2022 maaşımı kartla çekmek istiyorum

mustafasym

Üye
Üye
benim maaşımı ptt görevlisi eve getiriyor. fakat ben bunu iptal etmek ve ptt kartla çekmek istiyorum. ama ptt bana kart vermiyor bu kartı nereden alacagım

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bildiğim kadarıyla 2022 maaşını evde ödeme almak için öncelikle kuruma dilekçe yazılıyor aynı şekilde iptali içinde dilekçe yazılmalı diye düşünüyorum. Dilekçe ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvurulmalıdır. Başvuruyu alan vakıf sistem üzerinden bu talepleri Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’ne iletmekte genel müdürlük de bu konuda PTT’leri bilgilendirmektedir. Bu doğrultudada ptt kartınız verilmektedir diye biliyorum. Yanlışım varsa arkadaşlar net bilgileri vereceklerdir.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kartı PTT den alıyorsunuz. Bulunduğunuz ildeki PTT şubesine giderek 2022 maaşı aldığınızı bu maaşı PTT kartla almak istediğinizi bildirin. Ama öncesinde evde ödeme işlemi yapılmışsa onun iptali nasıl oluyor yada iptali gerekiyormu bilmiyorum.

mustafasym

Üye
Üye
Ptt de vermedi karti. Dedim eve getiriyorlar ben iptal edip kartlaçakecem kart veerin dedim vermediler.
Yarin başka ptt şubesine gidecem bakalim nediyecekler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hangi gerekce ile vermediler? PTT Kart onların işine gelir. Memuru meşgül etmeden gider bankamatikten çekersin paranı.

anadolu38

Üye
Üye
Biz de eylül ayında ilk maaşlarımızı aldık ve ptt ye maaş kartı istediğimizi söyledik. Bize Ankara dan tarafımıza gönderileceğini söylediler.

gülümse_hayata

Üye
Üye
mustafasym

Evde ödeme aldığınız için vermemişlerdir büyük ihtimalle bana kalırsa önce evde ödemeyi iptal etmeniz gerekicek gibi gözüküyor.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Arkadaşlar,

PTT kart isteğe bağlı olarak çıkartılabiliyor yani bağlı bulunduğunuz size en yakın merkez ptt den kart sahibi olmak isteğinizi açıkladığınızda ama öncelikle ptt nin eve ödeme şeklinde bir hizmetinden faydalananların bu hizmeti almaktan vazgeçtiklerini belirtmeleri gerekiyor.

Yani önce evde ödeme hizmetinin iptali sonra ptt kart talep isteği gerçekleştiriliyor ve ayrıca postacı yeni kartınızı eve getiriyor hatta sizden başka kimseye teslim etmiyor.

Tekerlekli Sandalye