2022 Maaşı İçin SYDV'ile 6 aydır savaşıyoruz!

ENGELLIYASAM

Üye
Üye
arkadaşlar başımdan geçen bu serüveni burada anlatmak istedim..

ilk oralarak sydv ile 2013 mart ayinda tanıştım internetten bimere bir dilekçe vermiştim bazi maddi sorunlarimi dile getirdim

dilekçe içeriği : engelli olduğumu ve borçlarımın olduğunu ödeyemedim için adres beyan edemediğimi 6 7 yildir adressiz yaşadığımı sorunlarimi dile getirdim
bu dilekçeden sonra yaklaşık 2 hafta içinde kapımı bir sydv memur çaldi ve sorunlari aynen onada anlattim sonra gitti
aradan 2 hafta daha gecti merak edip bulunduğum ilçe sydv gittim dedim 2 hafta önce bir memurunuz evime geldi ve yazdi çizdi
sorunlarimla ilgili ne gelişmeler var dedim ordaki bayan bana adres beyan edin dedi
ertesi gün nufus müdürlüğüne gittim herşeyi göze alarak adresimi beyan ettim
daha sonrasinda tekrar sdyv gittim ilgili kişi pc bakıp yardim aldımı söyledi yardım almıyorum dedim ama 2022 engelli maaşı alıyorum dedim
sonra pc den baktı dosyalarinizi transferini istecem dedi 1 2 hafta sonra gelin dedi

evet ben ne umarken neyle karşılaştım o an anlamadim ve sanırsam zor günler kapımı çalmaya başladını anladım
2 hafta sonra tekrar sdvy gittim dilekçem vardi ne oldu derken
görevli memur maaşınız adres deşikliği yüzünden kesildi dedi hayda başımdan kaynar sular döküldü
bir türlü çözemedim bnm sorunum farkli bir konu ama onlar bnm engelli maaşım ile işlemler yapmışlar

neyse yeniden başvuru yapacaksin dedi hazir elimde süreli rapor vardi 3 ay sonra süresi doluyordu
neyse başvuru yaptık tekrar eve geldiler yazdilar cizdiler 2 ay sonra maaş tekrar aktif oldu
bu seferde rapor süresi haziranda doluyordu hazirand ahastaneye gittim rapor için 2 ay gün verdi
bu sirada haziran maaşını alamadim tabiki
ağustos ta yeni raporu aldim sdyv gittim teslim ettim işlemleri yapan memur 15 gün sonra ara dedi
15 gün gecti aradim bu seferde maaşım rapor süresi dolunca dondurulmuş
aradan 1 ay gecti 9 eylül yeni rapor işleme geçmiş mi diye gidip öğrenmek istedim

görevli bayan aynen şunlari söledi gelir kriteri 233 lira oldu siz tekrar heyete girceksiniz dedi
yani deidm saten 2 ay önce heyete girdim saten inceleme yapildi hak ettiğiğim ortada
yapackalari yeni raporu dosyama eklemek başka bişe yok
bir türlü derdimi anlatamadim şimdi sifirdan işlemlere başlıyorlar

sydv memurlar bilgisiz hiçbirşey bilmiyorlar yönetmeliği dahi bilmiyorlar onlarin bilgisizliği yüzünden ben 6 aydir mağdur edildim
bütün ilgili yerlere yazdim tel acdim onlar sydv den daha bilgisiz şunu farkettim kaos icinde herşey kim kime dum duma
aile bakanliği bile bilgisiz ben bu yaşadım 6 ay piskolojik bunalim geçirdim piskolojim bozuldu bunun hesabini kimler verecek
ve bir piskoloğa gitmem lazim derken bu seferde sgk yeşil kartim pasif oldu
şuan olduğum durumu sizlere özetle izah ettim ve artik maaş filan istemiyorum nalet ediyorum gidip hiç yapmadığım birşey yapacam gurumu çiğneyip dilenecem

sinandeniz

Üye
Üye
haklısın kardeş allah kahretsin bu devlet memur ve yöneticilerini kimin eli kimin neresinde belli değil banada aynından yaptılar enson lanet ettim sineye çektim maaşıda bilmem neyide alın ...... deyip suratlarına çarptım evrakları verecekleri üç kuruş onuda biitaraflarına tuz sürüyorlar gel burdan yala diyolar artık bizlerde kendimizi ayaklar altına alıp o tuzu ordan yalarsak başbakanda tv ye çıkıp engelliye şunu engelliye bunu engelliye şunudaaaaa veriyoruzzz daha ne edek ne verekkk diye cırlavuk tavuk gibi yırtınıp duruyor millet bile artık inanmıyo ya maaşımı kestiler diyorum ya git diyolar ne kasmesi kafamı buluyon bizden deyip gözüme yalancıymışım gibi bakıyorlar hadi gelde anlat insanlara yok kimseyi ilgilendirmez bize giren çıkan ama millet başbakan öyle anırınca tvlerde kimsede inanmıyo tabi koskoca başbakanamı yoksa zavallı bir engelliyemi inansınlar haklılar :)

ENGELLIYASAM

Üye
Üye
sonunda bir güzel haber verim 6 aydir verdiğim mücadele sonucu 2022 engelli maaşımı tekrar bağlata bildim bu süre zarfinda ulaşılabilecek en yüksek makama kadar ulaştim ve derdimi anlattim umarim herkes mucadelesinde başarılı olur

sinandeniz

Üye
Üye
gözün aydın bilader güle güle harcamay nasip eder yüce ALLAH inşallah güzel bir haber :)

darısı inşallah bana ve diğer engelli arkadaşların başına inşallah ben kendi konumdan ümitsizim resmen pirincin içinde taş bulgurun içinde böcek gibi bahanelerle herdafasında ret ediliyor başvurum :( bende enson ümidimi kesip kaderime razı oldum öylede o maaşa ihtiyacım varki nekadar çokihtiyacım olduğunu kelimeler bile anlatmaya yetmez bu engellilerin maaş konusuyla ilgilenenler sevinsinler zil takıp oynasınlar dibe vurdum peru perişan ettiler beni :(( geçen gün gazetede okudum Suriyede savaşıp kolunu bacağını kaybeden suriyeli cihatçılara sandalyeyi hiç para almadan vedeva veriyormuş biler yani Türkiyeninn gerçek sahiplerine ise 250 TLsini sadeceödüyor kurban olduğum allah bildiği gibi yapsın bukadar engellinin dardaki insanın ahını bedduasını alıyo elbet birgün belesını bulacak :(( bende binebilmek arada az dışarı çıkıp hava alabileceğim bir sandalye dahi bulamayim neyse senin adına sevindim ama kardeşim engelli arkadaşlarım kardeşlerimin maaşlarının bağlanması güzel birşey

toprakadam

Üye
Üye
sonunda bir güzel haber verim 6 aydir verdiğim mücadele sonucu 2022 engelli maaşımı tekrar bağlata bildim bu süre zarfinda ulaşılabilecek en yüksek makama kadar ulaştim ve derdimi anlattim umarim herkes mucadelesinde başarılı olur

senin adına sevindim inşallah diger arkadaşların sorunuda giderilir

septik

Editör
Editör
ENGELLİYAŞAM
Maaşınız hayırlı olsun güle güle harcamak nasip olsun
Haklı uğraşlarınız sonunda yerini buldu haklıyken haksız duruma düşüyordunuz bu tamamamen sydv çalışlanlarının henüz yasa ve yönetmeliği ya tam anlayamamış olmalarından yada işgüzarlık yaparak yeni sorunlar yaratmalarından kaynaklanan bir durumdu hepimizin yönetmeliği okuyup çıkardığı sonuçla sydv nin aynı yönetmeliği farklı anlaması garip durumdur.
Gerçi 2022 yasa düzenlemeleri henüz bitmiş değil ekim ayı içersinde tamamalanması bekleniyor ve yeni yasa ve yönetmeliğinin çıkması ile bu tarz gereksiz sorun çıkarmalarının önüne geçilir beklentisindeyiz.
Saygılar.

ENGELLIYASAM

Üye
Üye
aslin içimde buruk birşeyler var ayni kaderi paylaştım bir çok arkadaşım suan ne haldeler içim parça parça ben şunu söleyim mücadelem devam edior arkadaşlarımın haklari benim haklarimdir birbirimize destek kol kanat olmaliyiz ben her defasinda diyorum twitter adresimden günlerce her dk mesej yadiriyorum kendi çapımda bir çabam var ama tek başıma sesim cikmiyor evet belki ben mucadelemi kazandim fakat mucadelemiz bitmedi bitmicekte allah biz engellileri birlik beraberlik icinde tutsun yarabbim inş bu konularda ben aynen sorunlari dile getirmeye devam ediyorum hiç bir şekilde birakmayacağım inş

toprakadam

Üye
Üye

senin adına güzel haber darısı diğer engelli kardeşlerımın başına ,benim sorunum bulundugum vakıf ile degil eylül ayında yatan para tekrar ıade alınmış vakıf gidip alabilirsin ptt den ama yine alamadım nereye başvurduysa sorunum çözülemedi aralık ta alacaksın dediler ama gelde aralığa kadar ıdare et kimse kimsenin halini anlamıyor sanki para varda idare edecegiz ne malum tekrar sistem hatası olmasın 2013 mart 1 rapor süren dolmuş eylül 05 de 2 nci de ise sen işyeri sahıbısın denip aylığım cekeceğim gün iade alınmış
inşallah tüm engelli arkadaşlarımın sorunu cözülür ve mağdur durumda kalmazlar

toprakadam

Üye
Üye
saolsınlar ulaşabildim derdimi anlattım ilgilendiler ama yinede aralıkta dediler
inşallah tüm engelli arkadaşlarımın sorunu cözülür ve mağdur durumda kalmazlar

Tekerlekli Sandalye