2022 maaşı itiraz dilekçeme gelen yanıta nasıl bir cevap vermeli ve ne yapmalıyım?

gazap1347

Üye
Üye
Defterdarlığımıza (Muhasabe Müdürlüğü) verniş olduğunuz dilekçenize istinaden, 2022 sayılı yasadan yararlanmanız için adınıza açılan 2011/134 no.lu dosyanızın incelenmesi sonucunda; ikametgahınızın Marmaris/MUĞLA olduğu, ailenizle birlikte aynı ikametgah adresindeki evde birlikte oturduğunuz ve babanızında 6001………. Sicil numarası ile SGK kaydının bulunduğu tesbit edildiğinden, Valilik il İdare Kurulunca 2022 sayılı yasaya göre aylık bağlanma koşulunu taşımadığınızdan muhtaç olmadığınıza karar verilmiş olup, tarafınıza aylık bağlanmamıştır.

Ancak; belirtilen şartlarınız değişti ve muhtaç iseniz , 2022 sayılı yasaya göre ikametgah adresinizin bulunduğu MUĞLA/Marmaris Mal müdürlüğüne müracaat etmeniz gerektiği hususuna;
Bilgilerinize arz ederim.

Ben 8 ay önce başvurduğumda ikametgahım marmarisdeydi ama suan tokat a aldırdım.bu dilekçeye göre nasıl bir yol izlemeliyim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Siz Muğla'dayken maaşınız kesilmiş ve siz şimdi Tokat'tasınız peki maaş alabilmek için, maaşın kesilmesini sağlayan yada maaşı almamanızı engelleyen bazı maddi şartlarda degişiklik oldumu, yukarda anladığım kadarıyla muhtaç olmadığınız anlaşılmış peki şimdi şartlarınız yine aynımı?

gazap1347

Üye
Üye
hayır ben maaş almıyorumki kesilsin.biz 3 sene önce tokata memlketimize taşındık.ben 1 sene önce 2022 maaşına başvurdum.ama ben ikametgahımı daha 3 ay önce aldım tokata.ama 2022 maaşına basvurdugumda hem tokatta hemde marmarisdeydi ikametgahım.ama şimdi sadece tokatta.hayır kesinlikle maddi açıdan deil.sigrotalı deniliyo benim babamın sigortasından zaten yararlanmıyorum asgari ücretle calısıyor.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Kaç yaşındasınız evde kaç kişi kalıyorsunuz ve toplam gelirleriniz ne kadar?

gazap1347

Üye
Üye
23 yaşındayım 4 kardeşim+annem babam.Babam asgari ücret sigortalı.benim anlamadıgım ssk kaydı bulundu deniliyor maaşla ne alaksı var.

gazap1347

Üye
Üye
ve son ikametgag kaydımız yaptırdıgımızda babam bizimle kalmıyo olarak kaydettirdik.yani annem ve 4 kardeşiz.yeniden bu şekildemi basvurmalıyım yoksa baska bir yolu varmı

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Anlıyorum sizin babanızın ssk'sından yararlanmanız sorun degil, gelir durumlarınızın yanısıra giderleriniz ve evdeki kişi sayısı baz alınırsa maaşı almanız gerekiyor, babanızın sigortalı olması maaşı almanıza engel degil o yüzden itiraz edin ve maaşı almanız gerektiğini belirtin.
Memurlara babanızın sadece sağlığından yararlanıyor olmanızın maaşı almanıza engel olmayacagını belirtin ve bu konuda ısrarcı olun maaşı almanız gerekiyor şartlarınız uygun..

gazap1347

Üye
Üye
hayır ben babamın sağlından yararlanmıyorki.benim demek istediğim bana gelen cevapda babanızın SGK kaydının bulunduğu tesbit edildiğinden bağlanmadı deniliyor.ama babam tabiki sigortalı olacak çünkü çalısıyor ve emekli olmak istiyor.

gazap1347

Üye
Üye
mehmet bey.ben tekrar basvursam tekrar beni hastaneye göndercekler bana yazıl değil mi raporumu almısım.okadar ayakda bekliyecem resmen eziyet

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
O zaman itiraz edip babanızın sigortasından yararlanmadığınızı sizin sosyal güvenceniz olmadığını ve babanızın aldığı asgari ücretin ancak evin kira mutfak gideri fatura giderleri gibi giderlere yettiğini ve size verecegi nakafa miktarının kalmadığını belirtin maaşı bağlamaları lazım.
Evde gelirlerden yukarda söz ettiğimi giderlerin çıkartılmasından sonra evdeki kişi sayısına bölündüğünde 100 lirayı geçmemesi halinde maaşı almanız şart bu durum anlattığım gibiyse derhal itiraz edebilirsniz sanıyorum yanlış bir karar vermişler

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
mehmet bey.ben tekrar basvursam tekrar beni hastaneye göndercekler bana yazıl değil mi raporumu almısım.okadar ayakda bekliyecem resmen eziyet

Bu arada sadece itiraz edin karar olumlu olacaktır ayrıca yeni bir raporla falan uğraşmanıza gerek yok.

gazap1347

Üye
Üye
zaten bana gelen dilekçede yararlanıyorsunuz yazmıyorki.sadece babanzın sigortalı oldugu tespit edilmiştir.banada zaten öyle dediler babanız sigortalı ondan baglanmadı.evet dediğiniz gibi zaten benim dillekçemi siz yazmısdınız.kesin baglanması gerekiyor.babam suanda baska evde oturuyo olarak kayıtlı ikametgah olarak.ben tekrar basvursam o dosya kapandı diyorlar tekrar beni hastenye sevk edecekler

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Elinizdeki rapor süreli rapor degilse o raporu kullanabilirsiniz. Yeni rapora gerek yok.

gazap1347

Üye
Üye
bana gelen cevapda:

Ancak; belirtilen şartlarınız değişti ve muhtaç iseniz , 2022 sayılı yasaya göre ikametgah adresinizin bulunduğu MUĞLA/Marmaris Mal müdürlüğüne müracaat etmeniz gerektiği hususuna;
Bilgilerinize arz ederim.

şu sekilde yazıyor ama benim suan ikametgahım tokatta ve marmarisden sildirdik sadece tokatta.ben şimdi tekrar ne sekilde itiraz etmeliyiki bu cevaba

gazap1347

Üye
Üye
hayır rapor sürekli ortepedik patoloji %50 engeliiym ama o rapor basvuru dosyasında onu aldılar.o dosya kapandı diyorlar ben raporu tekrar nasıl alıcam ki.ve ayrıyetten benim sadece iş basvuruları içinde raporum var o yanımda evde

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Raporunuzda en az %40 engel durumunu gösteren ibare varsa yeni rapor gerekmiyor, siz şimdi tokat malmüdürlüğüne sıfırdan bi başvuru yapmalısınız, eğer başvuru yaparken sizi babanızın ssk'lı olması falan diye reddederlerse itiraz edin ısrarcı olun ve babanızın ssk lı olmasının size etkisi olmayacağını belirtin, ssk dan maaş alıyr derlerse maaşın kira mutfak gideri fatura gibi giderlere ancak yettigini belirtin.

gazap1347

Üye
Üye
evet raporum %50 engelli ve sürekli ama size bişey demek istiyorum.o rapor elimde benim suan ama ben sizin dediğinizi 8 ay önce yaptım ama o raporu kabul etmediler dedilerki sizi tekrar hasteneye sevk edeceğiz ve raporu bize getireceksiniz dediler.ve gittim tekrar rapor aldım.sonra işte kabul olmadı.simdi o rapor defterdarlıkta dosyanın içinde.ve dedilerki tekrar basvuruda tekrar hastaneye sevk edeceğiz tekrar rapor alacaksınz.o dosya artık kapanmıs demişlerdi.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Anlıyorum işi biraz yokuşa sürmüşler o zaman yeni rapor alacaksınız nafile..

gazap1347

Üye
Üye
bide engelli haklarından söze ediyorlar.engellileri düşünüyorlamış.allahıma şükürler olsun benden daha zor durumda olan hiç yürüyemiyen baskasının ihtiyacı olan kardeslerimiz var.onlar nasıl gidip tekrar alacaklar.böyle adelet mi olur.insanların zaten ihtiyacı olmassa böyle zamanında torpille memur olmus insanlara dil döküyoruz gercekten yazık

gazap1347

Üye
Üye
bugün babam valiliğe gitmiş demişlerki eğer baba sigortalı olursa bağlanmaz dava acacaksın demiş yada git oğlunu baska bi evde tek basına oturuyo göster sonra basvur hemen bağlar demiş bunu diyen devlet memuru resmen insları illegel yollara dolandırılıcığa tesvik ediyolar.bende dediklerini uygulyacam akrabam muhtar beni 4 gün sonra bitane eve yerlestircek hayali olarak bende basvurup alcam.beni illegal yola tesvik ettikleri için bunun vebalı kim sorumluysa onundur

Tekerlekli Sandalye