2022 Maaşı için aldığım raporla ÖMSS kuraya başvurabilir miyim?

urfa_akbas

Üye
Üye
mrb arkadaşlar ben 20 yaşında %42 özürlü biriyim ilköğretim mezunuyum bu yıl yapılacak ÖMSS kurasına katılmayı düşünüyorum ama kafama takılan bikaç şey cevaplandırır sanız sevinirim

1: 2022 aylığı için çıkardığım rapor kura için geçerlimi?
2: raporum 2 yıl geçerlidir bir sorun olurmu ?
3: ayrıca ilköğretim mezunlarının atanacağğı kadrolar ne gibi kadsrolardır ?
teşekürler

YassaX

Üye
Üye
urfa_akbas Merhaba ... Öncelikle Geçmiş Olsun ...

1-) 2022 Maaşı için Aldığınız Özürlü Raporunuz ÖMSS - 2012 - KURA Başvurusu için Geçerlidir
2-) Özürlü Raporunuz Süreli bir Rapordur, Süresi Temmuz 2012 den Önce Bitmiyorsa bir Sorun Olmaz.. ( ÖMSS Başvuruları - Atamaları Kapsaması Lazımdır .. Ekstra Bir bilgi ; net olmamakla birlikte Süreli Raporların Kura'yı ya da Sınavı Kazanmaları Sonucunda Tekrar bir Özürlü Raporu istenebilir şeklinde , Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı Belgesini düzenleyen yetkiliden aldım )
3-) İlköğretim Mezunları Yardımcı Sınıflardaki Kadrolara atamaları olacağını düşünüyoruz, yani örneğin : Milli Eğitim Müdürlüğüne Bağlı Bir Okulda, Hizmetli gibi

Ekstra Bilgi : ÖMSS -2012 İlköğretim Mezunlarının KURA Başvuru Tarihleri 14-25 Mayıs 2012 dir .. Ayrıca LİNK'te vereceğim Dökümanları İncelemeniz yararınıza Olacaktır : ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi

Saygılarımla ...

urfa_akbas

Üye
Üye
çok teşekkürler ben raporumu :09-10:2011 dolaylarında aldım ve rapor geçerlilik süresi 2 yıl

YassaX

Üye
Üye
urfa_akbas Rica Ederim .. Süreli Raporunun bitmesine daha cok var... Onun icin herhangi bir sıkıntı olmaz.. Başvuru Tarihlerini kacırma ve yukarıdaki mesajda vermis olduğum ÖSYM Linkindeki Dokumanları da okumani tavsiye ederim ... KURA icin simdiden BOL ŞANSLAR

Tekerlekli Sandalye