2022 Maaşı İkamet Değişikliği

bykelvin

Üye
Üye
ben ikamet yerimi degsitridim bu sefer engelli ayligi icin gidip sydv ye basvuru yapmak icin bana dediler ki eski yerinde g1 cikmis sen sirf 2022 ayligi almak icin ikamet ettigin yeri degistirmissin diyorlar basvuru almadilar dosyami eski sydv den istemediler sizce bu personelin boyle demeye hakki var mi elimde rapor var %60 ayri bi yere ikamet aldim yok dedim ben 2022 istemiyorum gss icin gelir testi yapin dedim bu sefer zor da olsa basvuru aldilar dosyayi istediler dosyam yeni yerde ? sizce ne yapmaliyim 2022 ayligi icin adamlar sesmen vermemek icin ugrasiyor

septik

Editör
Editör
Sizin nerde nasıl yaşayacağınıza asla karışamazlar zaten öyle bir yetkileride yok.

Şuan için gelir testi yapılıyorsa yeni adresinizdeki gelir seviyeniz 392 tl altında çıkması halinde 2022 müracaatınızı yapın muhtaçlık seviyesinin aldında bir gelriniz kesinleştiği halde halen red cevabı verirlerse red kararını yazılı isteyin elinizde belge olsun ve hemen bimere şikayetinizi yazın ve yasal haklarınızdan faydalanmanızı engelledikleri için savcılığı suç duyurusunda bulunun.

bykelvin

Üye
Üye
Sizin nerde nasıl yaşayacağınıza asla karışamazlar zaten öyle bir yetkileride yok.

Şuan için gelir testi yapılıyorsa yeni adresinizdeki gelir seviyeniz 392 tl altında çıkması halinde 2022 müracaatınızı yapın muhtaçlık seviyesinin aldında bir gelriniz kesinleştiği halde halen red cevabı verirlerse red kararını yazılı isteyin elinizde belge olsun ve hemen bimere şikayetinizi yazın ve yasal haklarınızdan faydalanmanızı engelledikleri için savcılığı suç duyurusunda bulunun.

Biner bişey yaparlar mı ki sizce? Bana diyorlar ki sen sırf engelli aylığı için ikamet değişikliği yapmışsın memleketinde yaptığın gelir testi sonucu G1 çıkmış ikametini buraya alıp başvuru yapacaksın almıyoruz dediler ne yapabilirim?

septik

Editör
Editör
BİMER

• BİMER’e yapılacak müracaatların kapsamı nedir? BİMER hangi kanun maddelerine dayanarak işlem yapmaktadır?

Bilgi Edinme Hakkı Kanunu ve Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanunla ilgili müracaatlar BİMER’e yapılabilir. Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanun kapsamındaki her türlü istek, şikâyet, ihbar, görüş ve öneri BİMER üzerinden tüm iletişim seçenekleri kullanılarak yapılabilir.

Bimer'den size 1 ay içersinde yazılı bilgilendirme yazısı gelir şikyetiniz dikkate alınır ve gerekli işlem yapılır.

Siz yeni adresinizdeki sydv na her hangi bir konuda açıklama yapmak zorunda değilsiniz, çok mecbur kalırsanız şartlarım mecbur bıraktı demeniz yeterilidir. G1 çıktığı için buraya geldiniz gibi üzerine vazife olmayan bir gerekçeyle red edemez ediyorsada red cevabını yazılı olarak isteyin zaten yazılı veremez, verirse dava açma hakkınız olacağını bilir ve suçlu konumuna düşerler, sydv nın görevi vatandaşların müracaatlarırna cevap vermektir.

bykelvin

Üye
Üye
Haklısın dostum ama yeri geldiğinde biz ona öyle bişey demedik derler ise o zaman ne yapacağım bimer e Şu şekilde ifade verebilirler biz her türlü başvuruyu alıyoruz Kendisi gelmediği sürece bişey yaoilmaz derler sen gidince de yok yapamıyoruz derler se?somut kanıt yok illa ki ses kaydına mi alayım

septik

Editör
Editör
Sanırım şuan için gss sebebi ile gelir testiniz yapılıyor sonucu bekleyip muhtaçlık sınırı alttında bir gelir çıkıp çıkmayacağına emin olun, sonrasında bir şahitle beraber gidip 2022 müracatınızı yapın,

bykelvin

Üye
Üye
Bugün gelip eve baktılar yukle yüz ğ0. Çıkacak kendileri de söyledi bu başvuru gss içindi buna zor ikna edip dosyamı buraya istettirdim nasıl gidip sydv na gidip müracaat edicem Bilmiyorum akılları fikirleri başvuru anlamakta sanki kendileri ödüyor

Tekerlekli Sandalye