2022 maaşımı 2011 yılından beri alamıyorum?

tafo702

Üye
Üye
Merhaba

19.10.2011 19624304 27.04.2012 Evrak sisteme kaydedildi.
19.10.2011 19624304 27.04.2012 Evrak işleme alındı.
19.10.2011 19624304 27.04.2012 Evrak işleme alındı.
19.10.2011 19624304 27.04.2012 Gereği yapıldığından arşive kaldırıldı.

19.10.2011 başvurdum hala alamadım neyi yanlış yapıyorum anlamadım. Farklı farklı cevap veriyorlar

Kaymakam : Dosya kapanmış diyor

Mal müdürlüğü bekliyeceksiniz diyor

BİMER aracılı yazı yazdım aile ve sosyal politikalar bakanlığına ordakilerde türlü türlü bahane buluyorlar yok rapor eksik, personel değişikliği var aşağıda yazmış oldukları dilekçe örneği vardır.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü'nün internet sayfasındaki Bilgi Edinme Servisi'ne elektronik posta yolu ile yazmış olduğunuz dilekçeniz Genel Müdürlüğümüzce değerlendirilmiştir.

Bilindiği gibi, 08/06/2011 tarih ve 633 sayılı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile 01 Ocak 2012 tarihinden itibaren SGK Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğü’ nün kapatılması ve 2022 sayılı Kanuna göre yürütülen Yaşlılık ve Özürlülük Maaşı işlemlerinin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına devri, bunun yanında 03 Kasım 2011 tarihinde çıkarılan 662 sayılı KHK ile 2022 sayılı Kanun doğrultusunda sunulan hizmetleri yürüten personelin bir yıl süreyle Bakanlığımızda görevlendirilmesi kararlaştırılmış ve bu personelin görev süreleri 03.11.2012 tarih itibari ile sona ermiştir.

Ancak , Mülga: Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğünün Tuna Caddesi No:7 Kızılay /ANKARA adresinde bulunan binasındaki işlemleri devam eden dosyalar ile mevcut demirbaşların Genel Müdürlüğümüze ve işlemleri tamamlanan dosyalar ile arşivde saklanması gereken diğer iş ve işlemlere ait belgelerin SGK.nun Etlik ve Hasanoğlandaki arşivlerinden nakledilen dosyalarının da yer aldığı, Sayıştay Başkanlığının Gölbaşındaki Genel Müdürlüğümüze tahsis edilen arşive taşınması ve tasnifi ile veri tabanının aktarılması işlemlerinin halen devam etmekle birlikte evraklarınız işleme alınmıştır. Ancak sistem üzerinden şu anda herhangi bir işlem yapılamamaktadır, en kısa sürede bilgi verilecektir.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evraklardan anladıgım kadarıyla dosyanın kapanmış olduğunu gösteren bi ibare göremedim, ancak kurumların taşınmış olmasından dolayı bi hayli evraklarda gecikme ve aksaklık yaşanmaktadır, ayrıca konu hakkında çeşitli bilgiler verilmeside çok anlaşılır degil, adam gibi cevap verecem bi kurum yada yetkili merci bulunmuyor maalesef, bimer ve malmüdürlüğü konu hakkında net açıklama yapmamış bende evraklardan şuanda bu sonuçlara göre bir yorumda bulunamıyorum çok detaylı açıklama mevcut degil birde sgk ve sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfıyla görüşmenizi öneriyorum 2022 maaşları ve başvuruları bu kuruma devredildi yardımcı olacaklarını sanıyorum

tafo702

Üye
Üye
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Bahsetmiş olduğunuz sgk ve sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı ulaşabileceğim web sitesi veya telefon var mı ?

tafo702

Üye
Üye
Vermiş olduğunuz sayfadaki adres ve telefonların yarısını daha önceden aramıştım. Verdikleri cevap Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlıyız ama konunuz ile bir alakamız yoktur. Yardımcı olamayacaklarını söylediler. Zaten telefonu açan kişilerde dinlemek yerine bir birine aktarıyorlar. Cevapladığınız için teşekkür ederim

tafo702

Üye
Üye
Merhaba

Formda sorularımı cevapladığınız için teşekkür ederim.

2011 den beri 2022 alamıyorum. Ablam %62 özürlü. Ankara da daire başkanının telefonunu aldım ve dosyam la ilgilendi. İnşallah sonuçlanacak ama internette bazı bilgi kirliği nedeniyle içime şüphe düştü. Bir kaç sorum olacak

Aile 6 Kişi idi. 1 ri Evlendi 5 Kaldı. 1 de yurt dışına gitti okuyor. Ama yaz tatillerinde 3-4 ay bizde kalıyor.

Baba işçi emeklisi : aylık 800 tl alıyor

Anne :63 yaşında ev hanımı hiçbir geliri yok.

Abla : 40 yaşında ev hanımı hiçbir geliri yok. %62 Özürlü ( Bedensel engel ve Mental zeka geriliği )

Ben sigortalıyım : 730 TL maaş alıyorum.

Eve gelen gelir 800 tl + 730 TL : 1530 TL

Evimiz kira ve giderlerimiz çok buna göre aşağıdaki yardımlardan veya örene bileceğiniz yardımlar var mı ?

1) 2022 den yararlana bilirmiyiz ?

2) Evde bakımdan yararlana bilirmiyiz ?

3) Bu yazdıklarımdan başka yararlanabiliceğim yardım var mı ?

4) Engelli kimlik kartı nasıl çıkarılıyor ?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
2022 Maaşı için gelir kişi başına 119 lirayı geçmemesi gerekiyor ancak sanıyorum sizin geçiyor maaşı almanız zor görünüyor, fakat halihazırdaki başvurular için muhtaçlık kararı verilmişte yeniden bu karara gerek olmayacak bu konuda mutlaka sosyal yardımlaşma vakfına gitmenizi öneriyorum.

Evde bakım maaşı almak için raporda ağır özürlü ibaresinin yanısıra bakıma muhtaç olması gerekiyor yani tuvalet banyo gibi ihtiyaçlarda bir başkasından yardım almak gerekiyor mental hastalarda maaşı almak kolay olabilir neticede ilaç kullanıyorlar ve ilacı almadıkları vakit bazı sıkıntılar çıkıyor o sebeple maaşı alabilirsiniz kişi başına düşen gelir 467 lirayı geçmemesi gerekiyor uygunsa şartlarınız sosyal hizmetler çocuk esirgeme kurumuna bşvurabilirsiniz.

Engelli kimlik kartınıda evde bakım maaşı için başvurdugunuz yerden alabilirsiniz.
Ayrıca engelli olan kişi şehirlerarası taşımacılıkta ve şehiriçi taşımacılıktan yararlanıyor, internet için indirim alıyor bütün gsm operatörlerden indirim var, varsa belediyeden su indirimi alabiliyorlar aklıma gelen şimdilik bunlar.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
2022 maaşı için net bir şey diyemem. Yeni başvuru yapsaydınız yararlanmanız çok zor olurdu ama siz 2011 de yaptığınız için son çıkan yönetmeliğe göre bir önceki yönetmeliğe göre değerlendirileceksiniz. MMalum bir önceki yönetmelik daha adildi. En azından 25 ocak tarihli yönetmeliğe göre daha adil.

Evde bakım için kişinin en az %50 özür oranı ve raporda ağır özürlüdür yazması alede kişi başı gelirin, 2013 yılı ilk 6 ayı için 467.00 TL yi geçmemesi gerekiyor. Bu şartları taşıyorsanız yararlanırsınız.

Özürlü kimlik kartı için bakınız: http://engelliler.gen.tr/f43/engelli-kimlik-karti-nasil-alinir-4790/

tafo702

Üye
Üye
cevap verdiğiniz için teşekkür ederim...

reconx

Üye
Üye
merhaba bende 15.03.2012 tarihinde basvurdum benımde 2022 sorgulamada aynı seyler cıkıyor evrak fotokopi flm dediler maaşımı baglamadılar simdi sydv beni yeni yönetmelige sokuyor maaşımı baglamıyor siz ankarada kimleri aradınız banada yardımcı olurmusunuz bende bimere 2 defa yazdım lütfen yardımcı olun

tafo702

Üye
Üye
Kardeş ismini ve telefonunu veremem üzgünüm; ancak buradan dosyamın durumunu paylaşırım. Dosyamın durumununa göre ilerleyen günlerde sana özelden yazabilirim... BİMER felan hikaye adamın varsa bu işler yürüyor. Ankara da ki dosyamı ancak bir yere kadar getiriyor. Olay bağlı olduğunuz vakıf müdüründe bitiyor. Yönetmelikten, genelgeden memurların hiç birisinin haberi yok. Müdür/Müdüre de iş bitiyor. İsterse ilk başvurduğun tarihe göre işlem yapıyor. İsterse 2013 tarihine göre iş yapıyor. Benim şansıma egosu tavan yapmış birisi geldi ve 2 hafta önce yollanmış dosyaları bile araştırmadan gelmedi diye biliyor. Ankarayı aradığım zamanda ben yolladım diyor yani işi yokuşa sürüyorlar. Tek bir şey yazayım sizlere 2013 öncesi başvuru olan kişiler için yazıyorum olayın üzerine gidin. Genelgede 2013 öncesi için mevzuat var. Hakkınızı arayın...

tafo702

Üye
Üye
Konuyu takip edenler için yazıyorum.. bir kaç gün önce Ankaradan telefon geldi 2011 başlatmış olduğum dosya 2013 haziran ayına kadar geçen yılların parasını bulunduğun vakıflar müdürlüğüne git dediler, kayıt açsınlar birikmiş paranı alırsın dediler. Kayıt açınca gerekli şartları yerine getirebiliyorsan maaşın devam eder yoksa maaşın kesilir dediler ( Kat sayı olayı)

Sonra aklıma bir kaç soru geldi....

1. Maaşım yeni kanun gereği 2013 ocak ayında kesiliyorsa, bana 2013 haziran maaşını neden veriyorlar
2. Kesilecek ise bile bile neden maaşı alayım ki ? Sonuçta Kayıt açtırana kadar devam ediyor.. Beklerim maaş biriksin.. Şartlar olgunlaşana kadar
3. Bugun telefonla avukatla konuştum.. Maaşı kesin almayın dedi.. Gerekcesi ise 2011 - 2012 yılları arasında memurların iş bilmemezliği yüzünden bazı kişilere maaş bağlanmış. Siz şuan alabilirsiniz ama 2 sene sonra faizli olarak geri ödeme yaparsınız dedi...
4. Merak ettiğim bir konu 2013 öncesi kayıt yaptıranlar Kanun geriği 119 tl geçtiği halde bugun kü tarihde halen para alıyorlar mı ? Kesin ti var mı ?

Tekerlekli Sandalye