2022 Maaşına baş vurdum. 2022 Maaşını yurt dışından çekebilir miyim?

islam

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar siteye yeni üye oldun çalışmalardan dolayı yöneticilerimize ve burdaki arkadaşlara teşekkürlerimi iletmekteyim.Bilginize dayanarak bir kaç sorun olucak.

Şubat 2022 maaşı için kaymakamlıga başvuruda bulundum ve 23 Martta Ankaraya evraklarımın ulaştıgını website aracılıgıyla ögrendim ve ankaraya ulaşılan bu evrakların yaklaşık 6 ayda sonuç alınacagı hakkında bilgilerde edindim fakat benim bir sorunum olucak dil egitimi almak için 2 ay sonra yurt dışına çıkıcam.Maaş benim adıma ve yüzde 89 özürlü raporumla başvuru yapmıştım.Yurt dışına çıkmadan önce aylıgım baglanmasa ve yurt dışında oldugum süre içerisinde aylıgımın kabul edildigini düşünürsek bu durumda ne yapmam gerekicek.Yurt dışında gelip imza atmam flan söz konusu olur mu ? 3 aylıgı Türkiyeden mi almam gerekicek nasıl olucak bu konuda bilgili arkadaşlardan paylaşımlarını beklemekteyim.Son olarakta ankaraya giden evrakların kabul edildigini duydum böyle bişey de söz konusumu şimdiden teşekkürler arkadaşlar

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
2022 Maaşları zaten 3 ayda bir veriliyor. Yine hatırladığım kadarıyla 2022 maaşınız yatsa bile 6 ay içerde bekleme süresi var. Yurt dışı eğitimi 2 ay sürecekmiş. Dönüşte alırsın maaşını.

islam

Üye
Üye
2 ay sonra yurt dışına çıkıcam ve 10 ay kalıcam orda şuan ve tahminimce maaş hakkında sonuçta 3 ayı bulur.Demek istedigim ise ben ordayken maaş onaylansa onaydan sonra türkiyeye dönmem gerekicekmi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Gelmene gerek yok. Daha doğrusu şu yolu izlersin. 2022 maaşı onaylandıktan sonra 4 dönem boyunca (yani 1 yıl) alınmayan toplu paralar geri gider. Yurt dışındayken internet üzerinden evraklarının durumunu kontrol eder ona göre hareket edersin.

islam

Üye
Üye
Peki teşekkürler son olarak ankaraya giden evraklar kabul ediliyor gib birşeyler duydum öyle bişey söz konusumu bu konuda da bir bilgini var mı ?

islam

Üye
Üye
2022 Sayılı Kanuna Göre Emekli Evrak Takibi Sonucu
Adı : İSLAM Soyadı : XXXXX
T.C.Kimlik No : XXXXXXXXXX Emekli Sicili : XXXXXXXX
Vasi Adı : Vasi Soyadı :
Emekli Nevi : MUHTAÇ Durumu : AKTİF
Aylık Durdurulma Tarihi : Aylık Durdurulma Nedeni : TANIMSIZ
Değişiklik Tarihi : Durumu :
Yazışma Tarihi : Yazışma Durumu :
Belge Açıklama Tarihi : Durumu :
Rapor Tarihi : Rapor Açıklama :
İşlem Tarihi : İşlem Açıklama :
Ödeme Tarihi : 20/7./27.0 Ödeme Durumu : KESİNLEŞTİ
Online Ödeme Tarihi : 27.07.2012 Online Ödeme Tutarı : 2364.18
Online Ödeme Açıklama : İLK AYLIK BAĞLAMA Son Maaşı(1 Aylık) : 337.74

Merhaba arkadaşlar güne bu güzel haberler başladım ve ziraat bankasına ücreti almak için gittim fakat sistemde bişeyin görünmedigini söylediler. Paramı bankadan ne zaman alabilirim bunun gününü nerden ögrenebiliriz şimdiden teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ödeme emri daha dün verilmiiş. Ödeme emrini takip eden 1-2 hafta içinde toplu paran hesabına yatar. Hayırlı olsun.

islam

Üye
Üye
Bilgileriniz için çok teşekkürler bildiginiz gibi yurt dışına çıkıcam ve orda zorunlu olarak 1 yıllık saglık sigortası yapılması gerekiyormuş bu sigortayı yaptırırsam aylık maaşım kesilir mi ?

islam

Üye
Üye
yıllık 150 liraya saglık sigortası yapıcak üniversite okucagım yurt bu durumda iptal edilmesi ne kadar saçma bir şey yaa ben burda aylık 36 lira verip genel saglık sigortalı oluyorum kesilmiyorda orda 150 dolara yıllık saglık sigortalı oluncamı kesikcek maaşım cidden kafayı yememek elde degil

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yinede durumu malmüdürlüğüyle ve sgk ile görüşün önerim bu yönde...

polo42

Üye
arkadaşım yurt dışına çıkacak kadar imkanın varsa gel sen bu maaşı alma , gerçekten ihtiyacı olan biri alsın.

Tekerlekli Sandalye