2022 Maaşını iptal ettirdikten sonra tekrar bağlatabilir miyiz?

ender

Üye
Üye
slm arkadaşlar özel sektör de işe girdikten sonra 2022 aylığını iptal ettiriceğim
diyelim bir aksilik oldu ve işden atıldım boşda kaldım tekrar 2022 den maaş alabilmek için başvuru yapabilirmiyim

cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tabiki yeniden bağlatabilirsiniz. İptal gerekcesi işe girmek olduğu için işten çıktığınız yada çıkartıldığınızda 2022 maaşına yeniden müracaat edebilirsiniz.

ender

Üye
Üye
peki çok teşekkürler

%61 rapordan dolayı babamın sigortaından faydalanıyormuşum

peki babamın sigortasından faydalandığım taktirde devlet memurluğuna girme hakkımı felan kaybetmem dimi

biraz mantıksız biliyorum ama samimiyetinize güvenerek kafama takılan bütün soruları sormak istiyorum

çok teşekkürler şimdiden

İsen Buga

Üye
Üye
:) Soru güzel soru...

Özürlü eleman niye alınıyor? sizin %61 oranında işgücü kaybınız var. Babanızın sigortasından faydalanıyorsunuz.Kamudan memurluğa niye men olasınız? Gönül rahatlığı ile memurluğa girebilirsiniz. Sırf 2022 alıyor diye sizi işe almamazlık edemezler. Yine uyarayım: Özür grubunuza uygun bir memurluk olsun. Mesela diyelim işitme engelli olup telefon operatörlüğü gibi memurluk gibi iş istemek abes olur yani. Öte yandan görme engelli olan birini bekçi güvenlikçi vs yapamaz mesela...
durumuna uygun pozisyonda olmasına dikkat edin..

ender

Üye
Üye
sonsuz teşekkürler

peki son sorum görme engelliyim araç alımında ötv kdv ödememe den faydalanabilirmiyim

İsen Buga

Üye
Üye
%61 işgücü rapor ile ÖTV ve KDV.den muaf maalesef alamazsınız. En az %90 olmalıydı.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hastaneden alınacak raporda özel donanımlı araç kullanılır ve ötv den yararlanabilir ibareli olan rapor alırsanız evet yararlanabilirsiniz, 2022 için alınan rapor araç alımında geçerli olmaz.

İsen Buga

Üye
Üye
Arakdaş Görme engelliyim demiş ama... Nasıl "özel donanımlı araç kullanabilir" raporu alabilir? Galiba gözünüzden kaçmış olmayasın...

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Haklısın dogru gözümden kaçmış uyarı için teşekkür ederim bauhaus..

Tekerlekli Sandalye