2022 maaşı ile ilgili 144 nolu telefondan aldığım bilgi

ferhan

Üye
Üye
slm arkadaşlar... ben bugün alo 144 aradım bakım maaşı ve 2022 maaşı algımı söyledim.artık bakım parası gelir olarak sayılacakmış diye sordum alo 144 deki bayan bana böyle bir konuyu bilmedigimizi ve şuan öyle birşey olmadıgını söyledi.fakat evde bakım parasına başvurursak 2022 maaşı gelir sayılacagını söyledi..yani evde bakım parası için hiçbir şekilde gelir sayılacak diye birşey söylemedi..fakat öyle bir yasa çıkar ve resmi gazetede yayınlanırsa olabilir dedi..benim ögrendigim bunlar isterseniz sizde bir arayın derim arkadaşlar.ve ögrendiklerinizi buraya yazın en azından birazda olsa rahatlarız..iyi günler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici

ferhan

Üye
Üye
Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun ne diyelim. Sonuçta bu maaş engelli kişinin aldığı maaş,bakıcı maaşıda bakan kişinin maaşı oluyor.eğer kesinti olursa hakkımızı ararız bizde şimdilik yapacak birşey yok nasıl olsa sanırım.

ferhan

Üye
Üye
Daha 8 ay var. Yani ya bu duruma el atın yada böyle şeyler paylaşıp milletin canını sıkmayın. Evet iyi hoş bir site fakat yapacak birşeyler varsa yapalım hep beraber mağdur olmayalım o zaman.2 gündür stresten ne yaptigimi bilmiyorum hani aç değilim açıkta değilim fakat ister istemez kesinti olunca sıkıntı olcak.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yakında bir kampanya başlatıp "alınan bakım ücretlerinin" 2022 maaşı için kişi başı gelire dahil edilmemesini isteyeceğiz. Umarım kampanyamız başarıya ulaşır.

AZAD21

Üye
Üye
kampanya başlatalım halil abi ne bekliyoruz ozaman

septik

Editör
Editör
Neyi bekliyoruz?

2015 Yılına kadar yaklaşık 8-9 aya kadar mevcut engellilerin gelir seviyesinde bir değişiklik olmayacak bu durum son yönetmeliğin teminatı altındadır.

Bugün bizlerin herhangi bir çabası gayreti henüz olmamış bir soruna muhalefettir, yani bize siz neden ve ne istiyorsunuz denildiğinde verecek cevabımız olmayışıdır, bu konuda son yönetmeliğin uygulanma tarihine yakın bir baskı ve güçlü bir itirazla mümkün olan her yolu kullanarak ve hatta uygulamalardan sonra maaşı kesilenlerin bizzat tvlerde basında yer alması ile ve bizlerin e mail twit mesaj tarzı yoğun baskılarımızı kullanmamızla dikkat çekebileceğimiz bir durumdur.

Bu bahsettiğim durum bugün itiraz edilemz anlamına gelmez konuya bakış açınıza göre ve benim yaptığım tarzda bir kaç adrese e maille derdinizi veya itirazınızı sürekli olarak yazabilirsiniz.

AZAD21

Üye
Üye
halil abi ne zaman kampanya başlatacağız bir an önce kapmanya başlatalım ne bekliyoruz neyi bekliyoruz bu hakzızlığa dur diyelim?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Önümüzdeki 1-2 hafta içinde bir metin hazırlayıp kampanyayı başlatmayı düşünüyoruz.

AZAD21

Üye
Üye
sayın adminler sayın yönetici Halil yılmaz bir an evvel bimere veya ilgili kuruluşlara imza kapmanyası başlatalım evde bakım maaşı gelir olarak hesaplanmasın!! ne bekliyoruz ben dahi çok kişinin maaşı kesilecek? bir metin hazırlayıp ilgili kurumlara yolayalım belki sesimizi birileri duyar???????????

Son düzenleme:

AZAD21

Üye
Üye
Evet arkadaşlar bimere mailgöndermiştim cvp geldi iste bimerin cevabı
Sayın AZAD ŞANLI

Başvuru Numaranız :

BİMER’ e 25.04.2014 tarihinde gelen yazılı dilekçeniz Genel Müdürlüğümüzce değerlendirilmiştir. 2022 sayılı Kanun’da muhtaçlık sınırının hesabında hane içindeki her türlü gelir dikkate alınır denildiğinden, Kanun’a uygun olarak evde bakım aylıkları da muhtaçlık sınırının hesabında gelir unsurlarının arasına dahil edilmiştir. Ancak, evde bakım aylıklarının gelir unsuru olarak dikkate alınması doğrudan yaşlı ve engelli aylığının kesilme nedeni olmayıp sadece muhtaçlık sınırının belirlenmesinde önem arz etmektedir. Kaldı ki 2022 sayılı kanun kapsamında bağlanan aylıklarda ölüm, feragat ve adres değişikliği nedenleri dışındaki tüm aylık kesme işlemleri hane ziyaretleri suretiyle yapılan sosyal incelemeler neticesinde gerçekleştirilmektedir. Yeni düzenleme ile sosyal incelemeler 2015-2016 yıllarına ertelenmiştir. Bilgilerinize rica ederim.

burda diyorki engelli maaşınla alaka degil sadece gelir sınırından dolayı kesilme olabilir diyor sadece kesilme nedeni adres degişikligi vs vs dolayı kesilme olabilir diyor

keşke 2016 ertelense bu gidişle iptal olur bu düzenlenme gibi gibi

AZAD21

Üye
Üye
halil abi metin hazırlıyacaktın BİMERE şikayetimizi dile getirmek için evet sizi bekliyoruz?

Tekerlekli Sandalye