2022 maaşına kredi almak

nadengi30

Üye
Üye
Arkadaşlar 2022 maaşları aylık oldu bu durumda bankalardan veya PTT den kredi alma imkanı varmı acaba..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

orcunaral

Üye
Üye
kaymakamlıgın soayal yardımına ufacık bır maasa kredımı cıkar vermıyolar bana vermedı ptt bu maasa kredı olmaz dedı ptt memuru gıse memuruu

serbetcimehmet

Üye
Üye
Arkadaşlar 2022 maaşları aylık oldu bu durumda bankalardan veya PTT den kredi alma imkanı varmı acaba..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

sanmıyorum fakat kredi vermiyorlar diye biliyorum ama belki pttmatik kredi kartı belki diyorum verilebilir ptt merkez şubelerinden kart formu doldurun 15 gün içinde kredi kartı adrese geliyormus engellilere sıcak bakarlar mı verilir mi bilgi sahibi değilim

D.BULUT

Üye
Üye
2022 maaşının aylık olması birşey değiştirmiyor,Tüm bankalar ihtiyaç kredisi için geriye dönük 12 aylık sigortanın olmasını istiyor ayrıca findex notu yani kredi notunun cok yüksek olması lazım,kredi notun riskli durumdaysa 50 bin tl gelirinde olsa kesinlikle kredi vermezler.

Ama daha önceden kullandığın kredi/kredi kartı vs varsa ve bunların ödemesini düzenli yaptıysan,kefil veya ipotek karşılığında cüzzi bir miktar ihtiyaç kredisi verirler.Findex notu önceden sadece bankalardan bilgi alıp not oluşturuyordu son zamanlarda tel borcu,net borcu gibi oluşan borçlarada bakıyor.

mert

Üye
Üye
septik kardeşim 2022 aylık ile kredi çekebilirmi konusunu araştırdım gereken yerlerle konuştum ve ptt çalışan bir abiye bu konuyu ona açtım kendisi ptt şef olan yetkili ile konuştum maalesef 2022 aylıklarına kredi verilmiyormuş diger bankalarda yogunluk oldugu içn soramadım başka siteden araştırdıgım gibi engelli arkadaşlarımız maaşını 15 katı 4500 tl çekmişler bakalım pazartesi bankalara soracagım olmazsa ssk emeklisi peder beyi kefil olarak gösterecem saygılar

septik

Editör
Editör
[MENTION=2549]mert[/MENTION]

Aslına bakarsanız maaşın 15 katı çok abartılı bir durum, aşağıdaki bir üyemiz ve diğer açıklamalarımı dikkatlice okursanız fikir edinmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca ssk emeklilerine kendi maaşı üzerinden şahsın geçmiş kredi durumuna göre bir miktar kredi verilmekte size kefil olması gibi bir durum, sizin gelirinizin sosyal yardım olduğu için babanızın emekli maaşı üzerinden yürür gibime geliyor.

Ptt bank değilmi sonuçta, sadece engelli maaş ödemeleri yapmıyor, diğer bir çok maaş ödemesi yapıyor, bir banka olarak kredi veriyor fakat söz konusu sosyal yardıma gelince malesef krediye kapalı.

Konuyu öncedende kısmen biliyordum ama sizin konuyu açmanız üzerine duyumunuzu kendiniz yerinde öğrenip diğer arkadaşlarımızıda bilgilendirmiş olun istedim.

Kredi mevzusu oldukça geniş kapsamı olan bir durumdur, yukarda [MENTION=18167]D.BULUT[/MENTION] arkadaşımız (2022 maaşının aylık olması birşey değiştirmiyor,Tüm bankalar ihtiyaç kredisi için geriye dönük 12 aylık sigortanın olmasını istiyor ayrıca findex notu yani kredi notunun cok yüksek olması lazım,kredi notun riskli durumdaysa 50 bin tl gelirinde olsa kesinlikle kredi vermezler.

Ama daha önceden kullandığın kredi/kredi kartı vs varsa ve bunların ödemesini düzenli yaptıysan,kefil veya ipotek karşılığında cüzzi bir miktar ihtiyaç kredisi verirler.Findex notu önceden sadece bankalardan bilgi alıp not oluşturuyordu son zamanlarda tel borcu,net borcu gibi oluşan borçlarada bakıyor.) Açıklaması yerinde olmuş.

Kredi konusunda ptt nin deniz bank anlaşmasından dolayı, (ptt gişe memuruna sorarak hareket etmekte fayda var çünkü bilgim eski halen devam ediyormu bilmiyorum,) ptt kartınıza cüzi anlamda ek hesap açılabiliyordu.

Burada asl olan 2022 engelli maaşlarına hiç bir şart altında haciz konulamaması durumu yasal haktan kaynaklıdır, kredii verilmemesinin gerçek sebebi budur.

KanVeCan

Üye
Üye
[MENTION=2549]mert[/MENTION]

Aslına bakarsanız maaşın 15 katı çok abartılı bir durum, aşağıdaki bir üyemiz ve diğer açıklamalarımı dikkatlice okursanız fikir edinmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca ssk emeklilerine kendi maaşı üzerinden şahsın geçmiş kredi durumuna göre bir miktar kredi verilmekte size kefil olması gibi bir durum, sizin gelirinizin sosyal yardım olduğu için babanızın emekli maaşı üzerinden yürür gibime geliyor.

Ptt bank değilmi sonuçta, sadece engelli maaş ödemeleri yapmıyor, diğer bir çok maaş ödemesi yapıyor, bir banka olarak kredi veriyor fakat söz konusu sosyal yardıma gelince malesef krediye kapalı.

Konuyu öncedende kısmen biliyordum ama sizin konuyu açmanız üzerine duyumunuzu kendiniz yerinde öğrenip diğer arkadaşlarımızıda bilgilendirmiş olun istedim.

Kredi mevzusu oldukça geniş kapsamı olan bir durumdur, yukarda [MENTION=18167]D.BULUT[/MENTION] arkadaşımız (2022 maaşının aylık olması birşey değiştirmiyor,Tüm bankalar ihtiyaç kredisi için geriye dönük 12 aylık sigortanın olmasını istiyor ayrıca findex notu yani kredi notunun cok yüksek olması lazım,kredi notun riskli durumdaysa 50 bin tl gelirinde olsa kesinlikle kredi vermezler.

Ama daha önceden kullandığın kredi/kredi kartı vs varsa ve bunların ödemesini düzenli yaptıysan,kefil veya ipotek karşılığında cüzzi bir miktar ihtiyaç kredisi verirler.Findex notu önceden sadece bankalardan bilgi alıp not oluşturuyordu son zamanlarda tel borcu,net borcu gibi oluşan borçlarada bakıyor.) Açıklaması yerinde olmuş.

Kredi konusunda ptt nin deniz bank anlaşmasından dolayı, (ptt gişe memuruna sorarak hareket etmekte fayda var çünkü bilgim eski halen devam ediyormu bilmiyorum,) ptt kartınıza cüzi anlamda ek hesap açılabiliyordu.

Burada asl olan 2022 engelli maaşlarına hiç bir şart altında haciz konulamaması durumu yasal haktan kaynaklıdır, kredii verilmemesinin gerçek sebebi budur.
Slm bende bu konuyu yakın zamanda inceledim netten aldığım bilgiye istinaden yazıyorum aktifbank koçfinans ve denizbanktan almak mümkünmüş bu arada ödenecek taksit miktarı mevcut maaşın 3 te 1 ini aşmaması gerekiyormuş birde maaşın 10 katına kadar veriliyor diye okudum ben ilk defa maaş alacağım için gidip görüşme yapmadım fakat bilgi alan olursa bizlerede bilgi verirse sevinirim iyi günler

LG-H870 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

septik

Editör
Editör
[MENTION=21988]KanVeCan[/MENTION]

Hataya düşmemek açısından, net üzerinden yarım saatte okuyacağınız gerçekte boş lafların ikna edici sözlerin fakat içeriğindeki ilgili tek cümleyi yarı anlamlı lanse ettikleri veya reklam amaçlı müşteri gelsinde bir şekilde ikna ederiz açıklamalarından ibarettir.

Hangi banka olura olsun bizzat gidilerek şahsi görüşmeyi tavsiye ederim.

Tekerlekli Sandalye