2022 Maaşım kesildi .

GND

Üye
Üye
Merhba arkadaşlar yüzde 44 engelliyim geçtiğimiz yazın 2 ay gibi bir süre sigortalı çalıştım 3 aylık maaşım kesildi. sosyal hizmetlere gittim genel salık sigortasına başvurdum ailemle birlikte yaşadığım için ailemin gayrimenkulleri olduğu için muhtaçlık sınırını aşmışız ve prim ödemem gerektiğini söylediler geçen hafta 51 tl prim ödedim.
şimdi benim üzerime kayıtlı 2. el araç var ikametimi başka yere aldırdım pazartesi günü gidip tekrar başvuru yapacam sizce bu işin akıbeti ne olur tecrübeli arkadaşların cevabını bekliyorum zira hem maddi hem manevi olarak zor durumdayım. Ailemin gayrimenkl var ama benim o mallar üzerinde hiçbir hükmüm yok arabada sadece kağıt üzerinde benim tekrar başvuru yapmak istiyorum sizce bu durum nasıl olur ???

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Anladığım kadarıyla ikametini başka bir adrese alıp ailenden ayrı yaşayacaksın. Bu durumda bir gelirin yoksa ki olmadığını söylüyorsun, yüksek ihtimalle yeniden maaşın bağlanabilir.

GND

Üye
Üye
Anladığım kadarıyla ikametini başka bir adrese alıp ailenden ayrı yaşayacaksın. Bu durumda bir gelirin yoksa ki olmadığını söylüyorsun, yüksek ihtimalle yeniden maaşın bağlanabilir.

aynen öyle abicim yalnız üzerime kayıtlı 2.el bir araç var acaba o sıkıntı olur mu sizce ????

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Aracın kasko bedelinin 120/1 hesaplamaya dahil edileceginden aracın miktarı önemli

GND

Üye
Üye
Aracın kasko bedelinin 120/1 hesaplamaya dahil edileceginden aracın miktarı önemli

aracın kaskosu yoktur usta bedeli 20 milyar daha önce bir tanıdık benim adıma araştırıp sormuş sosyal hizmetlerdeki görevli artık her kimse araç 2. el olduğu için sorun olmaz demeiş ama bilemiyorum inşallah bağlanır maaşım yoksa çok zr durumda kalırım :(

GND

Üye
Üye
yav arkadaşlar az önce sosyal hizmetlere gittim genel sağlık sigortasına tekrar başvurmak için adamlar 15 -20 gün sonra gel adres yetiyi bilmem ne yapılacakmış o zaman kadar ben maaş alamıyacam mı bunun bir çaresi yokmudur ne yapacaz arkadaşlar ??? bir arkadaşın demesi gibi valiye mi gidip derdimi anlatim ??

tek66

Üye
Üye
Valla benimkini kestiler 33 yaşındayım kardeşim araba aldı diye maaşı kesildi kanser hastasıyım ve calisamiyorum GSS kesmediler ayrı eve evlenip çıkarsa tekrar bağlaya bilirlermis böyle saçma bir şey olabilir mi bence emekli ve asgari ucretlililere kaynak çıkarıyorlar maaslarimizi keserek birde benim rapor yüzde 80 ve sürer Allah herkesin yardımcısı olsun

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Ortalama 20 bin liralık aracın size hesaplanacak bedeli 120/1 olarak bakıldıgında 240 lira eder buda hesaplamaya dahil edilecektir, daha önce ev kontrolünüz yapılmadıysa eve gelip kontrol yapmak istebilirler, gss için gerekmiyor ama maaş için gerek görebilirler

GND

Üye
Üye
yav bu nasıl iş ustalar vallahi malamat oldum dünya kadar borcum taksidim var benim ne yapacam nasıl ödiyecem valiye mi çıkim bu gss sonuçlanmadan 2022 maaşına başvuramazmıyım nasıl olacak bu iş .. :( :(

GND

Üye
Üye
2016 ya 5 parasız maaşı kesilmiş şekilde mi girecem allah kahretsin ... :( :( :(

sevtun

Üye
Üye
Arkadaşlar 2022 ve evde bakım alan hasta SGK ki bir ise basladiginda bu maaşlarin kesilmesi için nereye başvurmalıdır? Bu konuda yardımcı olurmusunuz lütfen.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvurup maaşınızı kestirmelisiniz

sevtun

Üye
Üye
ıkısınıde ordan halledebilrmiyim?

GND

Üye
Üye
bugün sosyal hizmetlere gittim genel sağlık sigortasına başvurmak için adres değişikliği yaptığımı söyledim memura ailemden ayrı yaşıyorum dedim anı şehirde ailenden ayrımı yaşıyon dedi adam ahiret sorusu gibi soru sordu elin suriyelisne Afganlısına her türlü yardımı yapıyorlar olan bize oluyor orda ki memur dediki evde nöbet tutacan diyor gelip adresi kontrol edeceklermiş ben ordamıyım değilmiyim evdeki arkadaşlar benim orda yaşaydığımı söyleseler yeterli olmaz mı ??

from.istanbul

Üye
Üye
olmaz..gelip bakiyorlar kontrol ediyorlar..
hem kayitli oldugun adresin de orasi olmasi gerekiyor..
orada kaç kişi yaşıyor gelirleri neler, kişi basina kac para düsüyor 390 lirayi geçince bağlanmıyor.

GND

Üye
Üye
olmaz..gelip bakiyorlar kontrol ediyorlar..
hem kayitli oldugun adresin de orasi olmasi gerekiyor..
orada kaç kişi yaşıyor gelirleri neler, kişi basina kac para düsüyor 390 lirayi geçince bağlanmıyor.

ikameti başka yere aldırdım bir öğrenci evi
orda yaşayanlar ile bir kan bağım yoktur yani herkesin harcadığı yediği içtiği kendine. ne yapacam peki gidip o evde mi yaşıyacam öyle saçmalık mı olur ordaki burda kalır dese yetmez mi ??

Tekerlekli Sandalye