2022 Maaşında tayin edilen vasi aldığı parayı nasıl kullandığını beyan edecekmiş!

SEVFUR

Üye
Üye
arkadaşlar,merhaba
kardeşim özürlü maaşı alıyor annem vasi tayin edildi..3.sulh hukuk a aldığı maaş ve yaptığı masraflar bildirilecekmiş..ama konu hakkında bilgisi olan yok sulh hukukta yardımcı olabilecek kimse var mı?birde maaşı postahaneden alıyor aldığı maaş dökümanı isteniyor ama belgeyi kimse vermiyor bu konuda da yardım rica ediyorum..

saygılarımla

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Çok alışıla gelmiş bir durum degil ancak maaş için masrafları bildirmek zor degil kişiye kıyafet alındı ayakkabı alındı şu kadar sağlık gideri harcandı ... seçecekleri çogaltıp yazıp verebilirsiniz, ayrıca maaş bordrosunu postane zaten verir.

SEVFUR

Üye
Üye
Mehmet Yalçın

Mehmet yalçın arkadaşım
ptt öyle bir evrak vermiyor Aile ve Politikalar bakanlığına devretmişler..onlarda VAKIF lara devretmişler 20.01.2013 tarihinden sonra ekstreyi vakı vrecekmiş...öğrenmek istediğim belgleri nasıl ve nereye teslim edeceğim bilgisi bu konuda bilgin nedir?yardımcı olurmusun...

kardeşim özürlü maaşı alıyor annem vasi tayin edildi..3.sulh hukuk a aldığı maaş ve yaptığı masraflar bildirilecekmiş..ama konu hakkında bilgisi olan yok sulh hukukta yardımcı olabilecek kimse var mı?birde maaşı postahaneden alıyor aldığı maaş dökümanı isteniyor ama belgeyi kimse vermiyor bu konuda da yardım rica ediyorum..

saygılarımla[/QUOTE]

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Halt etmiş postane vermek zorunda maaşı veren banka nasıl olurda yok extre vermem diyor daha yetkili birisiyle görürseniz mutlaka verecektir, bu arada söz konusu kukuk olayını ilk kez duydugumdan yorum yada tahmin yapabiliyorum, yani maaş alınınca bi dilekçe verilebilir örnegin xx tarihinde alınan maaşın harcanacagı yada harcandığı miktarlar şu şekildededir, sağlık giderleri x lira kıyafet ayakkabı x lira ...gibi başka aklıma birşey gelmiyor haricinde postane sıkıntı çıkartırsa en yakın sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına gideceksiniz bu vakıflar genelde kaymakamlık içinde bulunuyor

murat tarsuslu

Üye
Üye
ptt vermek zorunda. ben eşim için defalarca aldım. ayrıca mahkeme harcamalara dair belge ister ( fiş, fatura vb.)...

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar öncelikle 2022 maaşları şu anda SGK nın Primsiz Ödemeler Müdürlüğüne bağlı. SGK Bölge Müdürlüğüne gidip 2022 ile ilgili belgenizi alabilirsiniz. Şu an için böyle. 2022 maaşları başka kuruma devredilirse, oradan da belgenizi isteyebilirsiniz. PTT 2022 maaşlarını ödemede aracı kurumdur. Sadece size ödeme dekontu verir. Yani Tediye Makbuzu. Tutar ve 2022 maaşı alan kişinin ismi ve T.C. No su bulunur... İşin Mahkeme kısmına gelince : size tavsiyem, vasi tayini çıkarılan mahkemenin kalemine gidip detaylıca sorun. Çunku her yılın son ayı, aralık ayı sonuna kadar bir defter tutup, mahkemeye ibraz isteniyor. Vasisinin maaşı doğru yerlere kullanması mantığıyla. Bazı mahkemelerin kalemleri bunu istemiyor, onun icin sormalısınız, görüşündeyim. . . Saygılar

Tekerlekli Sandalye