadım basvuralı 1 sene oldu muhtaclıgım cıktı 2022 sorgulamada ıslemde dıye halen cıkıyor ama halen bir hareket yok

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bir çok kişi sizinle aynı sıkıntıları paylaşıyor sistem tamamiyle rayına oturmadan bu sıkıntıların giderilmesi oldakca zor. Kurumun değişmesi akabinde yeni yönetmelik çıkması hepsi birbirine girmiş durumda şu aşamada beklemekten başka bir yol yok. SYDV nın bu yeni genelgeyi dikkate almaması gibi bir durum olamaz. Zira genelgedeki şartlar neyse ona göre hareket edecekler.

reconx

Üye
Üye
eee ama bu genelgeyi kimi kapsıyor 2022 Maaşlarına İlişkin Yeni Genelge Yayınlandı tam bizi anlatıyor ben sydv gittigimde dıyorlarki yeni genelge ilgelendirir mal mudurlugunun verdıgı muhtaclık ılgılendırmez gıdın dava acın dıyor o zaman bu genelge kımın ıcın cıktı tam bızım ıcın bu ne scmalık

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Eski başvurular bir önceki yönetmelik doğrultusunda değerlendirilecek. Bu son çıkan genelde açık bir şekilde belirtiliyor. Ancak ortalık genelge, yönetmelik karmaşasına boğulduğundan sydv yetkilileri kafalarına göre cevap veriyor.

reconx

Üye
Üye
eee ben napıcam sımdı nereyı arıcam nereye gitcem gerçektende cok saçma

Tekerlekli Sandalye