2022 maaşının gecici durdurulması !

Dilek34

Üye
Üye
Evet arkadaşlar başıkta da belirttiğim üzere ,teyzemin maaşı geçice olarak durdurulmuştur.Bulunduğum yerde ilgili yere gidip sorduğumda 144 ü aramam gerektiğini söylendi.
Teyzem uzun senelerdir maaşını alıyordu. Dedemin ölmesiyle maaşı 2 kardeş ve eşe olmak üzere 3e bölündü.Aralıkta maaşını aldı.Bu ay gittiğinde de açıklaması olmayan durdurulma sebebiyle alamadı.Dedemden kalan bağkur maaşından ötürü olabileceğini de düşündüm ama http://www.gereklibelgeler.com/yazilar/2022-sayili-kanuna-gore-ozurlu-maasi-baglanmasi şu linkte de Özürlü maaşı alanlar sigortalı anne babanın vefatından sonrada da maaşını almaya devam edeceklerdir diye belirtilmiştir.
2022 Sayılı Kanuna Göre Emekli Evrak Takibi Sonucu
Adı : MEDİNE Soyadı : YILDIRIM
T.C.Kimlik No : 21328820118 Emekli Sicili : 588270009
Vasi Adı : Vasi Soyadı :
Emekli Nevi : SAKAT Durumu : GEÇİCİ DURDURMA
Aylık Durdurulma Tarihi : 01.03.2012 Aylık Durdurulma Nedeni : TANIMSIZ
Değişiklik Tarihi : Durumu :
Yazışma Tarihi : Yazışma Durumu :
Belge Açıklama Tarihi : Durumu :
Rapor Tarihi : Rapor Açıklama :
İşlem Tarihi : İşlem Açıklama :
Ödeme Tarihi : Ödeme Durumu :
Online Ödeme Tarihi : Online Ödeme Tutarı : 0.0
Online Ödeme Açıklama : Son Maaşı(1 Aylık) : Aylık almamaktadır.

Teyzem Sağır ve dilsizdir.
Teşekkür ederim şimdiden .

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Teyzeniz şuanda ölen babasından yetim maaşı mı alıyor alıyorsa miktarı ne kadar?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Anladım maaşın kesilme olayı doğru neticede hem yetim maaşı hemde 2022 maaşı almanız imkansız, ayrıca kurumun kesmiş olması sizin açınızdan iyi olmuş iki maaşı birlikte alsanız cezalı duruma düşerdiniz, şimdi bu kişi eğer rapor oranı %40-69 arası ise kuruma başvurup şuan 225 lira olan maaşın arada kalan farkını alabilir yani yetim maaşınız 2022 maaşının aylık ortalamasından az olduğundan aradaki fark yani aylık 35 lira tarafına ödenir, ancak rapor oranı 70 ve üzerindeyse şuan 335 lira oldugundan 145 liralık aylık fark kişinin tarafına ödenir, yani 2 maaşı birlikte alamazsınız, yetim maaşı miktarı 2022 maaşından az olursa aradaki fark müracat edilmesi halinde ödenir.
Son olarak sizin gönderdiginiz linkte iki maaş birlikte alınır diye bir ibare yazılmış hem yönetmelik eski hemde bu an böyle bir durum söz konusu degil.

Dilek34

Üye
Üye
Anladım teşekkür ederim. peki bu %60 % 74 oranları hakkında bilgi verseniz.Teyzem sağır ve dilsiz ama kendi hayatını idame ettirecek durumda değil.Gözlerinde de bozulma ilerliyor.Görmesi tek avantajı iken şimdi o da kötü durumda . . . :( göz kulak göz :(
bu % kaç oluyor.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yani rapor oranları farklı bir konu her hastanede her doktorda oran aslında sabit olması gerekirken kişisel inisiyatiflere göre degişebiliyor.

Dilek34

Üye
Üye
bunu öğrenebileceğim bir paylaşım sitesi var mı ? ya da site de var mı?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sitemiz var aşağıdaki adresten yeni konu açarak hastanın tam durumunu yazarsanız üyelerimiz mutlaka bilgi paylaşımında bulunacaktırlar.

Sağlık Raporları

Tekerlekli Sandalye