2022 maaşı ve 2015 sosyal inceleme? müjde

AZAD21

Üye
Üye
ben bu gün bağlı bulunduğum sosyal yardımlaşma dayanışma vakfına gittim şu an için 2022 maaşı alanların 2015 te sosyal incelemesi yapılacakmış dedim? bayan memur kimliğimi istedi tc kimlik numaramı girdi sizin maaşında sorun yok dedi devam ediyor dedi ayrıca 2015 te sosyal inceleme hakında bir genelge veya bir bilgi kendilerine gelmediğini söyledi?yani 2015 te sosyal inceleme yok dedi?

AZAD21

Üye
Üye
not? 2022 ye bakan 2 memurlada görüştüm?

AZAD21

Üye
Üye
değerli benim gibi engelli arkadaşlarımben öğlen sıcağında yürüyerek gitim sordum 2022 ye bakan 2 memurla ayrı ayrı görüştüm sizde gidin sorun araştırın? bana söylenen kendilerine böyle bir genelgenin gelmediği ve olmadığını söylediler.

septik

Editör
Editör
Azad

Hatırlarsan elimizde yönetmelik var ve yönetmelikte 2015 yılndan itibaren sydv tarafından incelemelere başlanacağı muhtaçlık sınır kritelerine uymayanların maaşları kesileceği belirtilmiş, yönetmelik değişmediği sürece kim ne derse desin boşa konuşur, yönetmelik harfiyen uygulanır.

AZAD21

Üye
Üye
septik abi? 2 memurlada görüştüm senin maaşında sıkıntı yok dedi 2015 te sosyal inceleme yapılacakmış dedim bu haberi nerden aldın dedi? kendilerinin haberi olmadığını söylediler?

muntada al ansar

Üye
Üye
aynen septik azad boşuna seviniyor sanki sdyve genelge gelsede genelge diye bize haber verecek zate onlar bütünleleşik sistemden gördüklerini kesiyorlar örnek rapor bahanesiyle loris sinan deniz

AZAD21

Üye
Üye
sayın site yöneticimiz halil abi sizin görüşünüz ne?

gülümse_hayata

Üye
Üye
Azad kardeş elbetteki site yöneticimizde yorumunu yapacaktır. ben kendi görüşümü söylemek istedim septik arkadaşımızın söylemiş olduğu gibi bir yönetmelik var ve bu yönetmelikte 2015 yılı itibari ile incelemelerin yapılacağı açıkca ifade edilmiş. Sana bunu söyleyen görevlinin ya yönetmelikten haberi yok yada baştan savma bir cevapla sizi yollamış. İncelemeler olacak belkide bir çok kişinin maaşı gerekli kriterlere uymadığı için kesilecek buna hazırlıklı olsak iyi olur bence.

sinandeniz

Üye
Üye
burası türkiye her memur kendi kafasına göre havada tutup tavadan sallıyor inşallah hak neyse o yerini bulsun

yani zaten kafadan yönetmenlik yanlışlıklar ve haksızlıklarla dolu hele şu hane de kişi başı gelir mevzusu saçma sapan mesela adamın babası emekli evde neymiş adamın aldığı emekli maaşını evde kaç kişi yaşıyorsa bölüştürüyorlar kişi başıda 255 TL düşmesi gerekiyo be allahtan korkun be utanmazlar arlanmazlar 255TL ye kötü bir örnek olacak ama şu evinde hayvan besleyenlerin o besledikleri canlının bakımına yetmez be ne diyelim allah yar ve yardımcımız olsun inşallah allahın yanında hak neyse o olur inşallah

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yok azad emin ol o memurların hiçbirinin yönetmelikten haberi yoktur. 2015 gelince tüm birimlere talimat gider onlarında anca o zman haberi olur. Ayrıca amirin memurun değil yasa ve yönetmeliklerin bağlayıcılığı vardır. Yasa yönetmelik ne diyorsa o.

AZAD21

Üye
Üye
halil abi öğlenin kavurucu sıcağında yürüyerek sosyal yardımlaşma vakfına gittim durumu anlattım 2015 te sosyal inceleme yapacaksınız dedim? kim demiş dedi bize öyle bir talimat falan gelmedi? danışmadan içeriye girdim orda yetkili bir memurla görüştüm kimliğimi istedi tc kimlik numaramı bilgisayardan girdi maaşın devam ediyor dedi güler bir yüzle sıkıntı yok dedi?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bizzat görüştüğüm müdürle bu konuyu konuştum 2015 den itibaren incelemeler başlatılacak, yeni yıl için belirtilen kişi başına düşen gelir miktarını aşanların maaşları kesilecek ayrıca yönetmelik bugun degil aylar önce yayınlandı o size bu durumu belirten memurun verdiği yanlış bilgidir, yönetmelik sabit inceleme yapılacak nokta!

serbetcimehmet

Üye
Üye
Aynen gulumse kardesim sana ve septik kardesime katiliyorum, ki zira zaten 2015 yilina 3 aydan fazla zaman var belki suan itibariyle ellerine bir veri ulamamis olmasi kadar dogal birsey yok bu teblig edilmesine de gerek yok yayinlandinmi prosödür neyse işler valiliklere bakanliklardan gerekli yazi zaten gitmistir haftalik yada 15 gunluk vali, vali yardimcilari sos hiz mudr vakif muduru vs toplanti yapmaktalar sistem zaten kriter disinda olanlari aynen otomatik olarak gorunmekte ve geregi yapilmakta yersiz bir sevinis,burada amac bizlerin haksizliga yada sisteme hataya dayalihak ihlali olupta engellilere engel konulmasin hak eden madur edilmesin ,
Ozur dilerim arkadaslar genel konustum
Saygi ve sevgilerimle

septik

Editör
Editör
Bu konuda ben biliyorumdan ileri bir durum var

Konu bakanlığın üç koldan bir yasa iki yönetmelik üç genelge gibi resmi yayınları belirler

Yasa belli bir değilşiklik olmadı

Yönetmelik değişti iç yazışmalarla genelgeler yönlendirmesiyle son durumları ki genelgelerde sızar bilgi takip etmekten geçer

Ayrıca bakanlığın alt yani müsteşarlık vasıtasıyla gönderdiği yazıldır ve o bilgi emirdir yani uygulama tarih itibarı ile geçerliliği olan bir kanun alt yapısıdır.

Sydv yi ele alın memurları devlet memuru olmayan müdür ve yöneticilerin ve kısmi çalışan bir guruptur.

Sydv memurunu alırken dahi incelemeci masa başı tayin eder

Fakat kadrosuz

Sonuç mütahit yani soraumlu bir arkadaşın emri altında yaşayan bir arkadaş gurubu.

Bu durumu inkar edecek kimser yoktur

Yanlız burda mesele sydv çalışanı açısından işini iyi yapan ( kılı kırk yaran ) mübahtır diğer insani bakan açısından ekmek imkanı yoktur.

Daha ayrıntıya ihtiyaç duymuyorrum

Devletimiz utanmıyorsa benim açımdan utanacak bişey kalmamıştır

zemferi

Üye
Üye
“Periyodik sosyal incelemeler
GEÇİCİ MADDE 3 – (1) Bu Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin üçüncü fıkrası çerçevesinde yapılması gereken ilk periyodik sosyal incelemeler, 1/1/2015 ile 31/12/2015 tarihleri arasında sonuçlandırılır ve bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce yapılmış olan sosyal incelemeler dahil müteakip tüm incelemelere 1/1/2016 tarihinden sonra başlanır.”

bu maddede anlamadığım ikinci cümle.koyu renk...2015 ile 2016 için yapılacağı söylenen inceleme arasında ne gibi fark var sizce.
saygılar

sinandeniz

Üye
Üye
Banada valilikten bir eleman geldi sosyal hizmetler çocuk esirgeme kurumundan geldiğini söyledi kayıtlı hastaları yaşamları hakkında ankent yaptıklarını söyleyip gündelik bir kaç soru sorup çekp gitti yani acaba benden başka bu şekilde evine gidilen oldumu denetleme değildi çünkü tıfıl yeni yetme tek bir kişiydi gelen ama sorduğu sorularda saman altından çaktırmadan hastanın genel durumu ve bakımı hakkında bilgi edinmeyle alakalıydı çaktırmadan denetim yapıldığı aklıma geldi hele bakalım bu hastamız iğleşmişmi bakımı yerinde yapılıyormu nezih bir ortamda yaşıyormuu gibi gibilerinden

septik

Editör
Editör
zemferi

Söz konusu yönetmelikteki düzenlemeler yayınlanmasına yakın veya henüz sosyal incelemesi yapılmakta olanların son yönetmeliğe göre maaşı hak etmesi durumunda olanlara dair 2 yıl yani 2016 yılı ocak ayına kadar bir incelemeye gerek olmadığından bahsediyor,

Tekerlekli Sandalye