2022 maaşinda ilk ödeme bilgisi acilll

emmolu

Üye
Üye
2022 maaşlarında ödemelerin artık başvuru yapılan tarihden değilde kabul edildiği tarihten itibaren ödeneceği söylentisi doğrumu.
misal:önceden şubatta başvuranın başvurusu mayısda kabul edilince şubattan itibaren birikenler alınırken artık kabul edildigi mayıs ayından itibaren verilecekmiş
eğer bu bilgi doğru ise bilen arkadaşlar kaynak göstererek bilgi verebilir mi?

septik

Editör
Editör
[MENTION=3432]emmolu[/MENTION]

AYLIK ENGELLİ MAAŞI 2022 SAYILI YASA YÖNETMELİĞİ (21.08. 2018 itibarı ile güncel)

21-İhtiyacı olduğu tespit edilerek aylık bağlanan kişilerin aylığa hak kazandıkları tarih, başvuru tarihini takip eden ay başıdır. Aylığa hak kazanma başlangıç tarihinden ilk aylık ödemesinin yapıldığı ödeme dönemine kadar olan aylık hakları için, aylığın bağlandığı tarihi takip eden ilk ödeme döneminde defaten ödeme yapılır

emmolu

Üye
Üye
septik
dediğin gibi olmadı.bi hemşerım kasımda başvurmuş ocakda kabul edılmış.hesaba göre aralık - mart olarak 4 aylık olarak alması gerekırken.ocakda kabul edıldı dıye şubat ve mart maaşı olarak 2 aylık olarak ödenmiş.

septik

Editör
Editör
[MENTION=3432]emmolu[/MENTION]

Sydv yönetmeliğe aykırı hareket edemez, yukarda yazdığım maddeyi not edip sydv na gidip itiraz edebilir. Başvuru kasım ayındaysa ve kabul edildiyse aralık ayından itibaren maaşı içerde birikir.

emmolu

Üye
Üye
olmadı sydv dekıler kabul etmemiş.hatta bi arkdas daah yazdı bayram ıkramıylerı yuznden azbı mıktar ıle maaşları kesılmıs kasımda başvuru etmış yenıden bağlanmsı ama başvuru tarıhınden ıtıbaen olanalrı vermek demışler

ugurkrdg42

Üye
Üye
92523e4c3127ab81e58a15129af429af.jpg
şimdiden cevap verenlere teşekkürler ben kasım da basvurdum e devlette 05/11/2018 yazıyor hala o ay red gelmişti mart ayı basında tekrar basvurdum ve red yazan yerde devam ediyor yazıyor artık basvuru tarihi hala kasım 5 60/c 1 olan gss yerinde 60/c3 olmus ama ayın 9 u gecti hala maas falan yok ortada bilenler cevap versin lütfen

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

92523e4c3127ab81e58a15129af429af.jpg
şimdiden cevap verenlere teşekkürler ben kasım da basvurdum e devlette 05/11/2018 yazıyor hala o ay red gelmişti mart ayı basında tekrar basvurdum ve red yazan yerde devam ediyor yazıyor artık basvuru tarihi hala kasım 5 60/c 1 olan gss yerinde 60/c3 olmus ama ayın 9 u gecti hala maas falan yok ortada bilenler cevap versin lütfen

Kardeşim 144 ara sor orası daha iyi bir bilgi verir yarın 08 den 6 yakadar aksam

F3111 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

D.BULUT

Üye
Üye
[MENTION=22622]ugurkrdg42[/MENTION] Anladıgım kadarı ile sen gss prim ödemelerine bakmışsın,red edildiğinde 60/c1 yazması normal gss de.ama sen tekrar baş vuru yapmışsın ve 2022 engelli aylığına bağlanmışsın 60/c3 kapsamına girmişsin..yani maaş başvurun kabul edilmiş.ama nezaman yatar o konuda bilgim yok.

ugurkrdg42

Üye
Üye
[MENTION=22622]ugurkrdg42[/MENTION] Anladıgım kadarı ile sen gss prim ödemelerine bakmışsın,red edildiğinde 60/c1 yazması normal gss de.ama sen tekrar baş vuru yapmışsın ve 2022 engelli aylığına bağlanmışsın 60/c3 kapsamına girmişsin..yani maaş başvurun kabul edilmiş.ama nezaman yatar o konuda bilgim yok.

Yardımın durumu devam ediyor yazıyor ama ne miktar var ne bişey ortada ayın 9 u Cumartesi ye denk geldi pszartesi yatar diye düşündüm oda yok

Yardımın durumu devam ediyor yazıyor ama ne miktar var ne bişey ortada ayın 9 u Cumartesi ye denk geldi pszartesi yatar diye düşündüm oda yok

Kardeşim 144 ara sor orası sana kesin bilgi verir kac para alacan nazaman hesabına yatar soylerler

F3111 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

D.BULUT

Üye
Üye
[MENTION=22622]ugurkrdg42[/MENTION] yardım durumu devam ediyor yazıyorsa sen 2022 yasasına göre maaş alıyor olarak görünüyorsun yani başvurun kabul olup sisteme yansımış.bu ay olmasada önümüzdeki ay alırsın.önceden geriye dönük veriliyordu şuan değişti sistem umarım başvuru tarihinden itibaren alırsın.Devam yazısı varsa sıkma canını.hadi hayırlı olsun.

ugurkrdg42

Üye
Üye
[MENTION=22622]ugurkrdg42[/MENTION] yardım durumu devam ediyor yazıyorsa sen 2022 yasasına göre maaş alıyor olarak görünüyorsun yani başvurun kabul olup sisteme yansımış.bu ay olmasada önümüzdeki ay alırsın.önceden geriye dönük veriliyordu şuan değişti sistem umarım başvuru tarihinden itibaren alırsın.Devam yazısı varsa sıkma canını.hadi hayırlı olsun.

Teşekkürler umutlar nisan ayına kaldı artık 144 ü arıyorum dıt dıt diyo sadece

D.BULUT

Üye
Üye
144 kapandı diye biliyorum,tüm sosyal hizmetler c.başkanlığına bağlandı sanırım.ne zaman yattığı önemli değil de kabul tarihinden itibaren öderlerse seni sevindiren bir mebla alırsın inşallah.

ugurkrdg42

Üye
Üye
144 kapandı diye biliyorum,tüm sosyal hizmetler c.başkanlığına bağlandı sanırım.ne zaman yattığı önemli değil de kabul tarihinden itibaren öderlerse seni sevindiren bir mebla alırsın inşallah.

İnsallah

ugurkrdg42

Üye
Üye
İnsallah

Cevap veren arkadaslara teşekkürler ödeme hazır diyor kasım ayı basvuru tarihi olarak gözüküyor ama 2 aylık yatmıs galiba mart ve nisan olarak elektrik yardımıda alabilirmişim

Tekerlekli Sandalye