2022 maaşım tekrar bağlanır mı?

osman yıldırım

Üye
Üye
benim 2022 maaşım 2014 başında kesildi adres değişikliğinden şimdi babamın sağlıktan yararlanıyorum annem bakım maaşı alıyor raporum %80 ağır özürlü süresiz şimdi bir yasa çıkacakmış hane toplam gelirine değil engelli kişinin gelirine bakılacakmış benim 5 kuruş gelirim yok bu yasa çıktımı tekrar başvurmak istiyorum

septik

Editör
Editör
Sizin hane gelirleriniz hanede yaşayan kişi sayısına bölündüğünde çıkan rakam muhtaçlık sınırı olan 392 tl nin altındaysa babanızın sgk sından faydalanmış olmanız 2022 aylığından yararlanmanıza engel değildir,

Bahsettiğiniz yeni yasa kişinin kendi gelirine bakılacak kısmı ise, başbakanın açıklamalarında yer alan fakat henüz bir düzenleme yapılmamış olan ve sadece yaşı 65 üstü olanlarda yaşlılık maaşı alanların muhtaçlık sınırına bakılmayacağı konusudur.

ilhan53

Üye
Üye
merhaba. %40 raporla 2022 maaşı almaktayım. annem babam ben ailede 3 kişiyiz. babam ve annem 65 yaş üstü. babam ssk emeklisi annem yeni ssk emeklisi oldu. ben 35 yaşındayım. üzerimde herhangibir malvarlığım yok. 2022 maaşım kesilirmi? dün devlet görevlisi eve gelip sorular sordu gelir ve mal varlığımızla ilgili. sonuç ne olur. detaylı cevaplarsanız sevinirim. teşkkürler.

plsarmy42

Üye
Üye
Sizin hane gelirleriniz hanede yaşayan kişi sayısına bölündüğünde çıkan rakam muhtaçlık sınırı olan 392 tl nin altındaysa babanızın sgk sından faydalanmış olmanız 2022 aylığından yararlanmanıza engel değildir,

Bahsettiğiniz yeni yasa kişinin kendi gelirine bakılacak kısmı ise, başbakanın açıklamalarında yer alan fakat henüz bir düzenleme yapılmamış olan ve sadece yaşı 65 üstü olanlarda yaşlılık maaşı alanların muhtaçlık sınırına bakılmayacağı konusudur.

mrb oncelıkle ben sıtedekı arkadasların bırbırıne bu kadar yardımcı oldugunu gorunce uye olmk ıstedım. ve emek veren herkesten Allah razı olsun

sımdı benım sorum teyzem yuzde 90 zıhınsel engellı ve 73 yasındakı anneannemle yasıyor. herhangı bır gelırlerı yok sadece ev anneannemın uzerıne kıra vermıyorlar. bu sosyal yardım ısını yıne degıstırmısler, evde bakım parası verıyorlar ama engellının bızatıhı kendısının maası kesılmış. ben polısım gıttım sordum eve gıren maas 900 u ıkıye boluyor 392 nın ustunde oldugu ıcın kesıldı dıyor ordakı memur. bunu bana bırı acıklayabılırmı

ramke84

Üye
Üye
Siteminizde hakli olarak malesef soylediginiz gibi yeni yürürlüğe giren kanun degisikliginde evde bakim maasi eve giren gelir olarak kabul edildigi icin 2022 maasi alabilmeniz icin kisi basina dusen gelirin 392 TL yi gecmemesi gerekiyor. Bir cok engelli bireyin maasi malesef 5 lira 10 lira gibi farkla maasi kesilmis durumda.

plsarmy42

Üye
Üye
Siteminizde hakli olarak malesef soylediginiz gibi yeni yürürlüğe giren kanun degisikliginde evde bakim maasi eve giren gelir olarak kabul edildigi icin 2022 maasi alabilmeniz icin kisi basina dusen gelirin 392 TL yi gecmemesi gerekiyor. Bir cok engelli bireyin maasi malesef 5 lira 10 lira gibi farkla maasi kesilmis durumda.

tesekkurler, sagolun. anlaşılan bır secım donemının yaklaşması gerek.. secım gecınce de unuturlar..

Tekerlekli Sandalye