2022 maaşı ve ssk

MustoCan

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar ben mayıs ayında engelli aylığı başvurusunda bulundum haziran ayında 144 u aradım başvurunuz onaylanmış ama temmuz ayında ödeme alacaksınız dediler ben haziran 3 yani bugün bir işe girdim ssk girişim ayın 3 ünde oldu . Sizce temmuz ayındaki engelli ayligimi alabilirmiyim o zamana kadar yani 1 aya kadar ssk girişim syvakfinda gozukurmu bilgilendirirseniz çok sevinirim.

septik

Editör
Editör
Sydv, soybis denilen bir sistemle çalışıyor, Soybis, sydv müracaatı yapan kişilerin muhtaçlıklarının ve kişisel verilerin merkezi veri tabanı, kurumlar arasında online veri paylaşımı yapılıyor, Dolayısı ile sizin sgk kaydınız yapıldığı anda haberdar olurlar ve sizin maaşınız hesabınıza geçmeden sydv tarafından iptal edilir.

Son düzenleme:

ayaz34

Üye
Üye
Septik reis benim kardeşimin raporu var ama her ay 100tl gss ödüyoruz sigortası için her hangi bir yerde çalışmıyor maaşa başvursak alabilirmiyiz

septik

Editör
Editör

ayaz34

Rapor demişsiniz ama rapor oranı en az %40 ve üzeri olması durumunda il merkezlerde valilik binalarında ilçelerde ise kaymakamlık binalarında yer alan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına müracaat etmeniz gerekiyor.

Sydv na müracaatınızda gelir testi yapılır, diiğer şartlarınızda uygunsa örneğin, engellinin yaşadığı hanedeki tüm kişilerin gelirleri ve yine hanede yaşayan kişilerin mal varlıklarının getirileri, getirisi olmayan mal varlıklarının rayiç değerlerinin bir kısmı gelir olarak kabul edilip toplanır, bu rakam hanede yaşayan kişi sayısına bölünür, çıkan sonuç 2021 yılı sonuna kadar geçerli olan ,muhtaçlık sınırı 852 TL altında ise hem 2022 engelli maaşı bağlanır hemde gss ödemeden devlet hastahanelerinden ücretsiz yararlanır.

Son düzenleme:

septik

Editör
Editör

MustoCan

Rica ederiim.

Tekerlekli Sandalye