2022 maaşı mı yoksa vakıf aylığı mı

bykelvin

Üye
Üye
herkese merhabalar,ben 18 yaşından büyüğüm çalışmıyorum g0 almıştım gelir testinden gss den yararlanıyorum yeni aldığım engelli raporum %40 üstünde ve gelriimiz sadece babamın emekli aylığı(ssk emeklisi) var o da 1560tl evde 5 kişi yaşıyoruz bense dediğim gibi g0 çıktıgı için gss den faydalanıyorum şimdi sydv gittiğimde vakıf aylığı mı yoksa 2022 aylığı mı bağlanır bildğim kadarıyla vakıflar genel müdürlüğünün aylık 550 tl olan aylığı var bir de sydv 3 ay da bir ödediği 979 tl lik maaş var sizce hangisini alabilirim ve yararlanmam için gss yi iptal etmem mi gerekiyor yeniden gelir testi mi yapılacak? diğer konuya yazdım ama tam olarak cevap alamadım

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
G 0 kararı verilmiş olanlar diğer şartların karşılanması halinde 2022 maaşı alabiliyor. Bakınız burda örneklerle açıklanmış:> http://engelliler.gen.tr/f7/2022-maasi-uygulama-kilavuzu-yayinlandi-18362/
Vakıf aylığı tam olarak kaç tl bilmiyorum ama 2022 maaşı dediğiniz miktarlarda. 2022 maaşı başvurusu sonrası illaki bir gelir testi yapılır.

bykelvin

Üye
Üye
vakıf aylıgı aylık 550 tl ancak her ikisi de ilk bakışta almaya uygun oldugumu zannediyorum galiab bu konuda hangisini bağlarlar kimse bilmiyor?

G 0 kararı verilmiş olanlar diğer şartların karşılanması halinde 2022 maaşı alabiliyor. Bakınız burda örneklerle açıklanmış:> http://engelliler.gen.tr/f7/2022-maasi-uygulama-kilavuzu-yayinlandi-18362/
Vakıf aylığı tam olarak kaç tl bilmiyorum ama 2022 maaşı dediğiniz miktarlarda. 2022 maaşı başvurusu sonrası illaki bir gelir testi yapılır.

bykelvin

Üye
Üye
ben bu konuda pek bişey öğrenemeden öleceğim kesin!!aylık gelir babamın emekli aylığı var 1560 tl evde 5 kişiyiz ve ben gss den yaralanıyorum gelir testim g0 çıkmıştı gss için yaptırdıgım şimdi elimde %40 ın üstünde rapor var engelli raporum yeni aldım acaba hangi aylık gelir bana

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hangi aylığın bağlanacağını sizin başvurunuz belirleyecektir. Siz hangisine başvurusanız onu bağlarlar. Gelir testinde G0 olanların maaş alacağını yazdım zaten. Kişi başı gelirinde 392 TL yi geçmemesi gerekiyor. Başka gözümden kaçan yada senin anlamadığın birşey varsa sor lütfen.

bykelvin

Üye
Üye
Ben Zaten gencim 18 yaşından büyüğüm. Hani vakıf aylığı aylık 550 tl olan mı yoksa 2022 ye mi uygunum ben?
Hangi aylığın bağlanacağını sizin başvurunuz belirleyecektir. Siz hangisine başvurusanız onu bağlarlar. Gelir testinde G0 olanların maaş alacağını yazdım zaten. Kişi başı gelirinde 392 TL yi geçmemesi gerekiyor. Başka gözümden kaçan yada senin anlamadığın birşey varsa sor lütfen.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Vakıf aylığı bağlama koşullarını tam bilmiyorum bilenler yazsın. 2022 maaşı için olanları yazdım zaten.

bykelvin

Üye
Üye
Bende bilmiyordum vakıflar genel mudurlugunun sitesine bakabilirsen belki anlayacağın bişey vardır

septik

Editör
Editör
Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına gittiğinizde vakıf aylığı müracaatıda yapabilirsiniz, yalnız muhtaç aylığı yararlanma şartları içersinde anne veya babasının vefat etmiş olması gerektiğini belirten bir madde var,T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü

Ayrıca sydv na gittiğinizde belki mevcut gss niz g0 nedeni ile iptal ettirmenize bile gerek kalmadan vakıf aylığı veya 2022 aylığına müracatınız onaylanabilir.

bykelvin

Üye
Üye
Açık bilgilendirme için teşekkür ler ama vakıf aylığında mı anne ve babanın vefat etmiş olması gerekir?Yoksa engelli aylığına mı

bykelvin

Üye
Üye
Hani engelli aylığı var ya üç ayda bir ödeniyor onda mı anne babanın vefat etmiş olması gerek yoksa vakıf aylığı ayda bir ödenen. Aylıktı mi anne ve babanın vefat etmiş olma şartı aranıyor?

septik

Editör
Editör
Rica ederiz, anne veya babanın birinin vefat etmiş olması gerktiğinden bahsediliyor, budurum vakıf aylığı için geçerli

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
2022 engelli aylığı için öyle bir şart yok. vakıf aylığı için geçerli olmalı.

bykelvin

Üye
Üye
Ya ile kelimesi bu anlama gelmiyor ki mesela şu ile bu kişiler alabilir denmek istenmiş isterseniz Türkçe öğretmenlerine sorabilirsiniz ile den kasitlari anne veya babası vefat etmiş olanlar 'ile' özürlü olanlar demek iki durumdan Birini saglayanlar alabilir.şoyle yazsaydı Mesela, Anne veya babası vefat etmiş ve özürlü bakıma muhtaç şeklinde bi şey söylense o zaman evet iki şartı sağlayanlar alabilirdi
2022 engelli aylığı için öyle bir şart yok. vakıf aylığı için geçerli olmalı.

bykelvin

Üye
Üye
Malum 144 de meşgul çalıyor bi bilgi alamıyoruz

bykelvin

Üye
Üye
Bence ben bu şartlar dan anladığım kadarıyla bizzat engelli oranı %40 ve üzeri veya anne veya babası vefat etmiş durumu geçim şartlarını saglayamayanlar alabilir çünkü şartlar i 2022 şartları ile aynısı

Tekerlekli Sandalye