2022 maaşıyla ilgili bilgilendirme yapacağım

yunus bozan

Üye
Üye
merhaba arkadaşlar..bilindiği gibi 3 ayda aldığımız 2022 aylığı aylık oldu eylül ihtibari ile artık aydan aya alacağız 3 e bölünüpte alacağız öncelikle hayırlı olmasını tüm kalbimle temenni ediyorum...yeni yönetmenlik çıktığından beri eylülde alacağımız toplu para tartışması vardı ben bile eylülde 3 aylığı alıcaz ekimdede aylık olarak verilir diye zannediyordum ve bir çoğumuzda öyle zannediyordu sadece 1 kişi hariç oda sitemizin yöneticilerinden septik abi..kendisini burdan bikez daha tebrik ediyorum kendisi en baştan beri eylülde tek 1 aylık maaş alacagımızı söyledi ve hatta hatta yönetmenlik çıkmadan önce 2022 aylıkları aylık olsun diye söylenti vardı ya o zamanlar septik abi bana dediki aylık olursa yunus ilk aylıkta toplu parayı unutalım dedi ondan 15 gun sonra yönetmenlik çıktı tmm dedi eylül maaşı iptal yani toplu para iptal ben dahil hiç kimse inanmadı yada inanmak istemedi para ya yüzü sıcak ihtiyaç o yüzden :D derken bende çok merak ettim eylülde ne alırız diye sabır ettim bayram tatili bitsinde 144 dü arıyayım diye bugün aradım detaylı konuştum aynende septik abinin dediği gibi oldu devlet 2022 aylığını 2 ay önceden 2 aylığını peşin ödüyormuş temmuz ve agustos aylığını haziranda ödemiş eylül ise ilk ayın başlangıcı ee haliyle aylık olduğu için 1 aylık alcaz böyle gidecek hepimize geçmiş olsun septik abiye ise helal olsun ee ne demişler bin biliyorsan 1 bilene sor o 1 bilende septik abi oldu bıravo :D ve septik abi bayrama 20 gün varken bile 2022 maaşlarının bayram öncesi ödenmiceni bizzat bana söyledi tahminlerine ve bilgisine ben şahsen hayran kaldım..hee keşkede yanılsaydıda toplu para hepimiz alsaydıkta borcumuzu verseydik onun için kötü oldu neyse olanda oldu geri dönüşü yok bizlerde ona göre yaşamımızı saglıcaz hepiniz allaha emanet olun şimdiden eylül maaşlarımız az ama bereketli olur inşallah.

mehata19

Üye
Üye
Yunus bey yönetmenlik çıktığında sistem işleyişini yazmıştım.https://engelliler.gen.tr/f7/2022-aylik-yonetmelik-degisti-33324/index2.html#post160299 Fakat ediğin gibi inanmak istemesenizde gerçek durum buydu.Ayrıca geçmişolsunluk bir durum yok.Yıllardır siteye üyeyeim hep aylı olsun diye konu başlıkları açıldı.Hatta en son 65 yaşlılık aylığı,aylığa dönüşünce bu 2022 sosyal yardımı da aylık olsun tartışması dahada alevlendi.Nihayet sonunda aylığa döndü.Evet bir çoğumuzun yönetmenlik çıkmadan önce eylül 2018 de 2050 TL alacağız hesaıyla bütçe hesabı yaptığımız doğrudur.Aylık olması inan bizim kaybımıza değil.artık 3 ay beklemeden her ay alacak olmamız daha iyi olacak.Daha önce birisi yazmıştı yok devlet bu işten karlı ölürsek para devlete kalacak vs diyenler olmuştu.Öldükten sonra bana ne kime para kalması yada 2050 ye kadar yaşama hesabı yapıp paranın hepsini isteyelim.:) İnşallah aylık olması hayırlı olacaktır.

mehata19

Üye
Üye
Yunus bey yönetmenlik çıktığında sistem işleyişini yazmıştım.https://engelliler.gen.tr/f7/2022-aylik-yonetmelik-degisti-33324/index2.html#post160299 Fakat ediğin gibi inanmak istemesenizde gerçek durum buydu.Ayrıca geçmişolsunluk bir durum yok.Yıllardır siteye üyeyeim hep aylı olsun diye konu başlıkları açıldı.Hatta en son 65 yaşlılık aylığı,aylığa dönüşünce bu 2022 sosyal yardımı da aylık olsun tartışması dahada alevlendi.Nihayet sonunda aylığa döndü.Evet bir çoğumuzun yönetmenlik çıkmadan önce eylül 2018 de 2050 TL alacağız hesaıyla bütçe hesabı yaptığımız doğrudur.Aylık olması inan bizim kaybımıza değil.artık 3 ay beklemeden her ay alacak olmamız daha iyi olacak.Daha önce birisi yazmıştı yok devlet bu işten karlı ölürsek para devlete kalacak vs diyenler olmuştu.Öldükten sonra bana ne kime para kalması yada 2050 ye kadar yaşama hesabı yapıp paranın hepsini isteyelim.:) İnşallah aylık olması hayırlı olacaktır.

yunus bozan

Üye
Üye

merhabalar kardeşim..evet haklısın seninde ben yazını görmüştüm ama ben bunu ilk senden görmedim septik abi bunu bana çok önceleri söylemişti ve kendisinin 2022 maaşıyla ilgili geniş kapsamlı bilgisi var içeriğini biliyor hatta ilk bu söylentiler olduğunda aylık olcak 3 aylıklar filan deniliyordu 1 buçuk ay öncesinden o zaman dediki septik abi yunus eylülden önce yönetmenlik çıkarsa biz eylülde 3 aylık alamayız bende yok abi olurmu öle şey deyip güldüm allah var gülerek gör bak yunusçum dedi zaman bu zamana gelince haklı olduğunu anladım ve evet seninde yazını görmüştüm başka kimsenin görmedim :) aylık konusu ise evet doğru aylık oluşu daha güzel oldu bişey deyişmedi herşey yine aynı sadece 3 ay bekleyipte toplu olmucak olmasında öyle aylık daha iyi en azından aydan aya bilirsin gününü gider alırsın birazda aylıkta iyleştirme yapsa daha iyi olurdu..ama ben şahsen eylülde toplu para alamıcağım için şok oldum ona göre ayarlamıştım kendimi ve bunu daha bilmeyenler var dışarıda engelli olan kardeşlerimiz eylülde bir gitçek atm ye şok olcak zannetçekki ptt parayı çaldı ona açıklarlar artık fakat eve gidene kadar sinir küpü olcak :D

septik

Editör
Editör
[MENTION=4048]yunus bozan[/MENTION]

Teşekkür ederim, biraz abartmışsın beni ama yinede çok sağol, yıllardır sorulara cevap verirken bazen mecburen yönetmeliğe tekrar tekrar bakmak zorunda kalıyorum dolayısı ile ister istemez konuyu detayıyla öğrenmiş oldum,

Diğer 2022 maaşlarının yönetmelik değişikliğine gelince henüz değişmeden fikir yürütmek zordur fakat 24 haziran seçimleri öncesinde hükümetin 65 yaş maaşlarının 266 tl den 500 tl ye yükselteceğini söylemesi eylül ayındaki maaş ödemelerinden önce yönetmelik değişeceğinin sinyalini o tarihlerde vermiş oldu. Çünkü 65 yaş üstü maaş alanlar ilk ödemede zamlı maaş alacaklarını düşünüp zamsız ödeme yapılması hayal kırıklığı yaratırdı. Yönetmelik değişmedende zamlı ödeme yapılamazdı benim eylül ödemelerinden önce yönetmeliğin değişeceğine garanti gözüyle bakmamın sebebi budur..

2022 Maaş miktarları gerçekten çok düşük ve gelir krıteri uygulaması tam anlamıyla haksızlık hatta saçmalık, hükümetse bu konularda herhangi bir düzenlemeye gitmemiş, tamam 65 yaş maaşına zam yaptın iyi güzelde engellilerede bir iyileştirme yapılsaydı veya en azından gelir krıteri uygulaması kalksaydı çok iyi olurdu, burdan çıkan sonuç engelliler harekete geçmeden kimse bu konuda birşey yapmayacak anlamı çıkıyor.

Hayırlısı diyelim.

mert

Üye
Üye
arkadaşlar şimdi geldim sosyal yardımlaşma vakfından geldim ordaki görevli memur bayanla konuşuştum 2022 aylıkları ile aylıkmı verilecek diye temmuz agustos döenlerine ait ödemeler ne olacak dedim onlarda bu konu bize yazı gelmedi dedi onlarda bu konu hakkında arap şacı işine döndü dedi ancak eylül başında güncelleme olunca maaşlar belli olur dedi yani anlayacagınız neyin nedir oldugunu bilen yok 2022 maaaşları ile ilgili

Tekerlekli Sandalye