2022 maaşım kesildi. nasıl Aktifleştire bilirim?

murattek

Üye
Üye
Merhaba Arkadaşlar ben uzun bi süredir 2022 maaşı alan biriyim 4-5 aylıgına sigortalı olarak işe başladım ve SGK bildirmedim dün aylıgımı çekmeye gittigimde maaşınız dondurulmuş dediler. Şimdi ne yapmam lazım Bilgisi olan arkadaşlar yazarsa Çok sevinirim.

destiny07

Üye
Üye
sigortalı işe girdiysen maaşını keserler çünkü sen bildirmesende ankaradan sigortanın yattığını görürler. ve hem maaşın kesilir hem ceza ödersin

murattek

Üye
Üye
Haklısn biliyorum kardşim Yarın SGK gitcem ve dilekçe yazacagım ama bir turlu dilekçeyi yazamadım 2 dk kabiliytsz oldum nedense :(

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yönetmelik geregi bir takvim yılı içinde 90 günü geçen sigorta girişinde maaş kesilir ve kesilmiş dolayısıyla verilen karar doğrudur şimdi çıkmışsanız işten sgk dan bir sigortadan ilişik kesilmiştir evrakına birde dilekçe ekleyip kuruma gönderin maaşınız tekrardan bağlanacaktır.

Kararli01

Üye
Üye
Ben aynı durumdayım ve denildiği üzere sgk ile ilişiğimin kalmadığını gösterir bir belge ve dilekçeyle Primsiz ödemelere başvurdum. Ancak şimdiye kadar dilekçem incelemede görünürken son iki aydır Alo 144 böyle bir şey göremediklerini söylüyorlar. Çünkü Artık 2022 maaşıyla ilgilenen kurum Vakıflar genel müdürlüğü. Yani arkadaşım bu kurumlar arası devir esnasında benim dilekçe de yokoldu. Şimdi yapacağımız işlem bağlı bulunduğunuz kaymakamlığa gidip Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına bizzat başvuracağız. Gerisini onlar hallediyorlarmış.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Kurumlar degişti evet önceden malmüdürlüğüne başvuru yapılıyordu primsiz ödemeler ilgileniyordu karara bağlıyordu ama artık sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı başvuruyu kabul ediyor neticeyide aile ve sosyal politikalar bakanlıgı veriyor, evet tekrardan bi dilekçe vermelisiniz.

sinandeniz

Üye
Üye
2022 engelli maaşları 1 acak 2013 ten itibaren tamamen sydf devrolmuş olacak ve bu durum hiç iyi olmiyacak birçoğumuzun maaşları kesilecek kanaatindeyim yazık bu devletin yaptığı iş değil saolsun 3 kuruş para veriyor onuda vermemek için 40 yerden terane uyduruyor 115 TL kişi başı düşenlere 2022 maaşı verecekler e düşünecek olursak zaten en kötü ihtimal asgari ücretli çalışan düşünelim hanede baba veya anne 900 TL den düşünelim hanede 4 kişi yaşasa 900 / 4 = 225 her harukarda 2022 alma hakkı olmuyor bakalım engelli için herey güzel olacak derken aksine daha kötü olacak şuan verilen hakları bile arar olacaz siz seyredin burası türkiye

Tekerlekli Sandalye