2022 maaşına bir sene önce baş vurdum baba emekli anne evde bakım alıyor

canlar

Üye
Üye
babanın hisseli gayri memkuli var diye tarsus tan istenilen gönderilen eksik evrak düzeltilmesinde tarsus heyet kurulu muhtaç degildir diye ankaraya göndermiş evrak haziranda muhtaçlık red diye takip sitesine düşmüş ne yapabilirim çouk 21 yaşında

canlar

Üye
Üye
evrak eve geldi 2022 sayılı kanun uyarınca aylık almakta iken il ilçe idare kurulunun 9 2 2012 tarih 5 ve sayılı kararında gerekçesi ile muhtaç olmadıgınıza karar verilmesi üzerine tarafınıza aylık baglanamamiştır yazıyor 5 sayılı karar 9 2 2012 de 13 tane kişinin aldıgı karar sebeb babanın ssk emeklisi hisseli gayrimenkulunun bulundugu anne evde bakım aldıgı kurul bunun üzerine muhtaç olmadıgı karari alıyor ankara muhtaçlık red diyorbir sene önce baş vurdugumda bunları zaten biliyor 2 ay bulundugum yerde işlem görüyor 4 ay sonra maaş hayırlı olsun deniyor bir sene sonra red oluyor engelli bir kişiyi taşıması işlem yaptırması çok kolayya neyse çok üzülüyorum hani kişi 18 den sonra reşitti bumu reşitlik tekrar mal müdürlügüne itiraz dilekçesi yazdım ama zannetmiyorum bişeyler olacagını

canlar

Üye
Üye
nereye şikayet edebilirim bimer demeyin onlarda birşey bilmiyor

canlar

Üye
Üye
hiç kimse cevap yazmamış hiç oluru yokmu

canlar

Üye
Üye
mehmet bey ya arsa engelliyor ya babanın 860 emekli maaşı aile 5 kişi yada babanın babasından dolayı gözüken hisseli gayrümenkül dedikleri 120 m 2 katlı gözüken 8 kardeşten biri olan babanın hakkı oda babaya birşey olursa 3 çocuga düşecek pay anlam veremedim oturdugumuz yer 2 oda 1 mutfak bir sens önce başvur kanun degişsin yüzde 85 özürlü spastik sekeli hakkı oldugu halde maaş red kucagımıza alıp kaymakamın huzurunamı çıkartalım yada kurulda dayın olacak

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Maalesef yapılacak başka birşey yok birde kaymakamla görüşmeye çalışın.

cilginpalet

Üye
Üye
aslına bakarsanız şuan bile evde bakım ve 2022 alan bri sıfırdan müracad etse çoğu 2022 maaşı kesilir hata şu ilk önce 2022 bağlatılıp sonra evde bakım olunca sorun olmuyo maalesef olay bundan ibaret

canlar

Üye
Üye
1 ay önce itiraz dilekçesi yazdım ne zaman sonuçlanır

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evrak takip sitesini sürekli kontrol edin 2-3 aya kadar neticelenir inş.

canlar

Üye
Üye
itiraz etmemin sebebi büyük babadan babaya düşen 8de1 hisse 3 çocugu engelliye düşer anne evde bakım alıyor baba emekli sebeb bunlar muhtaç degildir diye 1 sene önce muhtaçlık vermebilerse evraklar 2 ay bulundugumuz yerde onaylanmasa nasıl ankaraya gidiyor sg k degişti amarti bizemi çıktı yoksa seçim yatırımydı oglum yüzde 85 agır engelli itiraz ettim bişe çıkarmı bimere yazsam sonuç degişirmi bimere telefon ettim abla sen bizden bilgilisin biz danışma hattıyız dedi red geldik sıra hep itiraz edecegim belki kanun degişir

canlar

Üye
Üye
itiraz ettigim dilekçe yerel evrak takibinemi düşer yoksa cevap evemi gelir

Tekerlekli Sandalye