2022 maasi ozurlu ablamin 2015 yilinda durduruldu

meral1717

Üye
Üye
Merhabalar benim ablam 100/90 özurlu hic bir isini kendisi goremiyor ilk vasisi ben atanmistim sonra benim kisisel problemlerimden dolayi sehir disina tasinmak zorunda kaldim bende bu arada vasiliyi en buyuk ablama verdim 5 yildir ablam bakiyordu 2015 yilinda özurlu maasini kestiler sebebte özurlu ablama bakan ablamin esinin terzi dukkani var diye bagkurlu diye kestiler simdi özurlu ablama bakan ablam ise basladi kiz kardesim bana tekrar gerisi geriye verdi vasi mahkemesi actik tekrar simdi benim sigortam hic birseyim yok uzerime gercek olarakta yok özurlu ablama ben bakiyorum tekrar 2022 ablamin özurlu maasini tekrar cikarttirabilirmiyim birde durudurulan 2015 yilindan beri toplu maasini oderlermi cunku masraflari cok agir alti bezleniyor yemeyini bile yiyemiyor ayni bebek gibi ben bakiyorum ona guzel bir yatak almak istiyirum bende hasta yatagi vesayre yatak koruyucu falan bilgisi olan varsa beni aydinlatirsa sevinirm simdiden tesekkurler biraz uzun oldu kusura bakmayin hakkinizi helal edin

SM-G610F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

septik

Editör
Editör
[MENTION=18332]meral1717[/MENTION]

Ablanızın vasisi olduğunuza göre ablanızla beraber yaşadığınız bölgedeki il ise valilik binasında ilçede iseniz kaymakamlıklarda bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfına 2022 engelli maaşı için başvurunuzu yapınız, gelir testinde haneye giren gelirler toplamı hanede yaşayan kişi sayısına bölümünde kişi başı 423 tl nin altında bir geliriniz var ise tekrar 2022 maaşından yararlanabilirsiniz

https://engelliler.gen.tr/f7/2022-maasi-almak-icin-gerekli-evraklar-74/

2022 Maaşınız kesildikten sonra tekrar müracaat edilene kadarki kısım malesef ödenmez,tekrar müracaat ettikten bir sonraki aybaşı itibari ile maaşınız ödenene kadarki kısım ise ilk ödeme gününde toplu olarak ödenir

Ayrıca ablanız büyük ihtimlle ağır engellidir, bakım maaşındanda yararlanabilirsiniz.

https://engelliler.gen.tr/f8/evde-bakim-maasi-almak-icin-gereken-sartlar-ve-belgeler-26610/

meral1717

Üye
Üye
Daha once aliyordu maasi ama onceki vasi olan enistem bagkurlu oldugu icin durduruldu simdi yeni vasisi ben olucam vasi davasi actim 2015 yilindan beri maasi durduruldu yani ben tekrar 2022 maasini cikartigim zaman 2015 yilindan beri alamadigi maaslarini alabilirmiyim tekrardan onu merak ettim ben calismiyorum hicbir gelirimde yoksadece özurlu ablama bakiyorum birde cocuklarima bakiyorum

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Ben alabileceginizi pek sanmıyorum ama şansınızı denemenizi isterim vasilik çıkartırken geçmişte hakkın olan parayı istediginide belirt zor ama belki mahkeme vasilik kararıyla birlikte onada bi onay verebilir.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Enişte bağkur'lu iken gelir durumundan kesilmiştir yüksek ihtimalle

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evet ama neticede esnaf olan birisi için bağkur şartı olduğundan her ne kadar kazancı az olsada kurum bunu anlamaz keser, sizin kriterleriniz uyuyorsa vasi belgesi çıkartıp 2022 maaşı ve evde bakım maaşını kolaylıkla alabilirsiniz

meral1717

Üye
Üye
Adelet tam yerini iste bulmuyor bizimki zaten aldigi maasi kendine bile yetmiyordu cunku masrafi agir agir özurlu oldugu icin gunde 10 defa alti alinyor neredeyse ama iste baska onunla birlikte maas alanlar var onlarinki kesilmedi durdirulmadi babalari evde kactane maasi girenler var ama ablamin maasi durduruldu ne diyeyim insallah hallor adalet yerini bulur

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Anladığım kadarıyla sizin bir geliriniz yokmuş vasilik kararından sonra hemen 2022 ve evde bakım maaşına müracat ederek faydalanabilirsiniz ancak bu süreçte sosyal yardımlaşma vakfına giderek ordanda sosyal yardım talebinde bulunun, ayrıca hastaneden bi tane beaz raporu çıkartıp bezi ücretsiz alabilirsiniz, en azından maaş bağlanana kadar vakıftan biraz yardım talep edersiniz eminim yardımcı olacaklardır

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Siz vasilik kararından sonra yine bize ulaşın 2022 ve evde bakım işini birlikte takip edelim siiznde bu süreçteki deneyimlerinizden faydalanmış oluruz

meral1717

Üye
Üye
Tabiki ben evde bakim maasina basvurdum evde bakim maasina vasi karari gerekmiyirmus birinci derece yakini oldugum icin evraklari hazirladim eve gelmelerini bekliyorum yine bilgilensiriim sizleride

meral1717

Üye
Üye
Eyerki birinci derece yakiniysaniz vasi kararini beklemeye gerek yokmus benim ablam oldugu icin ben hazirladim evraklari oranin bana verdiyi sadece eve gelip gormeleri kaldi

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evet evde bakım maaşı için ablanızdan dolayı bakım maaşı için vasilik istemez, neticede para sizin adınıza yatacak, ancak 2022 için maaşı gidip çekebilmeniz için vasilik şart

meral1717

Üye
Üye
Vasilik istemiyor ama bu defada su engel cikti vasilik atanmadan ablami benimle oturdugu adrese aldiramiyorum onun icinde bakici maasi baglanamiyor malesefki vasilik kararini beklemem gerekiyomus vasilik davasi actik oda neredeyse bir ayi gecti ama halen ses seda yok benimde durumum yok cok zorlaniyorum bezini ihtiyaclarini almak icin ama adelet malesefki hizli islemiyor

Tekerlekli Sandalye