2022 maaşım 2 dönem aradan sonra tekrar yatmış

neco_84

Üye
Üye
2022 maaşım 2 dönem aradan sonra tekrar yatmış arkadaşlar bunun nedeni nedir cevaplarınızı bekliyorum

toprakadam

Üye
Üye
senin adına sevindim peki ne zamandan beri aylğını alamadın ve nasıl yattı hiç bir işlem yapmadınmı yani yeni başvuru bide paranı alabildinmi

septik

Editör
Editör
Neco_84
Neden kesilmişti maaşınız ?

MertAta

Üye
Üye
konu açarken bu kadarda yazma özürlüsü olmayın. maaşım yatmış neden acaba? diye sormuşsunda. nedne kesilmişti ne zaman kesilmişti sen başvuru tekrardan yaptınmı nasıl bir yol izledin?bilmecemi soruyorsun bize

BURSAYAREN

Üye
Üye
mrh kızımın raporunda 2022 yasasından yararlanabilir yazıyor..ama biz almadık hiç eşimin geliri uygun değildi..şimdi işten çıkarıldı eşim..bu maaşla ilgili hiç bir bilgim fikrim yok..kuralları nedir....nereye nasıl başvuruluyor,alabilmem için olanaklar nasıl..bana bilen bir arkadaşımız yazarsa sevinirim..şimdiden teşekkürler.

toprakadam

Üye
Üye
konu açarken bu kadarda yazma özürlüsü olmayın. maaşım yatmış neden acaba? diye sormuşsunda. nedne kesilmişti ne zaman kesilmişti sen başvuru tekrardan yaptınmı nasıl bir yol izledin?bilmecemi soruyorsun bize

peki sen özetle bize bunun neresi bilmece kendi kendine maaş nasıl bağlanır bizim 9 aydır anamız ağlıyor

neco_84

Üye
Üye
mert ata kardeşim işim gücüm yok sana bilmece soruyorum neden kesildiğini neden tekrar yattığını bilsem sana sormam zaten.

POLAT ALEMDAR

Üye
Üye
Seçim yanaşıyoya kardeş ondan yatmıştır..........Başka ne sebep arıyon...............:)

neco_84

Üye
Üye
hiç bi işlem yapmadım para hesabıma yatmış ama çekmedim

POLAT ALEMDAR

Üye
Üye
................çek kardeş çek hemen çek biz devletten zenginmiyiz hayırlı uğurlu olsun kardeşim benim güle güle ye.........paranı.......PARA BANKAYA YATTI İSE SEBEP FELANDA ARAMA...........:)...........ÖLE

septik

Editör
Editör
Neco_84
Büyük ihtimalle tamamen tahmini olacak fakat 2 dönem maaşınızı alamadığınızdan yola çıkarsak ocak 2013 yönetmeliği ilk çıktığı zamanlarda bir kaç teknik hatadan dolayı maaşlar kesilmişti örneğin sürekli raporlarsistemde süreli görülmüş ve ayrıca adres değişikliği yapmayanlar bile aders değişikliği yapmış gibi görünerek maaşları kesilmişti sizinde sistem hatası olarak maaşınız kesilmiş olabilir sonrasında hatalarının farkına varıp düzeltilmiş olabilir.
Sizin maaşınızı çekip çekmeme konusundaki terddütünüzü gidermenin en doğru yolu ya 144 nolu ücretsiz hattı arayarak durmunuz ve aklınıza takılanları sormanız yada size en yakın yerdeki sydv na giderek durumunuzu öğrenebilirsiniz.

POLAT ALEMDAR

Üye
Üye
............Yok korkma kardeş bişey olmaz sen merak etme bana güven gerisini merak etme sen................:)

septik

Editör
Editör
mrh kızımın raporunda 2022 yasasından yararlanabilir yazıyor..ama biz almadık hiç eşimin geliri uygun değildi..şimdi işten çıkarıldı eşim..bu maaşla ilgili hiç bir bilgim fikrim yok..kuralları nedir....nereye nasıl başvuruluyor,alabilmem için olanaklar nasıl..bana bilen bir arkadaşımız yazarsa sevinirim..şimdiden teşekkürler.

Adresinize en yakın sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına müracat edebilirsiniz.
2022 Engelli maaşı şartları
Kızınızın yaşı 18 altında ise aile de sgk lı varsa ve dolayısıyla kızınız sgk dan yararlanıyorsa değişmesi çok yakın olan son yönetmelikçe bu maaştan yararlanamıyor.
Diğer şartlarsa aynı adreste yaşayan kişilerin toplam gelirleri ayrıca o adresteki yaşayanlara ait mal varlıklarının ev arsa dükkan tarzı taşınmazların rayiç değerlerinin 240/1 i ve aracınız varsa aracın kasko değerinin 120/1 i size gelir kabul ediliyor ve giderler çıkarılmadan yine aynı adresteki yaş şartı aranmadan yaşayan kişi sayısına bölünüyor.
Çıkan rakam 243 tl muhtaçlık sınırın altındaysa bu maaştan yararlanabiliyorsunuz

toprakadam

Üye
Üye
Neco_84
Büyük ihtimalle tamamen tahmini olacak fakat 2 dönem maaşınızı alamadığınızdan yola çıkarsak ocak 2013 yönetmeliği ilk çıktığı zamanlarda bir kaç teknik hatadan dolayı maaşlar kesilmişti örneğin sürekli raporlarsistemde süreli görülmüş ve ayrıca adres değişikliği yapmayanlar bile aders değişikliği yapmış gibi görünerek maaşları kesilmişti sizinde sistem hatası olarak maaşınız kesilmiş olabilir sonrasında hatalarının farkına varıp düzeltilmiş olabilir.
Sizin maaşınızı çekip çekmeme konusundaki terddütünüzü gidermenin en doğru yolu ya 144 nolu ücretsiz hattı arayarak durmunuz ve aklınıza takılanları sormanız yada size en yakın yerdeki sydv na giderek durumunuzu öğrenebilirsiniz.

valla ustadım agzından bal akıyor bizimkıde sistemdekı hatadan dolayı rapor süreli dıyerek durdu yenı rapor aldık
ama öyle kendi kendine yatmıyor aralık ta kısmetse
aslında dernek başkanları ilgilenseydıler bu konularla daha erken çözülürdü

septik

Editör
Editör
toprakadam
Sizin olay tam bir talihsizlik, sistem hatasının sorumlusu sen değilsinki hatayı yapanın hatasını telafi etmesi gerekirdi.
Burada yeni rapor istemeleri haksızlık ayrıca tekar müracattan sonra maaşınız aktif olupta maaş yattığı halde tekrar geri çekilmesi saçma sapan bir olay aslında bizlerin haklarını savunabilecek güçlü bir organizasyon olması şart bu tarz durumlarda o organizasyona şikayet ederek avukatlar aracılığıyla haklarımızı arayabilmemiz gerekir.
Ama mevcut dernek federasyon adı altın da bir çok kuruluş var ama şu ana kadar hiç bir işe yaramadıklarını görüyoruz.Kime ne diyeceğiz ne yapmamız gerektiği konusunda tamamen Allah 'a emanet yaşıyoruz bakalım, sydv ne derse o dışında elimizden birşey gelmiyor.
Aklımızın erdiği bilgimizin yettiği kadarı ile sitemizden destek olmaya gayret ediyoruz.

toprakadam

Üye
Üye
valla ustadım benımkısı merkezdekı sıstemden kaynaklı aradım saolsunlar ılgılendıler sadece senınkı değil binlerce kişi senınle aynı durumda benim tek sıkıntım şu anlık zamanında alamdıgım aylığım bakalım nasıl dayanacagım
ustadım her şeye şikeyet etmeye kalksak en iyisi iletişim ile derdimizi anlatmak muhakkak çözüm üreteceklerdir
çünkü onlarda bu durumdan zannedersem hoşnut değiller şimdi onlarda biliyorlarki engelli insanlar muhtaçlar dır işleri gelirleri olsa niye o aylığa ıhtıyac duysunlarki keşke işe yerleştırselerdi
ama senın dediğin gibi dernekler ve fedarasyon ilgili makamla görüşseydiler daha hızlı çözülürdü

murat tarsuslu

Üye
Üye
şu polat alemdarı ya banlayın ya da üyelikten atın lütfen. gayrıciddi yorumları mide bulandırıyor. ukala!!!!

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Kendisine gerekli uyarılar yapıldı en kısa sürede geregi yapılacktır arkadaşlar siz lütfen böyle durumlara takılmayın biz gerekeni yaparız

ENGELLIYASAM

Üye
Üye
para yatmişsa hiç bekleme git çek akılsızlık etme bendne sölemesi

Tekerlekli Sandalye