2022 maaşında 'işlemi olmayan evrak' ibaresi ne anlama geliyor?

radikal

Üye
Üye
merhaba arkadaşlar ben de geçen yıl yani 5 ağustos 2009 tarihinde 2022 için başvuruda bulundum kaymakamlığa şubat 2010 da evrakta noksanlık yazıldı raporda tek imza eksikmiş kurumlar aralarında halletti aradan 6 ay geçtkten sonra bir iki defa evrak tahsis servisine yollandı sonra tekrar evrakta noksanlık yazıldı sanırım önceki evrağı kaybetmişler çünkü aynı sorundan dolayı evrakta noksanlık yazıldı neyse aradan biraz zaman geçtikten sonra evrak takipte baktım şimdide İŞLEMİ OLMAYAN EVRAK yazıyor bu ne anlama geliyor bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim evrak takip te yazanı aynen aşağıda yayınlıyorum şimdiden teşekkürler

Emekli Nevi : ---- Durumu : İŞLEMDE
Aylık Durdurulma Tarihi : 0 Aylık Durdurulma Nedeni :
Değişiklik Tarihi : 5/01/2010 Durumu : TARİHİNDE EVRAK İŞLEME ALINDI
Yazışma Tarihi : Yazışma Durumu : --
Belge Açıklama Tarihi : 0 Durumu :
Rapor Tarihi : Rapor Açıklama : -------
İşlem Tarihi : İşlem Açıklama :
Ödeme Tarihi : Ödeme Durumu : --
Online Ödeme Tarihi : Online Ödeme Tutarı : 0.0
Online Ödeme Açıklama :

Evrak Açıklamaları
Havale Yeri Tarih Açıklama 2. Tarih 2. Açıklama
TAHSİS 11/02/2010 EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 15/07/2010 RAPORDA NOKSANLIK YAZISI YAZILDI.
TAHSİS 22/06/2010 EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 02/09/2010 İŞLEMİ OLMAYAN EVRAK.
TAHSİS 12/08/2010 EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 0
TAHSİS 20/08/2010 EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 0

Moderatörün son düzenlenenleri:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
O tarihte evrakla ilgili herhangi bir işlem yapılmamış. En azından ben bunu anlıyorum. Siz sık aralıklarla evrak takip sitesini kontrol ederek değişiklikleri bizimle paylaşmaya devam edin.

radikal

Üye
Üye
teşekkür ederim gelişmeleri burdan paylaşırım

radikal

Üye
Üye
peki 1 defa evrakta noksanlık yazısı yazıldı aynı sorundan 2. defa yazıldı ikisindede hastane halledip yolladı 14 ay oldu suçlanmadı bu normalmidir

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hem normal hem değil.
Normal 2022 maaşın da süreç çok geç işliyor 2 hatta 3 yıl bekleyen var. Normal değil aynı eksiklikten 2 defa yazı yazılmaz. Saçmalamışlar. Ama burası Türkiye bürökrasi çok yavaş işliyor. Gerçi son zamanlarda 2022 maaşı bağlanma süreci oldukca hızlandı. Evraklarda bir eksiklik olmadığı zaman 5-6 ay içinde bağlanıyor. Ama siz şansızmışsınız işte.
İlk mesajımda dediğim gibi evrak takip sitesini sık sık kontrol ederek değişikliklerden bizi haberdar edin lütfen.

radikal

Üye
Üye
işin ilginç tarafı bimer aracılığıyla başvurdum 5-6 defa aynı klişe cvbı aldım evraklarınız tarafımıza intikal etmiştir gerekli incelemenin ardından sonuç size bildirilecektir denilmekte
normal mail yolladım 4 defa sosyal yardımlar dairesine cvp vermeye bile tenezzül etmediler keza telefonlara da aynı şekilde
evrakta noksanlık yazılması 2 defa aklıma 1. defa yollanan evrak kaybedildi 2. defa tekrar istediler gibi geliyor aldıkları maaşı helaliyle mi alıyolar muallak

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bence siz kaymakamlığa gidip ordan yardım isteyin onlar yardımcı olacaktır, zira onların kuruma ulaşmaları daha kolay olur gidip evrak takip sitesini çıkartın memurla birlikte inceleyin telefon açmak gerekirse onların dahili telefonları vardır kurumlar arası özel hatlar var ulaşmak daha kolay olur arayıp daha net bilgi alabilirler.

radikal

Üye
Üye
kaymakamlığa gittik fakat evraklar bizden çıkalı çok oldu sgk da işlemdedir denildi telefon açtılar işlemde denildi ki bizde aradığımızda aynı şey söylendi zaten başka kelime bilmiyorlar sanırım

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yapılacak şu aşamada tek şey sgk'nın son kararını vermesini beklemek, şuan evrak takip sitesinde olduğu gibi işlem devam etmektedir, sürekli takip sitesini kontrol ederek olası değişiklikleri kontrol ediniz.

radikal

Üye
Üye
teşekkür ederim farklı bir gelişme olursa burada sizlerle paylaşırım

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bu arada süreyi çokta takma radikal.
Nasıl olsa her geçen ay paran içerde birikiyor. Öyle yada böyle o parayı sen alacaksın bunun kaçarı yok. Arkana yaslan toplu paranın onaylanacağı günü bekle. :)

radikal

Üye
Üye
evet haklısın halil yeterki sonuç olumlu olsun :)

radikal

Üye
Üye
arkadaşlar gece sgk nın kulağını çok çınlattım sanırım aylık bağlanmış gibi evrak takiptekileri aynen aktarıyorum
Emekli Nevi:SAKATDurumu:AKTİFAylık Durdurulma Tarihi:0Aylık Durdurulma Nedeni:Değişiklik Tarihi:22/09/2010Durumu:Yazışma Tarihi:Yazışma Durumu:--Belge Açıklama Tarihi:0Durumu:Rapor Tarihi:Rapor Açıklama:-------İşlem Tarihi:İşlem Açıklama:Ödeme Tarihi:22/09/2010Ödeme Durumu:TARİHİNDE İLK AYLIK ÖDEME.Online Ödeme Tarihi:Online Ödeme Tutarı:2934.26Online Ödeme Açıklama:Evrak AçıklamalarıHavale YeriTarihAçıklama2. Tarih2. AçıklamaTAHSİS 11/02/2010EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 15/07/2010RAPORDA NOKSANLIK YAZISI YAZILDI. TAHSİS 22/06/2010EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 02/09/2010İŞLEMİ OLMAYAN EVRAK. TAHSİS 12/08/2010EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 0TAHSİS 20/08/2010EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 0

yanılmıyorum değilmi? birde ne zaman alırız ödemeyi tutar biraz eksik gibi geldi evrakları kaymakamlığa teslim ettiğimiz tarih

05.08.2009 acaba eylül dönem maaşı da içinde mi yada onu ptt den mi alıcaz yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hayırlı olsun toplu paranızı 10 gün iiçinde hesabınıza geçerler, ziraat bankasından kimliğinizle çekebilirsiniz, maaş birikmeye kaymakamlığa ilk başvuru takip eden aydan başlar gönderilen para tutarı doğru, birikmiş olan bu parayı ziraat bankasından çekin sonraki dönem maaşlarınızı postaneden aralık, mart, haziran, eylül olarak 4 dönemde alacaksınız.

radikal

Üye
Üye
teşekkür ederim verdiğiniz bilgilerden dolayı
2 defa raporda noksanlık yazısı aynı problemden dolayı yazılmış 1. sini bulamamışlar önce daha sonra buluncada işlemi olmayan evrak yazılmış aynı işlemde 2. defa geçmemesi için bimerden sormuştum bu şekilme açıklama yapılmış
online ödeme yazana kadar beklemeliyim sanırım ödemeyi almak için

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Online ödeme yazdıktan 10 sonra falan para hesaba geçiyor, o esnada hemen neden hesaba geçmiyor anlamış degilim hesabını sürekli kontrol ettirin

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hadi gözün aydın radikal. Senin adına çok sevindim. Hayırlı günlerde harca...

radikal

Üye
Üye
mehmet bey benim aylık bağlandı gerçi toplu paramı henüz alamadım ama şunu sormak istiyorum eylül dönemi maaşı da bu toplu paraya dahilmidir ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
9. ayın 22 sinde ödeme emri verilmiş dolayısıyla eylül dönemi de toplu paranın içerisinde.

Tekerlekli Sandalye