2022 Maaşım kesildi yeniden bağlatma çabalarım hep boşa çıkıyor ne yapmalıyım?

Kararli01

Üye
Üye
Canım Kardeşim Ender, ben de 7 aydır senin sorduğun durumu yaşamaktayım. 10 yıldır 2022 maaşı almakta iken özel sektörde 9 ay çalıştım ve maaşım geçici durdurma ibaresiyle kesildi. İşten ayrıldım ve maaşımın tekrar bağlanması için primsiz ödemelere dilekçeyle başvurdum. Alo:144 iki ay öncesine kadar dilekçeniz incelemede diyorken iki aydır, dilekçe filan göremiyoruz sistemde diyorlar. Vakıflar genel müdürlüğü Primsiz ödemelerin yetki ve görevlerini devralıyor dediler. Çok yerlere başvurdum. 7 aydır çalmadığım kapı kalmadı. sonuçta kendime bir muhatap bulamadım ve maaştan da oldum üstelik. Her memur farklı bir şey söylüyor. Mal müdürlüğü baban emekli olduğu için hakkını kaybettin dedi. Alo144 hakkın var, alabilirsin dedi. Kimi yeniden işlem yaptırman gerek dedi. Mal müdürlüğü tekrardan hakkını kaybetmişsin deyip işlemimi almadı bile. v.s. v.s.... Yani kardeşim vazgeç işe filan girme. Devlet sektörüyse çalış ama özel sektöre güvenip maaşından olma derim...

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yani kurumlar size yeniden başvuru yapın diyorlar anladığım kadarıyla evet maalesef 2022 maaşında magduriyet yaşatmaya devam ediyorlar muhatap yok yeni başvuru yapmak daha mantıklı hiç degilse başvurunca maaş birikmeye başlar, bu şekilde beklemek fayda etmiyor.

Tekerlekli Sandalye