2022 maaşına başvuru yaptım ancak maaş kabul edilmedi ne yapmalıyım?

marquis

Üye
Üye
Tarsus'da ikamet ediyorum. kaymakamlıkdan basvurdum Mersin d, hastanesinden rapor çıkarttım %70 rapor cıktı ama bağlamıyorlar aylıga, hastalıgım Talasemi Majör(kansızlık 1 ayda bir kan alıyom) ve de ayak bozuklıgu var platin var ayagımda boyum kısa çalısacak halim yok bana bu aylıgı baglamıyorlar neden acaba ? :mad::mad::mad:

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Malmüdürlüğüne başvuru yaptıktan sonra malmüdürlüğü size hangi gerekçeyi belirtip maaşınızı bağlamadı? Size yazılı yada sözlü olarak maaş bağlamama sebebini söylemeleri gerekiyor böyle bir gereçke belirtmediler mi?

marquis

Üye
Üye
Rapor cıktı, Kaymakamlıktan aldık Sosyal Hizmetler'e verdi annem, ama adam demiş "olmayabilir." %70 aldım raporu, sosyal güvencem yok nasıl olmuyor?

Bizim burdaki Sosyal Hizmetler Raporları alıp rafa atıyolarmış ankara'ya yollamıyorlar nasıl yapacagız gittinden emin olacagız?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Siz başvuru yaptıktan sonra azami 3 ay içinde size neticeyi bildirmek zorundalar başvuruyu yapın ve sürekli birisi gidip evrakların ne durumda olduğu hakkında bilgi istesin, Ankara'ya gönderilen evraklar için kararı sgk verecektir ama olumsuz olması halinde malmüdürlüğü size mutlaka maaş kabul edilmeme gerekçesini belirtmek zorundadır, eğer yönetmelik gereği ve şartlarınız geregi maaşı almanız gerekiyorsa ve malmüdürlüğü hata sonucu sizi reddetmişse bize bildirin gerekli itiraz dilekçelerini yazarız.
Bu arada siz evrakı sosyal hizmetlere verdik demişsiniz sizin almak istediğiniz maaş evde bakım maaşı? Yoksa her iki maaşada birliktemi başvurdunuz?

İsen Buga

Üye
Üye
Siz raporu verirken size kayıt numarası vermeleri gerekiyor. Vermediklerinde istemelisiniz.
Yine vermediklerinde; Kaymakamlığa şikayet edin: Şikayet dilekçenizi verin ve numarasını isteyin. Kaymakanlık şikayetinizi 15 gün içinde cevaplamak zorunda. Yok valiliğe yolladık yok Anakraya yolladık falan derlerse; olaf havada kalır. Siz onlardan şikayet dilekcenizin veriliş tarih itibari ile 15 gün içinde yolladığında dair yazı numarasını size vermeleri gerektiğini hatırlatın. Gerekçe şikayet ne durumda öğrenmek hakkınız olduğunu belirtin. Vermezlerse valiliğe şikayet edin hem kaymakamı hemde sosyal hizmetleri. Yinede dilekçenizi takip için kayıt numarası alın. Valilik 15 gün içinde iyi kötü cevap vermek zorunda. Olmadı ise ya bu yol izlersiniz: Ankara'da sosyal hizmetleri genel müdürlüğü yeni adi Aile ve sosyal Politikalar Bakanlığı (sadece tabela dağişti de ikisi aynı kurum)'na şikayet edersiniz. ya da BİMER'e internet yolu ile şikayet edersiniz (en sevdiğim kısım BİMER 15 günde alakalı alakasız cevaplıyor). Hem sosyal hizmetleri hem kaymakamlığı hem Valiliği... Cevap gelmezse mahkemeye verirsiniz.

marquis

Üye
Üye
Siz raporu verirken size kayıt numarası vermeleri gerekiyor. Vermediklerinde istemelisiniz.
Yine vermediklerinde; Kaymakamlığa şikayet edin: Şikayet dilekçenizi verin ve numarasını isteyin. Kaymakanlık şikayetinizi 15 gün içinde cevaplamak zorunda. Yok valiliğe yolladık yok Anakraya yolladık falan derlerse; olaf havada kalır. Siz onlardan şikayet dilekcenizin veriliş tarih itibari ile 15 gün içinde yolladığında dair yazı numarasını size vermeleri gerektiğini hatırlatın. Gerekçe şikayet ne durumda öğrenmek hakkınız olduğunu belirtin. Vermezlerse valiliğe şikayet edin hem kaymakamı hemde sosyal hizmetleri. Yinede dilekçenizi takip için kayıt numarası alın. Valilik 15 gün içinde iyi kötü cevap vermek zorunda. Olmadı ise ya bu yol izlersiniz: Ankara'da sosyal hizmetleri genel müdürlüğü yeni adi Aile ve sosyal Politikalar Bakanlığı (sadece tabela dağişti de ikisi aynı kurum)'na şikayet edersiniz. ya da BİMER'e internet yolu ile şikayet edersiniz (en sevdiğim kısım BİMER 15 günde alakalı alakasız cevaplıyor). Hem sosyal hizmetleri hem kaymakamlığı hem Valiliği... Cevap gelmezse mahkemeye verirsiniz.

Öncelikle teşekkür ederim cevabınız için, "kayıt numarası" vermemişler. Annem'e dedim "kayıt numarasını" isteyecek, vermezlerse Dilekçe yazacağız Kaymakamlığa teşekkür ederim. bu kayıt numarası ne işe yarıyor dosya takibi için mi ? inşallah verirler bizi uğraştırmadan.

Siz başvuru yaptıktan sonra azami 3 ay içinde size neticeyi bildirmek zorundalar başvuruyu yapın ve sürekli birisi gidip evrakların ne durumda olduğu hakkında bilgi istesin, Ankara'ya gönderilen evraklar için kararı sgk verecektir ama olumsuz olması halinde malmüdürlüğü size mutlaka maaş kabul edilmeme gerekçesini belirtmek zorundadır, eğer yönetmelik gereği ve şartlarınız geregi maaşı almanız gerekiyorsa ve malmüdürlüğü hata sonucu sizi reddetmişse bize bildirin gerekli itiraz dilekçelerini yazarız.
Bu arada siz evrakı sosyal hizmetlere verdik demişsiniz sizin almak istediğiniz maaş evde bakım maaşı? Yoksa her iki maaşada birliktemi başvurdunuz?

Teşekkür ederim, evet 2 maaşa da başvurduk. Tarsus kaymakamlıgından "2022" başvurduk, Mersin den de "Evde Bakım Aylığı"na... Raporları basvurdugumuz yerdeki Sosyal Hizmetler'e verdik...

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Anladım dediğim gibi takibi yapınız olası durumlarda olumlu yada olumsuz bize bilgi veriniz lütfen.

İsen Buga

Üye
Üye
kayıt numarası takip amaçlı verilir. Cevap gelmediğinde kayıt numarasından hesap sorulur :)

marquis

Üye
Üye
Son düzenleme:

marquis

Üye
Üye
Anladım dediğim gibi takibi yapınız olası durumlarda olumlu yada olumsuz bize bilgi veriniz lütfen.

Kaymakamlığa gittim "Olumlu ve olumsuz cevap alamadık, evinize cevap gelecek " diyorlar. Ankara'ya yollamıyorlar. Nasıl olacak bu iş böyle ya adamlar kafasına göre iş yapıyor....

Tekerlekli Sandalye