2022 maaşı, maaş gününden kaç gün sonra alınmazsa maaş geri çekilir?

dereli_47

Üye
Üye
üç aylık özürlü maaşım yattı fakat bazı nedenlerden dolayı alamadım yaklaşık 20 gün oldu acaba acaba ne zamana kadar almazsam parayı geri çekerler ve eğer geri çekilirse nasıl geri alırım.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hayır 20 gün alınmamasından dolayı maaş kesilmez ancak yönetmelik aşağıdaki gibi süre belilemiş ve alınmazsa maaş kesilir demiş;

5.13. 01.03.2011 tarihinden itibaren iki yıl boyunca aylıklarını almayanların aylıkları kesilecektir.

bukalemun1976

Üye
Üye
3 ay geçtiğinde maaş geri çekilir birdaha alabilmen de çokzorlaşır yaşadığın is bat etmek için saglık kurulundan yaşadığın isbat etmen lazım. oyüzden beklenmeni hiç tavsiye etmem

cilginpalet

Üye
Üye
PTT kartınyokmu ? varsa yolla birini çeksin riske girme yoksada bir an önce kartını alki böyle gdemediğin zaman başkaları senin adına çeker ve böyle strese girmezsin

septik

Editör
Editör
Ben bu soruyu maaş aldığım postahane müdürüne e devlet şifresi alırken sormuştum.
2022 Maaşımı en geç ne kadar süre içersinde alabilirim diye bana bir dahaki maaaş süren gelmeden al demişti yani 3 ay içinde.
Maaş alırken gişe memuruna sordum teyit etmek için bana 1ay içersinde alamasanız geri dönüyor demişti bende ikilemde kaldım
Gerçekte postahanelere bu konu bildirilmiş olmalı gel gelelim bu tarz konularda net cevap almak zor en güzeli çok gecikmeden öncelikli iş olarak maaşımızı çekmekte fayda var
Maaşınızı almamanız ve geri gönderilmesi halinde dilekçe verecek ve maaşınızın tekrar gönderilmesini bekliyeceksiniz.
Mehmet beyin bahsettiği gibi 2 yıllık süre ile maaşınızı almamanız maaşınızın kesilmesine sebeb olcaktır.

Tekerlekli Sandalye