2022 maasina haciz gelirmi

AZAD21

Üye
Üye
Bankalarla turkselle vodafonla sorun yaşayacagim 2022 den almis oldugum engelli maasima haciz veya icra gelirmi

İsen Buga

Üye
Üye
gelmez.
Gelirse kaldırırsınız.

"Aylıkların haczedilemeyeceği

MADDE 18 – (1) (Mülga ibare:RG-19/8/2018-30514) (...) 2022 sayılı Kanun uyarınca bağlanan aylıklar kişinin rızası olsa bile haczedilemez, başkasına devir ve temlik edilemez."

AZAD21

Üye
Üye
2022 engelli masima bloke koyarlarmi madde bagimlisi kardesim beni maddi manevi perisan etti onu tedavi etirdim

AZAD21

Üye
Üye
Nasil kaldirim icra gelirse

mert

Üye
Üye
azad kardeşim 2022 aylıgınıza kimse haciz bloke koyamaz sıkıntı etme azad kardeşim benim onbeş yerden icram var kosalar benimkine engelli aylıgıma haciz bloke koyarlardı

AZAD21

Üye
Üye
Tessekur ederim mert abi insalah dedegin gibi icra veya bloke olmaz

mert

Üye
Üye
azad kardeşim sıkma canını birşey olmaz sen sadece benim talimatlarımı dinle seni ararlarsa yok kardeşim ödeyecek durumum de o kadar tabi sen öderim teyid edersen telde avukata onlarda bunu delil olarak kullanıyorlar ayrıca beni avukat aradı yok eşime hapis emri çıkaracakmış felan felan dedim avukata sıkıyorsa yap dedim adresim acık sizde mevcut sesim avukata korkutma amacıyla seni ararlar bak azad kardeşim 2004 yılından beri bankaya icralık dosyam var varlık şirketine devredilmiş aradan geçmiş kaç sene arıyorlar beni ben diyorum ödeyecek durumuum yok yok eve geleceklermiş hacize felan evden bir yere ayrılmayın bekle bele dır ne gelen var nede soran sen rahat ol azad kardeşim senin engelli maaşını kimsenin gücü yetmez ne avukat bloke koymaya anca devlet keser oda maaşını adres degişikligi yada raporun süresi yada bir işe girersen kardeşim başını yastıga koy hiç kafanı takma rahat ol saygılar azad kardeşim

mert

Üye
Üye
azad kardeşim senin maaşını kimse haciz bloke koyamazlar

Nikee

Üye
Üye
İcra dairesi yada mal müdürlüğü yazı yollarsa otomatik bloke konuluyor gidip hangi bölüm yazı yolladı ise oraya müracaat edip engelli olduğunu beyan ediyorsun onlar tekrar yazı yolluyor ptt ye bloke açılıyor ptt çek hesabın varsa onu açmazlar büyük ihtimalle onun yerine yardım kartı verirler maaşın karta yatar benim başıma geldi aynen bloke koydular

AZAD21

Üye
Üye
Mert abi kardesim madde bagimlisiydi 7 defa tedaviye yatirdim umarim evede maasimada haciz gelmez,

mert

Üye
Üye
öncelikle geçmiş olsun dileklerimle senin için tabi zor allah yardımcın olsun kardeşim azad kardeşim senin dedigin eskidendi şimdiki yasalar yetim aylıgı engelli aylıgına kimse bloke haciz vesare koyamaz koysaydılar benimkime 2004 den beri koyalardı

mert

Üye
Üye
NİKEE kardeşim o senin dedigin haciz bloke eskidendi şimdiki yasalar maddeler hiçbir zaman engellli yetim dul aylıgına emekli aylıgına kimse haciz bloke koyamaz sanki avukatlar bilmiyormu çıkan yasaları biliyorlar ben vefat eden babamın emekli maaşını yetim aylıgına girecem yetim aylıgı alırsam vefat eden babamın üzerinden ben talimat vermedikçe kesinti de olmaz hacizde blokede koyulamaz

Nikee

Üye
Üye
NİKEE kardeşim o senin dedigin haciz bloke eskidendi şimdiki yasalar maddeler hiçbir zaman engellli yetim dul aylıgına emekli aylıgına kimse haciz bloke koyamaz sanki avukatlar bilmiyormu çıkan yasaları biliyorlar ben vefat eden babamın emekli maaşını yetim aylıgına girecem yetim aylıgı alırsam vefat eden babamın üzerinden ben talimat vermedikçe kesinti de olmaz hacizde blokede koyulamaz
Kardeşim geçen ay başıma geldi bu olay haciz gelmiyor bloke konuluyor hesaplara defalarca tartıştım ptt ile bize yazı geldiğinde bloke koymak zorundayız diyorlar Nuh diyor Peygamber demiyorlar Yasaları söyledim bu haciz değil bloke tedbir amaçlı demekki sistem böyle yapacak bir şey yok

AZAD21

Üye
Üye
Nikee kardes blokeyi ayni gunmu kaldirdin yokxa cok uzun suruyormu engeli oldugunu nasil beyyan ediyorsun isleyisi anlatirmisin

AZAD21

Üye
Üye
Bu blokeyi kaldirma işlemi kaç gun suruyor

AZAD21

Üye
Üye
Nikee kardes ptt mi kurumdan yazi istiyor islemi ptt denmi yapiyorsun haciz kuran kurumu ptt mi ariyor

Nikee

Üye
Üye
Nikee kardes ptt mi kurumdan yazi istiyor islemi ptt denmi yapiyorsun haciz kuran kurumu ptt mi ariyor
Evet önce ptt ye gidin durumu izah edin onlar arasın haciz koyan kurumu aramazlarsa siz gidin haciz koyduran kuruma yazı yollamalarını söyleyin Engelli olduğunuzu hatırlatın Engelli maaşı hesabınız olduğunu söyleyin hemen ilgileniyorlar

Tekerlekli Sandalye