2022 Maaşımız kesildi ancak yönetmelik durduruldu maaşımız yeniden bağlanırmı?

ilbeyhakan

Üye
Üye
marta döneminde 15 tl verdiler.sgk başvurdum %98 sürekli raporumu tekrardan verdim.nisanda gelir tespitimde 125 tl olduğu için maaşımın kesildiğini söyledi 144. şu an incelemeler ertelendi deniyor. bu karara göre mart ve haziran dönemi maaşlarını alabilecekmiyiz,yılan hikayesine döndü.kesin bilgi sahibi olanlar yazsın lütfen,

sinandeniz

Üye
Üye
maaşın kesilmişse alamazsın bir kere kesilmiş oldu o söylenen incelemede kesilmemiş olanlar ve yeni başvuranları kapsar benimde kesildi mesela martta mart ayınıda almadım sadece 20 tl verdiler :)

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Peki 144 e sorduğunuzda maaş aktifmi görünüyor şimdi 2022 evrak takip sistemi çalışmadığından durum aktifmi bilemiyoruz, maaşı kesilenler için aceba kurum nasıl bir uygulama yapacak tamamen muallakta o sebepten net cevap ve cevapları 144 den arayarak ögrenebilir ve neticeyide bizimle paylaşabilirsiniz böylece bizde emsal durumlarda sizin bilginize göre paylaşımda buluruz.

ilbeyhakan

Üye
Üye
2022 maaşlarının genelde üçte ikisi kesildi bu nedenle zaten incelemeler ertelendi diye karar çıkmadımı.bu erteleme nisan ayında çıkan karar için olduğuna göre ve de 119 tl gelir testi değişeceğine göre her kesi kapsaması gerekir bence. aksi halde haksızlık olur .neden 2. karara kadar ertelensinki o zaman ne değişmiş olacak.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yani şimdi herşey allak bullak oldu yönetmelik işleme alındı uygulanmaya başlandı sonra pat diye durduruldu bu esnada magdur olanlar halen magdur kurum yönetmelik durdu diyor, vakıf bekleyin diyor arada bi kaç maaş kayıp olacak bence öyle görünüyor

ilbeyhakan

Üye
Üye
eve geleceklermiş gelir tespiti yapacaklarmış hepsi oyun .. gelir tespitinde %125 çıktı diye %98 özürlümaaşı iptal oldu, bankada hesebım yok. üzerime mal varlığım yok.hiç bir yere bağlı sigorta veya bağkurum yok ,adıma açılmış 8 adet icra dosyası var.2 ayda bir elektiriğim kesilir.duyarlı insanların sayesinde onların yardımı ile ayakta dururuz. devlette 6 tl fazla gelirin var diye maaşı keser.bu nasıl adalet bunları bilgisayar ağında devlet görüyor .kim kimi kandırıyor .toptan iptal edin bari insanlar ümit bağlamasın.suriyeden gelenlere ayda 200tl maaş bağlandı.onlar kadar da değerimiz yok.insanın başka ülkeye iltica edesi geliyor. lanet olsun böyle duyarsız insanlara.............

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Kuruma yeniden gidip ısrarcı olun ve yönetmeligin iptal oldugunu maaşın yeniden bağlanması gerektiğini belirtin iyice saçlamadılar ya bu ne böyle anlamıyorum

Tekerlekli Sandalye