2022 Maaşı onaylandığına dair SYDV den mesaj geldi?

Poyraz_7485

Üye
Üye
Selam arkadaşlar ben 2022 maaşı almaya hak kazandım aralık 2015 de sydv onay mesajı geldi PTT size haber verecekler ödeme günü Hakkı'nda yazıyo PTT den mesaj gelmedi ama herhangi sorun olurmu yardımcı olursanız çok sevinirim...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bir sorun çıkmaz. Zira yetkili kurum olan SYDV onay mesajını göndermiş. PTT ye henüz bilgi ulaşmadığından size bildirim gelmemiştir. Ayrıca 2022 maaşının şuanki durumunu kontrol etmek için e-devletten de bakabilirsin. Orada ayrıntılı şekilde onaylandığı tarih vs yazar.

Poyraz_7485

Üye
Üye
144 arayıp detaylı şekilde bilgi aldım mart ayında alacakmışım maaşı galiba birde başka ne gibi haklarım var nelerden yararlanabilirim yardım olarak size zahmet bilgi verebilirmisiniz...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yok kesilmez. Dairenin raiç bedelinin belli bir yüzdeliği kişi başı gelir dahil edilir sadece.

gececi01

Üye
Üye
sayın halil yılmaz bana şöyle bir cevap geldi kızım %92 engelli 18 yaşına yeni girdi ben sgk lıyım sydv ye kızım adına gss testi için başvuru yaptım cevap şöyle

x kişisi ÜZERİNDEN PROVİZYONUNUZ(SAĞLIK GÜVENCENİZ) AÇIK GÖRÜNMEKTEDİR.SAGLIK GUVENCENİZ MEVCUT BULUNDUĞUNDAN DOLAYI GELİR TESTİ BAŞVURUNUZ İPTAL EDİLMİŞTİR. . DÖRT YOLDAKİ SGK BİNASINA GİDİP PROVİZYONUNUZUN (SAĞLIK GÜVENCENİZİN)KAPANMA TARİHİNİ ÖĞRENİNİZ.PROVİZYONUNUZ (SAĞLIK GÜVENCENİZ)KAPANDIĞI ZAMAN (KAPSAM DIŞI YA DA 60/g OLDUĞUNDA) GELİR TESTİ İÇİN TEKRARDAN BAŞVURUDA BULUNMANIZ GEREKMEKTEDİR.

sgk müdürlüğüne gittim durumu anlattım bana şöyle dediler önce kaymakamlığa git kızına yeşilkart verip vermeyeceklerini öğren bizim için çocuğunuzun sağlık güvencesini sizin üzerinizden düşürmemiz heran için kolay ancak eğer çocuğunuz yeşil kart alamazsa bir daha babasının üzerine sgk dan geçemez bağlanamaz

merak ettiğim şuki;ben kızım adıan yeşil kartı muhtemelen sorgulayamayacağım çünki sgk sı bende daha düşmedi sgk düşürmüyo git öğren diyo bu nasıl bir mantık hadi diyelim sgk ben düşürdü ve yeşilkart aldık maaş bağlandı ben 1 yada 2 yıl sonra 2022 maaşdan vazgeçtim yeşilkartı iptal ettim kızım bir daha benim sgk ma geçiş yapamayacakmı sonuçta benim öz evladım lütfan bir yol gösterirmisiniz
21.12.2015

kızım 18 yaşında üzerine hiç birşey yok %92 ağır engelli sadece adına ben evde bakım maaşı alıyoruz 830 tl bu durumda kesinlikle yeşil kart alabilirmi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yeşik karta falan gerek yokki. Kızınız malul düzeyde engelli imiş. Dolayısıyla 18 yaşından sonra da sizin sgk nızdan faydalanabilir. Hem yeni çıkan yönetmeliğe göre sağlıktan yararlananlar aynı zamanda 2022 maaşıda alabilir. yasal olarakta bir engel teşkil etmiyor yani.

gececi01

Üye
Üye
sayın halil yılmaz peki bu ne demektir

ENGELLİ ENGELLİ YAKINI AYLIĞI=Yardıma haksahibi kişinin genel sağlık sigortası 6c/1 (yeşilkart) olmalı.Hanedeki kişi sayısına düşen aylık gelir net asgari ücretin 1/3 ünden az olması gereklidi.Engelli heyet rapor oranı en az %40 olmalı, ilk defa müracaat edenler sevk için vakfa geleceklerdir.

gececi01

Üye
Üye
sayın halil yılmaz sydv ye başvuru yaptım bana raporumun olduğunu internetten online rapor numarası ile yapmamı söyledi memur online başvuruyuda yaptım benim ssk dan düşürmeme gerek yokmuş zaten 2022 kabul görürse otomatik olarak maaş bağlandığında yeşilkartlı oluyo bağlanmazsa sgk üzerinden devam ancak söyledikleri 2 şey beynimi kurcalıyor

1-ben 5 çocuk eşim ve ben toplam 7 kişiyiz burada baz alınacak kiş sayısı yeşil karat göre 3 dediler yani engellinin kendisi anne ve baba 1500 tl maaş alıyosam /3 =kişi başı 500 iş yatar bana göre yok şayet 2022 ye göre evde ki kişi sayısına bölerlerse 1500/7=215 tl olur maaş bağlanır
2-şayet evde bakım maaşıda dahil edilirse 1500+830=2330/3=1110 tl bu zaten imkansız hiç alamayız 2022 maaşını şayet evdeki kişiye göre bölünürse 2330/7=335 tl bir ihtimal olur

sizin fikriniz nedir?

teşekkürler.

Tekerlekli Sandalye