2022 Maaşı yükseltme dilekçesi

septik

Editör
Editör
144 Nolu ücretsiz hattan bilgi alabilirsiniz,

Bilgi yetersiz derseniz Bimer' e yazın 1 ay içersinde size cevap vermeleri gerekir.

STaLKeR

Üye
Üye
Yanıtınız için Teşekkür ederim. Ben "Sosyal Güvenlik Kurumu, Primsiz Ödemler Genel Müdürlüğü, Tuna Cad. No:7 Kızılay - Ankara" bu adrese göndermiştim. Acaba adreste yanlışlık var mıdır ?

septik

Editör
Editör
Adres doğru, fakat sıkıntı başka sebeb olabilir bilinmez.

Siz 144 Nolu ücretsiz hattan bilgi almaya çalışın Bimer' e sorun mutlaka bir cevap alırsınız o cevaba göre hareket edersiniz, yoğunda olsalar çok zaman geçmiş size dönmeleri gerekirdi.

STaLKeR

Üye
Üye
Peki teşekkür ederim arayacağım.

E devlet üzerin kontrol ettim bu bilgiler yer alıyor. Birde e devlet üzerinden evrak takibi yapılabiliyor mu ?
ödeme henüz çekilmedi 849,39 TL ödemeniz hazırdır Devam Ediyor

septik

Editör
Editör
E devlette, evrak takibi olması gerekir, net bilgim yok malesef.

Yukarda yazdığını söylediğiniz konu sizin %40--%69 arası engelle 2022 maaşınızın olduğunu ve maaşınızın ptt deki hesabınıza yattığını gösteriyor.

STaLKeR

Üye
Üye
Peki çok teşekkür ederim. Sizler çok değerli insanlarsınız. Bir çok devlet memurunun göstermediği ilgiyi ve yolu gösteriyorsunuz. Allah razı olsun.

septik

Editör
Editör
Biz teşekkür ederiz, Allah sizdende razı olsun, bizlerde gönüllü birşeyler yapma gayretindeyiz örnek olmak adına.

STaLKeR

Üye
Üye
Merhabalar, 144 dü aradım onaylandığını söylediler. Ancak E devlet üzerinden baktığımda son ödeme 849 TL görünmekte bunun nedeni ne olabilir ?

septik

Editör
Editör
Sizin dilekçeniz %40 - %69 arasıyken raporunuz %70 ve üzerine çıktığını dolayısıylada 2022 maaşınızın yükselmesi üzerineydi sanırım.

Onaylandı ise sistemede yansıması gerekirdi, 144 onaylandı diyorsa sisteme geçmiş olmalıydı belki bu maaşa yetişmemiştir ama farkları bir sonraki maaşla ödemeleri gerekir.

STaLKeR

Üye
Üye
Bu süreç 4 ay sürüyor mu ? Ben 1 Ağustosta gönderdim dilekçeyi Hadi eylül dönemine yetişmedi anlıyorum da bu dönemde aynı mazeret tuhaf olur. Karambole getirilmesinden korkuyorum.

STaLKeR

Üye
Üye
Sizinde dediğiniz gibi onaylansaydı sisteme geçmesi gerekirdi.

septik

Editör
Editör
2022 ile ilgili tüm bilgi 144 de ulaşıyorsa işlem bitmiştir bana göre, e devlete de yatan para bildirilir,

Tek aklıma gelen çok yeni geçtiyse sisteme bilgi ,maaşlar yattıktan sonra, bu şekilde olabilir diyebilirim.

STaLKeR

Üye
Üye
Yanıtınız için Teşekkür ederim.Hayırlı geceler

septik

Editör
Editör
Rica ederim,

144 ayın 9 da alabilirsiniz diyorsa, belkide e devletteki bilgide eksiklik vardır sonuçta bir memurun elinden geçiyor bir hata yapmış olabilir, inş yeni haliyle çekersiniz maaşınızı.

STaLKeR

Üye
Üye
İnşallah ayın 9 da sizi haberdar ederim. Hayırlı geceler

septik

Editör
Editör
Hayırlı geceler.

STaLKeR

Üye
Üye
Merhaba Sayın Septik bugün beni Bağlı olduğum vakıftan aradılar. Dilekçenin buraya geldiğini söylediler. Kuruma gittim. Sıfır başvuru yaptılar eve geleceklerini söylediler. Aradan 4 aydan fazla bir zaman geçiyor. Bana bugün haber veriyorlar. Dün 144 aradım onaylandığını maaşımı ayın 9 da alabileceğimi söylediler. Bugün kuruma gittim sıfırdan işlem yapıyor. Yeni kağıt imzalatıyor.

septik

Editör
Editör
Yönetmelilkte değişiklik olmuştu ve eski maaş alanların 2015 ocak tan itibaren sydv tarafından sosyal incelemeye tabi tutulacağı ve mevcut şartalrı son yönetmeliğe uymayanların maaşlarının kesileceği yönetmelikte vardı.

Bu arada tüm yeni müracatları son yönetmeliğe uygun olup olmadığı kontrol edilerek işlemler yapıyor ve her bahane ile eski maaş alanların maaşıda kesiliyordu, sizin durumdada bu tarz bir girişim var gibi geldi bana yani yeni maaş bağlanıyormuş gibi yeni rapor son yönetmeliğe uygun olup olmadığınız kontrol edilerek maaşınızın onaylanıp onaylanmayacağı belli olacak.

Diğer kurumlar arası uyumsuzluk başlı başına rezalet durumda, engelli vatandaş maaşını çekmiş ayın 5 de halen en güvendiğimiz e devlette maaşların yattığına dair bilgi yok, 144 evimizden tek sözle derdimizi anlatabilceğimiz soru sorabileceğimiz tek adres olarak bize veriliyor, gel gelelim 144 verdiği bilgi sydv ce kabul görmüyor, kısacası neresinden tutsanız elinizde kalan bir rezaletler silsilesi devam etmekte.

Tekerlekli Sandalye