2022 maaşı için aldğım rapor ömss için geçerli sayılır mı ?

baskent06

Üye
Üye
ben ankarada 25 yasındayım 2006 yılında 2022 maaşı için rapor almıştm %80 rapor veriliş nedeni 2022 içindir diyor iç hastalıgımdan dolayı ve bu raporun fotokopisinde aslı gibidir ibaresi yok ben bu raporla ösmm ye basvurabilirmiyim kura ile yoksa yenden mi almam lazım rapor ortaokul mezunuyum. Raporda süreklidir ibaresi işaretli ve eğerki kuraya katılırda kazanırsam başka şehire atama olurmu vereceğiniz cevp için şimdiden teşk ederim

YassaX

Üye
Üye
baskent06 öncelikle bu Raporunuzla ÖMSS 'ye Kura ile atanmak için başvuru yapabilirsiniz.. Yeniden Rapor Almanıza gerek yok .. Ancak Raporun ASLI Elinizde değil, ASLI Gibidirde olmadiği icin Başvurunuz Rapor Fotokopisi ile yapılamaz.. Sizin yapmaniz gereken işlem şudur : Özürlü Raporunuzu Aldığınız Hastanenin Sağlık Kurulu Sekreteryasına gidip Rica Minnet Arşivden Sizin Raporunuzun ASLI nı cıkartmalarını sağlamak ve O ASIL Rapordan 5-6 Nusha coğaltarak, Arkalı Önlü ASlı Gibidir yaptırmalısınız.. 6 Yıl onceki Özürlü Raporunu Arşivden Cıkartmak pek işlerine gelmeyebilir.. O zaman direk Başhekim Yardımcılarına cıkın görüşün ve durumunuzu anlatın.. Tekrar Rapor Çıkarma Çilesi ile uğraşmak istemediğinizi ifade edin.. Ancak o şekilde ASLI Gibidir yaptırabilirsiniz...

Bir diğer önerim şu şekilde : Siz Bu Raporunuzun ASLI elinizdeki iken hic NOTER den Suret Çoğaltmışmıydınız ? Eğer Oyle bir durum varsa, Yine O Nusha Çoğalttığınız Notere gidip, bir nusha daha Noter Onaylı Suretini Alabilirsiniz ..

Son öneri; Raporun ASLINI verdiğiniz Kurumdan Alma imkaniniz varsa, Aldığınız gibi noter Onaylı ya da vakit varsa HAstane de ASLI Gibidir yaptırabilirsiniz.. Secenekler Bu şekilde baskent06

Bu aşamalardan hic biri olmuyorsa, Sakin Özürlü Raporunuzun Fotokopisi ile 14-25 Mayıs 2012 Tarihleri Arasında ÖMSS ye KURA ile başvuruda bulunmayın.. Cunku kabul gormeyecektir.. Dediğim işlemlerden sonuc alamiyorsaniz bir an once yeni Rapor Cıkartmanız gerekecek.. Elinizdeki Fotokopiyi kaybetmeyin, Yeni Raporda oda işe yarayacaktır... Hakkınızda En Hayırlısı Neyse O Olsun ..

baskent06

Üye
Üye
bende hiç fotokopisi yoktu o zaman çogaltmak aklıma gelmedi ve bi nedenden dolayı lazım olduğu için raporun fotokopisini emekli sandıgından veya baska kurumdan çıkartmıştı sanırım babam. şuan bu ömss için uğraşmak istiyorm ve bu kurada baska şehiremi yoksa il sınırları içindemi memurluk olacak. yani bu raporun aslını çıkartırsam geçerli sayılacak değilmi çünkü dediğim gibi 2022 maaş için yazıyor veriliş nedeni. ben bu rapor ile ne gibi başka haklara sahipim çok teşk ederim cvplarınız için sizi yoruyoruz kusura bakmayın.

YassaX

Üye
Üye
baskent06; ben işin ÖMSS Kısmı ile ilgili olanı cevaplıyayım.. Eğer sizde olan Özürlü Raporunuzun Fotokopisinin ASLINI bir şekilde elde ederseniz, ÖMSS ye Başvuru yapabilirsiniz, 2022 için alınmış olsa dahi başvuru da sorun olmayacaktır.. Ancak Raporun ASLI GİBİDİR i olmalı ( ASLI SİZDE OLMADIĞINA GORE ) ... KURA sadece kendi il sinirlariniz icin olmayacak, tüm Türkiye için olacaktır ..Başvurudan sonra Tercih Kılavuzu yayınlanacak Haziran gibi, orada Tercih ve Atama ile ilgili tum sorularımızın cevabını bulacağız.. Bu Raporla ilgili Başka ne gibi haklarımız var sorusuna da vereceğim Link'te yazılanları okursanız, gerekli cevapları bulmuş olursunuz...

LİNK : Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü | Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı | SSS

teamtech

Üye
Üye
selamun alüyküm ozkancey bey

ben %40 özürlüyüm sürekli raporum var ve nasıl başvuru yapılacak ve dosyalardan neler götürecez mesela benim bilgisayar sertifikam var sayarmsınız rica etsem ''.teşekkürler

baskent06

Üye
Üye
teşk özkan bey yardımlarınız için teşk ediyorum en kısa zamanda bu rapor meselesini halletmeye çalışacağım bi şekilde yeni rapor çilesiyle uğraşmak istemiyorum ama inş da uğraştırmazlar.:) bu ösmm başka şehir olabilmesi kötü oluyor keşke herkes istediği şehirde kalsa ankara dışı memurluk zor gelir hayırlısı olsun hakkımızda.

YassaX

Üye
Üye
teamtech Aleykum Selam.. Mezuniyet Durumunuzu yazmamissiniz.. Sanirim İlköğretim ( İlokul veya Ortaokul ) Mezunusunuz .. ÖMSS ye Kura ile Başvuru yapabilmek için 14 - 25 MAYIS 2012 Tarihleri arasinda Başvuru yapacaksiniz .. Bilgisayar Sertifikasına filan gerek yok, almiyorlar .. Siz Mezuniyet Belgenizi, Raporunuzun Aslını , Nufus Cuzdaninizi, İnternetten Aday Başvuru Formunun Cıktısını ( Dolduracaksınız , ancak Özür Durumu Bilgilerini Boş Bırakacaksınız ) ve bunlarin fotokopileri ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ( Sosyal Hizmetler İl Müdürlüklerine ) şahsen gideceksiniz.. Vereceğim LİNK'teki ÖMSS - 2012 Sınav Kılavuzu ve diğer Dokumanlarda Mevcut, iyice okuyun : LİNK : ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi

YassaX

Üye
Üye
baskent06; Rica Ederim .... Hakkınızda Hayırlısı Neyse O Olsun ...

YassaX

Üye
Üye
teamtech; Rica Ederim.. İlkokul Mezunu Olduğunuz için yukarıda yazdıklarım aynen sizin icin gecerlidir.. Şansınız ve Bahtınız Açık Olsun ...

teamtech

Üye
Üye
anladım ama kac tl yatıracaz onuda yazamısnız bankaya toplam foto kopilerle sahsen başvuracam saten genellikle kura bizede cıkarsa varya o gibi bahtımıza cıkarsa işte ozaman ii bakalım ilk başvurum. dosyalarım hazır yeni raporun süresini uzattırmıştım onun fotokopisiyle başvuruyu yaparım saygılarımla teşekkürler.

Son düzenleme:

YassaX

Üye
Üye
teamtech ; KURA için Ücret 10 TL .. ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi --> Size Tavsiyem, LİNK'teki Dokumanları okumanız .. Sadece Fotokopilerle Başvuru yapamassiniz, o belgelerin asıllarını da yanınızda mutlaka götürmeliniz.. Hakkınızda En Hayırlısı Neyse O Olsun

baskent06

Üye
Üye
selam özkan bey ben yeniden rapor için başvuru yaptım rapor çıkmadı henüz daha yeni başladım ama raporu niçin istiyorsun dediklerinde mayıstaki memurluk için dedim banada işçi alımı diye form verip doldurdum muracat ettim ben bu raporu işe girmesemde mesela bakım maaşı alabilirmiyim onaylandıgı zaman bu raporla ve bu bakım maaşını rapor oranına göremi yoksa gerçekten başkasının desteği ihtiyaç karşılayamayanlaramı. bu raporla diğer şeylerden yararlanırmıyım bunları soruyorum çünkü veriliş nedeni sadece işçi alımı olark göründüğü için bazı şeylerden faydalanmamı engellermi diye tereddüt ediyorum cevap verirseniz sevinirim saygılar kolay gelsin

YassaX

Üye
Üye
baskent06 Ben sizin sorunuzun ÖMSS yani Özürlü Memur Seçme Sınavı ile ilgili olan kısmına cevap vermistim... Benim Yöneticilik Kategorim de ÖMSS Sınavı ve ÖMSS Kura Atamaları Konularında cevapliyorum.. Kısaca bildiğim kadarini cevaplıyayım .. Özürlü Raporu Vermeye Yetkili Hastaneden almış olduğunuz Özürlü Raporu ile İşçi olmak icin almiş olsaniz bile diğer Özürlü Haklarından da faydalanabilirsiniz.. Evde Bakım Maaşı icin; En az % 50 Özürlü Raporu ve Özürlü Raporunuzda da Ağır Özürlü Evet İşaretli olmak zorunda... Bu şartları sağladıktan sonra; Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne Başvuru yapıyorsunuz .. Aİle de Kişi Başına Düşen Gelir 423 TL nin üzerinde olmayacak ve Özürlünün Kendi Kişisel Bakımını Kendisi Sağlamıyor Olacak ( Banyo , Wc , Giyinme, Tırnak Kesimi , Traş vs vs ) ..Bunun tespiti icin Sosyal Hizmetlerden evinize bir heyet gelecek... Ayrıca 2022 Maaşı icinde Mal Müdürlüğüne Özürlü Raporunuzla başvuruda bulunuyorsunuz.. Aynı Raporla SOsyal Hizmetler İl Müdürlüğünden Özürlü Kimlik Kartınızı da çıkarabiliyorsunuz...Ben elimden geldiğince bildiğim kadariyla aydınlatmaya çalıştım.. Diğer detayları da aşağıda verdiğim LİNK'lerden okumalısınız.. Hakkında En Hayırlısı Neyse O Olsun ....

Evde Bakım Maaşı için Bakmanız Gereken Bölümler LİNK'te : Evde Bakım Maaşı / Hizmeti
2022 Maaşı için Bakmanız Gereken Bölümler LİNK'te : 2022 Maaşı ve Vakıf Aylıkları
ÖMSS Sınavı ve ÖMSS Kura Atamaları icin LİNK : ÖMSS Sınavı ve ÖMSS Kura Atamaları

saban

Üye
Üye
slm arkadaşlar benimde sizlere bir sorum olacak cvblarsanız sevinirim rahatsızlığımdan dolayı 2009 da 0/0 73 ağır özürlü rapor verdiler ve süreklidir dyor..ben bu raporumun renkli fotokopisini çektirip aslı gibidir yaptırdım.size sorum ben orta terkkim bende bu sınavlara veya kuraya girme şansım varmı..vereceğiniz cvblar için şimdiden tşk.ederim saygılarımla..

YassaX

Üye
Üye
saban bey ; İlköğretim ( İlokul veya Ortaokul ) Mezunu olduğunuz için; ÖMSS de Noter Huzurunda KURA ile atanma şansınızı değerlendireceksiniz...Bunun için 14 - 25 MAYIS 2012 Tarihleri arasinda Başvuru yapacaksiniz .. .. Siz Mezuniyet Belgenizi, Raporunuzun Aslını , Nufus Cuzdaninizi, İnternetten Aday Başvuru Formunun Cıktısını ( Dolduracaksınız , ancak Özür Durumu Bilgilerini Boş Bırakacaksınız ) ve bunlarin Asılları- ASLI Gibidirleri ve fotokopileri ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ( Sosyal Hizmetler İl Müdürlüklerine ) şahsen gideceksiniz.. Vereceğim LİNK'teki ÖMSS - 2012 Sınav Kılavuzu ve diğer Dokumanlarda Mevcut, iyice okuyun :ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi

KURA ile atanmada size bol Şanslar .. ALLAH Hepinizin YAR & YARDIMCISI Olsun ...

saban

Üye
Üye
çok teşekür ederim kardeşim raporumun aslı yok ama ben aslı raporumu kullanmadan önce renkli fotokopi yaptırıp aslı gibidir yaptırdım inş.sıkıntı çıkmaz..

YassaX

Üye
Üye
saban bey; Rica Ederim ... Özürlü Raporunuzun Renkli ya da Renksiz Fotokopisini, Özürlü Raporu Aldığınız Hastaneden ASLI GİBİR Yaptırdı iseniz, herhangi bir sorun yaşamazsınız.. Size tavsiyem elinizde Tek Kalan Raporunuzun ASLI GİBİDİR nüshasını herhangi bir yere, bir kuruma vermeyin... Ayrica Kendinizde yedek kalsin diyorsaniz, Raporu Aldığınız hastaneye gidip ASLI GİBİDİR olan Nüshanın Fotokopisini cektirip, yine ASLI GİBİDİR Kaşaesi yaptırabilirsiniz.. Tabiki bu dediğim tercih meselesi, zorunda değilsiniz, işinizi garantiye alıp yedekleme anlamında soylemiştim... Saygılarımla ...

baskent06

Üye
Üye
yeni rapor oranım %40 maaşımda indirim olurmu?

selam ii geceler ben 25 yasındayım 29:08:2006 yılında aldıgım raporum var iç hastalıgımdan dolayı %80lik bu raporun sadece fotokopisi bende aslı gibidir kaşesi yok kaymakamlktan fotokopi çektirmiştik sadece neyse bu raporun ben aldıgım hastanenin sağlık kuruluna gittim ösmm için kaşe yaptırcagımı söyledim bu rapor geçmez dedi yeniden basvur dedi form aldım müracat ettim tekrardan ve muayene aldım rapora dr %40 oranı yazmış sağlık kuruluna götür dedi bende götürmedim eve geldim acaba maaşım düşermi bu raporu alsam eski raporumda süreklidir ibaresi işaretli yenisinin nsıl olcagını bilmediğim için götürmedm %40 yazdıgı için sizce ne yapmalıyım bu rapor işimi görürmü %40 oranı mesela işkura basvursam agır işmi verirler veya ösmm için arkadaşlar fikriniz varsa söyleyin kararsız kaldım cvplarınızı bekliyorum.

Tekerlekli Sandalye