2022 Maaşım onaylanmış. Başvuru tarihindeki maaşıda alacakmıyım?

flankes72

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar 2022 aylığı başvuru yaptım 10.10.2019 tarihinde başvurum kabul tarihî 03.12.2019 onaylandi ben maaşi ne zaman alırım ve başvuru tarihindekileri de alacak mıyım

septik

Editör
Editör
[MENTION=24860]flankes72[/MENTION]

Merhaba, 2022 engelli maaşı yönetmeliğine göre, maaşa başvuru yapılıp onaylanması halinde başvuru tarihinden bir sonraki aybaşı itibarı ile ödeme yapılana kadar içerde birikir. Sizin durumunuzda 01. 11. 2019 tarihinden itibaren maaşınız birikmekte. Yine yönetmeliğe göre başvurular en geç 1 ay içinde sonuçlandırılır denmesine rağmen sydv larının yoğunluğuna göre bir kaç ay gecikebiliyor. Fakat bu gecikmeden kaynaklı sizin zararınız olmuyor maaşınızı ödeme gününde toplu olarak alırsınız ve büyük ihtimalle şubat 2020 de ptt hesabınıza geçer.

2022 Maaş müracaatınızın son durumunu E Devlet üzerinden ''sosyal yardım bilgileri sorgulama'' araması yaptırarak ulaşabilirsiniz.

Ödeme Günleri :

Ödemelerde oluşabilecek yığılmaları önlemek amacıyla;
• Doğum tarihinin son rakamı 0 – 5 olan kişilere her ayın 5 inci günü.
• Doğum tarihinin son rakamı 1 – 6 olan kişilere her ayın 6 ıncı günü.
• Doğum tarihinin son rakamı 2 – 7 olan kişilere her ayın7 inci günü.
• Doğum tarihinin son rakamı 3 – 8 olan kişilere her ayın 8 inci günü.
• Doğum tarihinin son rakamı 4 – 9 olan kişilere her ayın 9 uncu günü.
Ödeme yapılmaktadır.

flankes72

Üye
Üye
Teşekkür ederim ilk başvurumdu Aralık'ta onaylanmış Ocak ta alırım o Zaman edevlette devam ediyor yazıyor sadece

Merhaba, 2022 engelli maaşı yönetmeliğine göre, maaşa başvuru yapılıp onaylanması halinde başvuru tarihinden bir sonraki aybaşı itibarı ile ödeme yapılana kadar içerde birikir. Sizin durumunuzda 01. 11. 2019 tarihinden itibaren maaşınız birikmekte. Yine yönetmeliğe göre başvurular en geç 1 ay içinde sonuçlandırılır denmesine rağmen sydv larının yoğunluğuna göre bir kaç ay gecikebiliyor. Fakat bu gecikmeden kaynaklı sizin zararınız olmuyor maaşınızı ödeme gününde toplu olarak alırsınız ve büyük ihtimalle şubat 2020 de ptt hesabınıza geçer.

2022 Maaş müracaatınızın son durumunu E Devlet üzerinden ''sosyal yardım bilgileri sorgulama'' araması yaptırarak ulaşabilirsiniz.

Ödeme Günleri :

Ödeme yapılmaktadır.

Redmi Note 8 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

septik

Editör
Editör

Rica ederim, E Devlette sadece devam ediyor yazıyorsa henüz hesabınıza para geçmemiş demektir, dolayısı ile ocak ayında maaş alamayacağınız anlamı çıkar. Eğer maaşınız hesabınıza geçseydi miktar yazar ve ödemeniz hazırdır derdi.

flankes72

Üye
Üye
10 Eylül basvuru 3 aralik kabul 4 ay oluyor ocakda alamıyorsam 5 ay aylık değil galiba herhangi bir gelirimde yok cok bir para değil gelende ihtiyacima ancak yeter

Redmi Note 8 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

septik

Editör
Editör

11. Aydan itibaren 3 ay toplu olarak almanız gerekir. Ödemeniz hazırdır yazıyorsa alacağınız rakamda orada bellidir.

Ödeme Günleri :

Ödeme yapılmaktadır.

skywolf7

Üye
Üye
Merhaba ben 03.05.2019 da %40 engelli raporu aldım. Engelli maaşı için 10.04.2020 de başvuru yaptım , edevlette başvuru sürecim devam ediyor.Eğer onaylanırsa. 03.05.2019 dan bu zamana kadar toplu engelli maşı alabilirmiyim ?

septik

Editör
Editör
[MENTION=25285]skywolf7[/MENTION]

Yönetmeliğe göre başvuru tarihini takip eden aybaşı itibarı ile maaşınız ödeme gününe kadar içerde birikir. Sizin başvurunuz 10 nisan 2020 olduğuna göre diğer şartlarınızda uygunsa 1 mayıstan itibaren engelli maaşa hak kazanırsınız.

Tekerlekli Sandalye