2022 Maaşımı işe başlayınca kestirmek gerekir mi?

AKARSU

Üye
Üye
2022 maaşı alıyorum işe başlayacagım işe başlayınca kestirmem gerekiyormu kendisi kesilirmi, 2022 maaşı alıyorum zaten çalışcağım işte asgari ücret alacağım kestirmeden iki maaşı da alsam olmazmı zaten maaşım düşük olacak.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evet işe başlayınca 2022 maaşını kestirmekle yükümlüsünüz, hem 2022 maaşı alıp hemde çalışamazsınız..

AKARSU

Üye
Üye
Anladım peki nasıl nerden kestirmem gerekiyor.

berkan

Üye
Üye
slm mehmet bey ben 2022 maşı alıyorum yanlız 18 yaş altı çocugumdan dolayı ben sigortalı işe başladıgım zaman dilekçe verecekmiyim yada ne yapmam gerekir teşekür ederim

pelesenk_

Üye
Üye
26 Aralıkta Ssklı işe başladım.Mart 2012 2022 maaşını alabilir miyim.? Alırsam sonradan cezai işlem uygulanır mı.?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Durumu önce malmüdürlüğüne bildirin normalde 90 günü geçmezse 1 yıl içinde maaş kesilmez ama malmüdürlüğüne giderek maaş artışınızı işe başladığınızı belirtin hemen orda maaşı keselim falan derlerse yönetmelikte 90 günü geçmediği için maaşın kesilmemesi gerektiğini memura hatırlatın lütfen yapılacak başka birşey yok. Ayrıca şuan ki maaşıda alıp almamanız gerektiğini yine malmüdürlüğüne yada sgk ya yazılı olarak sorun gelecek cevaba göre çekersiniz. kurum çek sorun olmaz diye yazar verirse çekin bence çekmelisiniz sorun olmaz ama yinede kurumların işi belli olmaz yazılı sorun ki ilerde sorun çıkarsa ordan aldığınız cevabı gösterirsiniz.

pelesenk_

Üye
Üye
Teşekkür ederim ilginize ve cevabınıza Mehmet Bey.

compedan

Üye
Üye
selam mehmet bey ben çalışan biriyim annem 1998 den beri benim üzerimden sigortalıydı ancak ocam 2012 de aniden annem yeşil kartlı oldu bunu araştırdıgımda annem yaşlılık maşı alıyor diye benim üzerimden düşmüş fakat ben ennemin benim üzer,imden faydalanmasını istiyorum bunun için ne yapmam lazım ayrıca tekrar üzerime geçerse geriye dönük almış oldugu yaşlılık maşların benden alırlarmı tşk ederim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Geriye dönük maaşları sizden almazlar ancak gss sistemi yılbaşından beri 2022 maaşı ve yaşlılık maaşı alan herkesi otomatik olarak kapsama aldı anneyi tekrar üstünüze neden almak istiyorsunuz zaten şuanda faydalandığı bir sağlık güvencesi var

compedan

Üye
Üye
neden almak istiyorum annem şu anda ytalak tedavi görüyor bunun için yeşil kartını istiyorlar oda biz de yok yeşil kartıl gözüküyor ama elimizde öyle bir belge yok benim üzerim kayıtlı eski saglık karnesi var dahada önemlisi bazı hastaneler yeşil karlılara bakmayor benim üzerime geçmesi daha iyi olur diye düşünüyorum şu anda mart aylıgını aldırmadım ne olur ne olmaz diye tekrar üzerime geçmesini saglamak için ne yapmalıyım nasıl bir dilekce yamam gerekir tşk ederim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Dilekçeden ziyade sgk'ya gitmenizi öneririm sgk ye gidip hem maaşını hem şuanki sağlık güvencesini hemde üzerinize geçmesi halinde maaşın durumun ne oalcagını ögrenin yani bütün sorularınıza net cevplar verecek kurum sgk'dır, tekrar sizin üzerinize geçirirler ayrıcada maaşı almanızda sorun olmaz maaşı aynen devam eder.

Tekerlekli Sandalye