2022 maaşı toplu paramı almama rağmen dönem maaşımı alamıyorum

Lazkizi53

Üye
Üye
Selam Benim maaşım baglandi zor olsada toplu paramı aldım..Eylül ayı maaşımı alamıyorum postanedeki çalışanlar maaş baglandıgına dair elimde yazı yoksa veremedıklerini söylüyolar...Maaşımın baglandıgı 1 ayı geçmesine ragmen neden baglandıgına dair yazı gelmedi herkese bu yazı böyle geçmi geliyo...Bu yazı kaymakamlıgami gönderiliyo acaba bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler...

Moderatörün son düzenlenenleri:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba, ne 2022 toplu parasın da nede ondan sonra ki dönem maaşlarında herhangi bir yazı gelmiyor. Daha önceleri geliyordu. Fakat son 2-3 yılldır böyle bir uygulama yok. TC kimlik numarasıyla birlikte toplu paranızı ziraat bankasından alıyorsunuz, ondan sonraki dönem maaşlarını ise PTT şubelerinden alıyorsunuz.
Yalnız şu olabilir, sizin toplu paranız eylül dönemini kapsadığı için PTT de kaydınız olmayabilir. evrak takip sitesine bakarak ilk ödeme emrinin hangi tarihte verildiğine dair bilgiyi buraya aktarabilirmisiniz?
Ona göre net bir şey söyleyebiliriz.

Lazkizi53

Üye
Üye
Emekli Nevi : SAKAT Durumu : AKTİF
Aylık Durdurulma Tarihi : 0 Aylık Durdurulma Nedeni :
Değişiklik Tarihi : 2/08/2010 Durumu :
Yazışma Tarihi : -- Yazışma Durumu : --
Belge Açıklama Tarihi : 0 Durumu :
Rapor Tarihi : Rapor Açıklama : -------
İşlem Tarihi : İşlem Açıklama :
Ödeme Tarihi : 02/08/2010 Ödeme Durumu : TARİHİNDE İLK AYLIK ÖDEME.
Online Ödeme Tarihi : 09/08/2010 Online Ödeme Tutarı : 778.44
Online Ödeme Açıklama : TARİHİNDE ÖDEMENİZ ZİRAAT BANKASINA GÖNDERİLMİŞTİR

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ağustos ayının ikisinde toplu paranızın ödenmesi için talimat verilmiş. Dolayısıyla Eylül ayı dönem maaşını kapsamıyor. Normal şartlarda Eylül ayı dönem maaşını bağlı bulunduğunuz il deki PTT şübesinden almalıydınız.
Ve ilk mesajım da belirttiğim gibi size herhangi bir yazı gelmeyecek. PTT deki görevliler hangi belgeyi istiyor anlamıyorum. Şunu yapınız. Tekrar postaneye giderek 2022 maaşı toplu paranızı 1 ay "herhangi bir evrak gelmeden" ziraat bankasından aldığınızı söyleyerek, dönem maaşlarının herhangi bir evrağa ihtiyaç olmadan ptt şubelerinden alındığını belirtiniz. Yine itiraz ederlese 2022 evrak takip sitesinde ki toplu paranızın yattığına dair internet sayfasını gösteriniz. Yine itiraz ederlerse bir üst memura çıkınız.

Bu yazdıklarımı sırasıyla deneyiniz. Şayet olmazsa duruma göre SGK ya bir dilekce yazar sorununuzu hallederiz.
Kolay gelsin.

Lazkizi53

Üye
Üye
Bugün başka bi ptt şubesine gittim ve Hiç bişey sormadan verdiler maaşimi..Tşkler verdığınız bilgiler için...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hadi gözünüz aydın. Güle güle kullanın.

İLKER

Üye
Üye
Halil Bey ;31 ağustosta toplu paramın ödeme emri cıktı bu tarihten bir hafta sonrada toplu paramı aldım.fakat eylül dönemi maaşımı bir türlü alamıyorum.ptt den bilgisayarda kaydınız yok ,paranız gelmemiş deniliyor.ne yapabilirim .yardımcı olursanız sevinirim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
0312 458 10 00
Bu telefon numarasını ara bir sor bakalım şayet yine bir sonuç alamazsan SGK ya bir dilekce yazar durumunu izah ederiz.

İLKER

Üye
Üye
teşekkürler.yarın ilk işim bu numarayı aramak olacak.ararım durumdan sizi haberdar ederim.çok sağolun bu konularda bilgi sahibi olmamıza gercekten cok yardımcı oluyorsunuz.hiç bir sorumu cevapsız bırakmadınız.ilginize teşekkürler.

İLKER

Üye
Üye
halil bey verdiğiniz numarayı aradım.uzun süre kimse cevap vermedi.en son ulaştığımda eylül dönemi maaşımında toplu paramın içinde olduğunu söylediler.öylemi oluyor peki.daha önce yazdığım gibi 'toplu paranız 31 ağustosta ziraat bankasına aktarılmıştır 'diye yazınca sizede sormuştum.eylüldeki maaşımın ayrı olduğunu ptt den alabileceğimi söylemiştiniz.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Eylül dönem maaşları eylül ayının 1 ila 15 arası ödendi. Bu tarih aralığı göz önüne alındığında eylül döneminin toplu paraya dahil edilmemesi gerekiyor. Düz mantıkla bunu söyleyebiliriz. Ama SGK dönem maaşının yakın olduğunu düşünerek dönem maaşını toplu para ile birlikte ödemişse onada bişey diyemem. Verilen cevaba inanmaktan başka bi caremiz yok bu durum da.

İbrahim erdoğan

Üye
Üye
bnmde böyle bir sorunum var.... ilk olarak toplu Ziraar Bankasından paramı aldım. sonrakileri PTT almam söylendi ama nedense bir türlü alamıyorum.PTT kaydım yok galiba nasıl bu soruna bir çare bulabilirim

İbrahim erdoğan

Üye
Üye
denedim olmadı bu gün dilekçe yazdım yolladım ...

Tekerlekli Sandalye